Başkan yardımcısının..,

17 Eylül 2020 Perşembe , 22:36
Okunma: 3630
0 Yorum

yargılandığı duruşmadan notlar!!!

 

 
Öncelikle gecikme için özür dilerim,
 
Bugün Mustafa Günay’ın duruşmasına gidemedim,
 
Duruşmaya gidebilseydim,
 
Sayın hakime bir soru soracaktım,
 
Av. Metin Yavaş Güzelbahçe Belediyesinin sözleşmeli avukatıdır. Dosyanızda ise sanık Mustafa Günay'ın avukatıdır. Mustafa Günay Güzelbahçe Belediyesi Başkan Yardımcısıdır. Yargılanmakta olduğu suç görevi kötüye kullanmak ( Kamu suçu) dur,
 
Sanığın suçu sabit olması halinde Güzelbahçe belediyesi de zarar görmüş olacaktır,
 
Güzelbahçe Belediyesinin bu dosyaya müdahil olması gerekir. Sanık ile Güzelbahçe Belediyesi arasında şu an için çıkar çatışması bulunduğundan Av. Metin Yavaş'ın sanık avukatlığına devam etmesi halinde Güzelbahçe belediyesi avukatlığından istifa etmesi yada sanık avukatlığından istifa etmesi gerekir,
 
Diyecektim, yazımın sonunda bu konuya ilişkin 7. Asliye Mahkemesi Başkanlığı’na yazılı dilekçemin örneğini sizlerle paylaşacağım,
 
Av Metin Yavaş hem belediye avukatı olacak,
 
Hem de Görevi Kötüye kullanma suçundan yargılanan belediye başkan yardımcısının avukatı olacak,
 
Bu kabul edilebilir bir durum değil,
 
Sormak istiyorum, sayın avukat belediyenin haklarını koruyan avukat mı?
 
Yoksa İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda yer alan detaylarda görüldüğü gibi Görevi Kötüye kullanan kişinin avukatı mı?
 
Bana kalırsa, sayın avukat bir tercih yapmak zorunda,
 
Gelelim yazımın gecikmesine,
 
Duruşma evrakları elime geç ulaştı,
 
Onları incelemek bir hayli zamanımı aldı,
 
Duruşma tutanakları ve İçişleri Bakanlığı tarafından yazılan raporda,
 
Güzelbahçe Belediyesi Ruhsat Müdürü Ayşın Şanlı hakkında,
 
Müfettiş raporlarında, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Ruhsat Müdürü Ayşın Şanlı hakkında davalar bulunmaktadır,
 
Ruhsat Müdürü Ayşın Şanlı RESMİ BELGE NİTELİĞİNDE OLMAYAN 01.07.1999 tarihli bir belgeyi resmi bir belgeymiş gibi kanuna aykırı olarak kabul edip Reska Gıda Turizm San. Tic.Ltd. Şti. Ne yasal olmayan ruhsatın verilmesini sağlamıştır,
Bu konuda da yazımın sonunda sizlerle paylaşacağım,
 
Cumhuriyet Başsavcılığına vereceğim, dilekçeyi paylaşacağım,
 
Ben Ayşın Hanımı hiç görmedim,
 
Dolayısıyla aramızda bir husumet olamaz,
 
Lakin bu görevlerdeki kişiler imza atarlarken dikkat etmeliler,
 
Başkan yardımcısı Mustafa Günay’ı da tanımıyordum,
 
Ta ki mahkeme salonunda bana ve avukatıma yapılan küstahça ifadelerden sonra,
 
Avukatımın “hakim bey sanığın bu kelimeleri zapta geçilsin, yapılan bu hakaretler için ceza ve tazminat hakkımız saklı kalsın” demesinden sonra,
 
Ben hayretlere düşüren, “neyse parası öderiz” şeklinde cevabı ile kendisini tanıdım,
 
Bu kişiler erg sahibi olabilir,
 
Ancak bu devlet sahipsiz değildir,
 
Dava 12. Aya ertelendi,
 
Her zaman dediğimiz gibi hiçbir suç cezasız kalmazmış.
 

 

İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi Başkanlığına
 
Dosya No:2019/422

Konu : Avukatlı Kanunu ve çıkar Çatışması

Av. Metin Yavaş Güzelbahçe Belediyesinin sözleşmeli avukatıdır. Dosyanızda ise sanık Mustafa Günay'ın avukatıdır. Mustafa Günay Güzelbahçe Belediyesi Başkan Yardımcısıdır. Yargılanmakta olduğu suç görevi kötüye kullanmak ( Kamu suçu) dur. Sanığın suçu sabit olması halinde Güzelbahçe belediyesi de zarar görmüş olacaktır.

Güzelbahçe Belediyesinin bu dosyaya müdahil olması gerekir. Sanık ile Güzelbahçe Belediyesi arasında şu an için çıkar çatışması bulunduğundan Av. Metin Yavaş'ın sanık avukatlığına devam etmesi halinde Güzelbahçe belediyesi avukatlığından istifa etmesi yada sanık avukatlığından istifa etmesi gerekir. Davanın uzamaması için Sanık vekili avukata tebligat çıkarılarak tercihinin sorulmasını; sanık vekilliğinden istifa etmesi halinde sanığa derhal tebligat çıkarılarak yeni avukat tayin etmesini ihtar edilmesini bu talebimin gün beklenmeksizin yapılmasını talep ederim.

Nivent Kurtuluş Temiz İzmir Derneği


İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na


Şikayetçi : Nivent Kurtuluş Temiz İzmir Derneği
  
Sanık :  Ayşın Şanlı 
 
 
          Güzelbahçe Belediyesi Ruhsat Müdürü Güzelbahçe İzmir
 
Suç : Görevi kötüye Kullanmak, çıkar sağlamak

Olaylar : 1. Tarafımdan görevini kötüye kullandığı gerekçesi ile Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay Şikayet edilmiş ve İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesinin 2019/ 422 E. Sayılı dosyasında yargılaması devam etmektedir. Bu dosya içinde bulunan Müfettiş raporlarına göre de  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Ruhsat Müdürü Ayşın Şanlı hakkında davalar bulunmaktadır. Aşağıda bahsedeceğim konular müfettiş raporlarında belirlenmiş ancak Ruhsat Müdürü Ayşın Şanlı RESMİ BELGE NİTELİĞİNDE OLMAYAN 01.07.1999 tarihli bir belgeyi resmi bir belgeymiş gibi kanuna aykırı olarak kabul edip Reska Gıda Turizm San. Tic.Ltd. Şti. Ne yasal olmayan ruhsatın verilmesini sağlamıştır.
 
2.  İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesinin 2019/ 422 E. Dosyasının içinde bulunan müfettiş raporlarında ;
" Müfettiş Eyüp Çalışır'ın 17.01.2017 tarih ve 62/1 sayılı ön inceleme raporu; Müfettiş Dr. Cemal Yıldız'ın raporu;29.05.2013 tarihli Güzelbahçe Belediyesi Encümen kararı ( Yıkım kararının kaldırılması) Tamamen usul ve yasaya aykırıdır. BİNA 1957 YILINDAN ÖNCE YAPILMAMIŞTIR. VERGİ KAYIT TARİHİ 29.01.1964 DÜR.  Müfettiş Dr. Cemal Yıldız'ın raporunda da BİNAN RUHSATININ OLMADIĞI BELEDİYEDE ARŞİV KAYDININ DA BULUNMADIĞI BELİRTİLMİŞTİR. BİNA 1957 YILINDAN ÖNCE YAPILMAMIŞTIR. VERGİ KAYIT TARİHİ 29.01.1964 DÜR.  MÜFETTİŞ DR. CEMAL YILDIZ'IN RAPORUNDA DA BİNANIN RUHSATININ OLMADIĞI BELEDİYEDE ARŞİV KAYDININ DA BULUNMADIĞI BELİRTİLMİŞTİR. İzmir İli Güzelbahçe ilçesi Özel İdare Müdürlüğünü 23.09.1999 tarihli  yazısı ( Vergi kaydı) 
 
BELEDİYENİN 1957 YILINDAN ÖNCE YAPILMIŞ BİNA DİYE DAYANDIĞI VE RUHSAT MÜDÜRÜ AYŞIN ŞANLININ ONAYLADIĞI BELGE ( EKTE SUNULMUŞ OLUP) 1999 YILINDA DÜZENLENMİŞTİR. Binaya tam 43 yıl sonra belge veriliyor ve 1956 yılından önce yapılmıştır diyor. Kim diyor. Esnaf kredi ve kefalet Kooperatifi başkanı SELAHATTİN AKDAĞ,AZA RECEP KESKİN VE Güzelbahçe Yalı Mah. Muhtarı EROL CENGİZ. Bu uzman kişiler tam 43 yıl sonra binanın yaşını tespit ediyorlar.
 
ÖZEL İDARE MÜDÜRÜ A. HALİM KOÇ İSE "İŞ BU BEYANIM KİŞİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE YAZILMIŞ OLUP HERHANGİ BİR TEKNİK BİLGİ VEYA KESİNLİK İÇERMEMEKTE RESMİ BELGE NİTELİĞİ TAŞIMAMAKTADIR. 01.07.1999 " demiştir. 
      Olay burada başlamaktadır. Ruhsat ve denetim Müdürü AYŞIN ŞANLI bu belgeyi resmi belge kabul edip binanın ruhsatını aramamıştır. Daha önce buraya ruhsat vermeyen belediye iş yandaşlarına gelince birden bire çark etmiş ve işi kılıfına uydurmuştur. 
                     Diyelim ki bina 1957 yılından önce yapıldı ve yıkıldı;Bu uzman kişiler tam 43 yıl sonra binanın yaşını tespit ediyorlar. Özel İdare Müdürü A. Halim Koç ise "İŞ BU BEYANIM KİŞİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE YAZILMIŞ OLUP HERHANGİ BİR TEKNİK BİLGİ VEYA KESİNLİK İÇERMEMEKTE RESMİ BELGE NİTELİĞİ TAŞIMAMAKTADIR. 01.07.1999 " 
Ruhsat ve denetim Müdürü AYŞIN ŞANLI bu belgeyi resmi belge kabul edip binanın ruhsatını aramamıştır. Daha önce buraya ruhsat vermeyen belediye iş yandaşlarına gelince  birden bire çark etmiş ve işi kılıfına uydurmuştur. 

İstem : Resmi belge nitelinde olmayan bir belgeyi resmi bir belge olarak kabul edip yandaşlarına ruhsat verilmesine neden olan Ruhsat Müdürü Ayşın  Şanlı hakkında görevi kötüye kullanmak, çıkar sağlamak suçlarından cezalandırılması için dava açılmasını talep ederim.

Temiz İzmir Derneği Bşk.Nivent Kurtuluş

Tüm Deliller İzmir 7. Asliye Ceza Mah. 
2019/422 E. Sayılı dosyasındadır.

 


Kaynak: