AGRA KENT HİZMETLERİ A.Ş

14 Ekim 2019 Pazartesi , 21:03
Okunma: 2154
0 Yorum

Bornova Belediyesine, Tekzip yollayacak mı?


Geçtiğimiz günlerde, AGRA KENT HİZMETLERİ A.Ş'denTEKZİP GELMİŞ!!!

Başlığı altında bir haber yapmıştık,

Haberin içeriğinde,
 
Tekzip metninde yer alan 

“..,Kamuoyu bilmelidir ki, yapılan bu asılsız haber ile amaçlanan müvekkil şirket ile ilgisi bulunmayan birtakım kişi ve kurumlan ilişkilendirerek, toplum nezdinde kendilerini itibarsızlaştırma ve bunun üzerinden müvekkil şirketi yıpratma gayreti içerisindedir.”
 
 

Bugün Bornova Belediyesinden bir cevap geldi,

 

"T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 18.01.2019 tarihinde yapmış olduğunuz 1900178204 sayılı başvurunuz 14.10.2019 tarihinde BORNOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Cumhurbaşkanlık Genelgesi ile faaliyete geçirilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) uygulaması kapsamında Belediyemize yönlendirilen başvuru formunuz incelenmiş olup;Bornova Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü cevap yazısı; "İlgi yazınızda, Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile faaliyete geçirilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) uygulaması kapsamında Valilik Makamı Mahalli İdareler Müdürlüğün'ce, Belediyemize yönlendirilen ekteki başvuru formunun incelenerek, Cimer Birimine cevap verilmesi istenmektedir. Bahse konu İzmir İli Bornova İlçesi Erzene Mahallesi adresinde ve tapunun 198 ada 4 parselinde bulunan yapılaşma için yerinde yapılan incelemeler sonucunda Yapı Tatil Zaptı tanzim edilmiş olup yasal işlemlerin ikmaline devam edilmektedir." Bilgilerinize rica ederim.

 

Bir işyerine neden YAPI TATİL ZAPTI UYGULANIR? 

 

AGRA KENT HİZMETLERİ Bornova Beledyesine bir TEKZİP YOLLADI MI?

 

Asıl merak ettiğimiz konu ise,

 

Mart ayında,"ruhsatız yapılar vardır" şeklinde cevap yazılmıştı,

 

Aylar sonra Yapı Tatil Zaptı tutuldu,

 

Bornova belediyesinden gelen eski yazıyı da sizlerle paylaşalım,

 

 Cevap: BORNOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI (21.03.2019 12:37)

Cumhurbaşkanlık Genelgesi ile faaliyete geçirilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) uygulaması kapsamında Belediyemize yönlendirilen başvuru formunuz incelenmiş olup;Bornova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü cevap yazısı; "İlgi yazınızda ve ekindeki şikayet dilekçesinde bahse konu olan, Bornova İlçesi, Erzene Mah. tapunun 198 ada, 4 parsel sayılı taşınmazın yerinde ve arşiv dosyasında yapılan tetkikte inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesine rastlanılmamış olup, parsel üzerindeki ruhsatsız yapılar ile ilgili 12/03/2019 tarih, 9548 sayı ile Yapı Kontrol Servisine yazılmıştır." denilmektedir. Bilgilerinize rica ederim.  


Kaynak: