Alaçatı Turizm Yatırım..,

17 Kasım 2016 Perşembe , 17:46
Okunma: 1749
1 Yorum

Genel Müdürü davetimize..,

 

Temiz İzmir Derneği ve Egeekspress.com Alaçatı'nın en çok konuşulan projesi Alaçatı Port'un yasal eksikliklerini dile getiren yazılarla kamuoyunu ve yetkilileri uyarı görevini yerine getirmeye devam ederken,  şirket, savcılığa başvurarak "İftira ve hakarete" uğradığını iddia etti... 

Bunun üzerine Dernek Yönetim Kurulu ve Egeekspress.com yönetimi,  Çeşme'de bir toplantı yaparak  konuyu Kamuoyu önünde tartışmak üzere, Alaçatı Turizm Yatırım A.Ş.'nin Genel Müdürü Serdar Kemal Çorakay'ı davet etti. Ulusal bir TV kanalından naklen yayın sözü veren ve tüm masrafları üstlenen Egeekspress.com bu davete Alaçatı Port'un istediği kişileri getirebileceğini de açıkladı.  Egeekspress'in Genel Yayın Yönetmeni Mutlu Tuncer Serdar Çorakay'a "Biz bu toplantıya, şehir plancılarını, mimarları, hukuk insanlarını, arkeologları da davet edeceğiz. Siz de istediğiniz kadar büyük ekip getirebilirsiniz. Size bizi kamuoyu önünde yalancı çıkartma şansını veriyoruz. Gelin,  Türkiye'nin en çok tepki çeken projesi hakkında kamuoyunu aydınlatın. Biz belgelerimizi ortaya koyalım, siz de karşı belgelerinizi ortaya koyun..." şeklinde çağrı yapmıştı. 
 
Ancak Genel Müdür Serdar Çorakay, sekreteri vasıtasıyla daha toplantının gününü bilmeden "O gün müsait değilim" yanıtı verdi... Oysa Tuncer'in çağrısında "Ne zaman isterseniz" ibaresi de vardı...  Temiz İzmir Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş, "Son derece medeni bir çağrı yaptık. Alaçatı Port'un yetkililerinin halka açıklamalar yapma gibi bir borcu var. Ama anlaşılıyor ki; halkın ve projelerine muhalif gazetecilerin karşısına çıkacak güçleri yok!" derken Egeekspress'in Genel Yayın Yönetmeni Mutlu Tuncer ise; "Bu güreş minderinden güreşçinin kaçmasıdır. Madem her şeyleri dedikleri gibi yasal, çekinecek bir şey yok... Ayrıca bir genelge ile Çeşme ve bazı başka ilçelere inşaat yasağı getirildi. Buna da uymuyorlar! Kendilerini imtiyazlı zannediyorlar ama her şeyin onların düşündüğü gibi kolay olmayacağını anlayacaklar. Burada kamu hakkı yenmektedir ve mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi. 
 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 17.11.2016 22:57:52

  • Cesamin Özkan
  • Yavuz hırsız misali. Bunlar işte böyle kaçak güreşen sahte pehlivan gibiler. Adam er meydanına çağırmış sahte pehlivanda o gün müsait değilim demiş. Bu meydana çıkmak için müsait günleri olabilir mi ?. Öyle bir günleri olamaz onların çünkü yürek yok yürek. İşte bu yüreksizleri yarın hesap verirken düşünüyorum da ayakta duracak mecallerinin olamayacağını şimdiden görüyorum.