Aziz Başkan Önce Yapar..,

14 Kasım 2016 Pazartesi , 21:36
Okunma: 2010
1 Yorum

Sonra Plan Onayını Yapar!!!

 
Adnan Kahveci Köprülü kavşağına ilişkin imar planları nihayet askıya çıkmış. Temiz İzmir Derneğinin çabası olmasa, eminiz ki o planlar ne yapılırdı, ne de askıya çıkarılırdı... Neyse.
 
Şimdi sormak gerekiyor, Sayın Aziz Kocaoğlu askıdaki bu plana biz veya herhangi bir vatandaş itiraz ederse, hadi meclisiniz de özgür ve bağımsız bir karar alıp, itirazı uygun görerek, kavşak planının iptaline karar verirse, o kavşağın durumu ne olacak bu saatten sonra?
 
Diyelim belediye meclisi sizin emir kulunuz, itirazı reddetti. Peki, mahkemeye başvurulduğunda, mahkeme de bilirkişiye gönderdiğinde, bilirkişi "Bu kavşağın yeri yanlış. Trafik sorununu arttırıyor" diyerek yıkımına karar verirse, harcadığınız yetimin hakkı kimden çıkacak? Siz gayrimenkullerinizin kira gelirinden karşılar mısınız? Bornova'da harita şubesinin yaptığı milyonlarca liralık 'kanunsuz el atma' zararını cebinizden ödediniz mi?
 
Neden bir yerde yapılaşma olmadan önce, alana ilişkin imar planları yapılıp askıya çıkar hiç düşündünüz mü Aziz Başkanım?
 
Sizin hukuka karşı bir üstünlüğünüz mü var? Büyükşehirdeki onlarca plancı bir kavşak planı çizemeyecek kadar meşgul mü? Birilerinin rant işleriyle mi uğraşıyorlar yoksa?
 
Yoksa planlama sizin için sadece formalite mi? "Ben olsun derim olur" diye mi düşünüyorsunuz?
 
Ya da daha da beteri, belediyenizin ulaşımla, kavşaklarla ilgili hiç bir projesi, ön çalışması yok, aklınıza geldikçe bir yerlere kavşak mı yapıyorsunuz?
 
Biz çözemedik sizin vizyonunuzu sayın başkanım. İnşallah İzmir halkı çözer...
 

Yarın askı süresinin son günü 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 15.11.2016 08:57:11

  • Cesamin Özkan
  • Onun vizyonu çok belli,oda dört ayak üstüne düşme tabanlı bir vizyon. Vizyon bu olunca İzmir'e ülkeye, sözde mensubu olduğu partiye yani CHP ye yarar üretme iş üretme adına olmayan bir vizyon. İşte tamda burada onun AKP ye çok uyumlu bir kişi olduğunu görüyoruz.