Haberler Anasayfa

Gaze-Temiz

İzmir Valisini ve yetkililerini göreve davet!

23 Mart 2014 Pazar - 2932 okunma

İzmir Valisini ve yetkililerini göreve davet!

 

Aliağa’da bulunan Star Rafinerisinin SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) ve pektim Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Yavuz, geçtiğimiz günlerde “rafinerinin hedeflenen tarihte devreye alınabilmesi için hafriyat çalışmalarının 7 gün 24 saat esasına göre kontrollü şekilde sürdüğünü “ söylemişti. Ardından da “Hafriyat çalışmalarını zamanında tamamlayabilmemiz için günde yaklaşık 200 kamyon ile 24 saat çalışmamız kaçınılmaz.” Demişti.

Bu hafriyat çalışmaları işini, Yenigün İnşaat almış. Aliağa Belediye Başkanı’nın oğlu Cem Oğuz’a ait Özdenizcilik Firması da, Yenigün İnşaatın hafriyat işlerini bedeli karşılığında üstlenmiş.
 
İddialara göre, Aliağa Belediye Başkanının oğlu Cem Oğuz’a ait, Özdenizcilik Firması, İl Özel İdaresinin arazisine izinsiz döküm yaptıkları için, İl Özel İdaresi mahkemeye vermiş. Mahkeme devam etmekteymiş. 
 
Cem Oğuz’a ait Özdenizcilik Firması yapılan hafriyat çalışmalarında; 
 
Star Rafinerinden çıkan toprağı hangi alanlara döktüğünün, Döküm Belgesini
 
Döküm sahası belgesinde, Bornova yazarken, Bornova döküm sahasına döktüğü döküm belgesini ibraz edebilir mi?
 
Atık Taşıma ve Kabul Belgesini de, bizlere ibraz ederse eğer gaze-temiz.com da yayınlarız.
 
Eğer istenilen belgeleri ibraz edemezse usulsüz dökülen, yedi sekiz milyon metreküp hafriyatı nereye taşıyacak çok merak etmekteyiz.
 
Yine iddialara göre Özdenizcilik Firması artık Yenigün İnşaat ile çalışmadığından, Yenigün İnşaat  “Çıtak Baraj Altı Bölgesine” çok değil 20 gün önce, depolama Döküm Belgesi almış.
 
Daha önce dökülenler böylece resmiyet kazanmış olabilir mi? Hiç sanmıyoruz.
 
Yine iddialara göre, Özdenizcilikle yolları ayrılan Yenigün İnşaat’a Aliağa Belediyesinden yağmur gibi cezalar kesilmekteymiş.
 
Şimdi Yenigün İnşaat’ın Depolama Belgesi var, Hafriyat taşıma belgesi var mı?
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre sağlık birimi ne yapmakta, bunca zamandır usulsüz dökülen Güzelhisar mevkii ve Çıtak köyünün baraj altı mevkiine dökülen hafriyatlar dağ görünümünde görmüyorlar mı?
 
İzmir Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı, Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği neden uygulanmamakta?
 
Gaze-temiz.com olarak Aliağa’da izinsiz dökülen alanların resimlerini bizzat çektik. En ilginç fotoğraf ise, gece yarısı kamyonlar sıraya girmiş gece gece döküm yapmaları idi.
 
Tarafımıza gelen en ilginç iddia ise Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlığı Daire Başkanı’nın eşi Aliağa Star Rafinerisinde çalışmaya başlamış. 
 
Bu konuyla ilgili Sn Valimizi, Sn Çevre ve Şehircilik İl Müdürünü, Sn Büyükşehir Belediye Başkanını ve son olarak Sn Aliağa belediye Başkanını göreve davet ediyoruz. 
 
İzinsiz dökülen 8 milyon metreküp olan hafriyatın, izinli alanlara taşınması için gerekli çalışmaları yaparak, bundan sonra herkes istediği yere döküm yapmasını engellemekten başka bir amacımız yoktur.  
 

YORUM EKLE

Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz.
Tamam

İşleminiz yapılıyor.

Yorumunuz Kaydedilmiştir. Editör onayından sonra yayınlanacaktır.

YORUMLAR (1)

Misafir (23 Mart 2014 Pazar) diyor ki;
Belediye çalışanı
Yillardır süren bu yolsuzluğu ortaya çıkardığınız icin ellerinize saglık. Inşallah kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.İnsanlarin belediye başkanı olup bütün imkanları kendilerine yontup sayılı zenginlerin arasına girmelerinden bıktık artık.

Diğer Haberler