Göz yumanlara ağır..,

26 Temmuz 2018 Perşembe , 16:35
Okunma: 1155
0 Yorum

Yaptırımlar geliyor!

 

Yasaya Aykırı Yapılar Yıkılacak

 
Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, "Yasaya aykırı tüm yapılar yıkılacak. Çevrenizde 1 Ocak sonra yapılan varsa bize bildirin" çağrısı yaptı.
 
Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, açıklamasında,

“Artık Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü de bakanlığın bünyesinde, belediyeler üzerindeki yetkimizi de kullanacağız. Çift koldan sahadayız. İlk raporlar geldi. İş soruşturmaya döndü. Kaçak binaları yapanları ve buna göz yumanları tespit ederek, gereken cezayı vereceğiz. Denetimi sıkı tutmak zorundayız. Yoksa bunun adı 2018 affı olur, sonrasında da 2019 affı istenir. Herkes yaşadığı yerde kaçak yapı yapanları bize bildirsin, isim verilmesine de gerek yok, yar bildirilmesi bizim için yeterli. Kaçak bina yapana yıkımın yanı sıra 5 yıl hapsi öngören Türk Ceza Kanunu 84’üncü maddeden, göz yuman memura da 3 aydan 2 yıla kadar hapsi öngören 257’nci maddeden ceza verilecek" ifadelerini kullandı.
 
Gaze-temiz.com’da  2017 Aralık sonrası yapılan inşaat çalışmalarını ilgili yerlere bildirdik,
 
Bilgi edinme birimlerinden sorularımızı sorduk,
 
Cevapları aldık ve ne yazık ki, inşaatlar duracağına devam etti,
 
Kaçak bina yapana yıkımın yanı sıra 5 yıl hapsi öngören Türk Ceza Kanunu 84’üncü maddeden, göz yuman memura da 3 aydan 2 yıla kadar hapsi öngören 257’nci maddeden cezalar yerini bulacak mı?
 
İhbarlarınızı ister Çevre ve şehircilik Bakanlığı'na isterseniz bizlerede yapabilirsiniz,
 
Sizler adına bekletmeden hemen ilgili yerlere yollarız.
 


Kaynak:

Etiketler:

  • ,
  • Göz,
  • yumanlara,
  • ağır..,