Batırılmak üzere Seferihisar'a

14 Ocak 2021 Perşembe , 20:29
Okunma: 2300
0 Yorum

gönderilen geminin sonu Çeşme'ye yollanan gemi gibi olmasın!

 

İzmir büyükşehir belediyesi,

Meclis gündemine gelen madde;

“14. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisince alınan 13/07/2020 tarihli ve 05.383 sayılı Kararda;  gerekli iş ve işlemler İZDENİZ A.Ş tarafından yürütülmek üzere M/F EMİNÖNÜ Araba Vapurunun deniz turizmine kazandırılması amacıyla “Sualtı Askeri Araçlar Müzesi Projesi” kapsamında Sığacık Körfezinde batırılması hususunun oybirliği ile uygun görüldüğü belirtilmiş olup; İZDENİZ A.Ş'nin 12/10/2020 tarihli ve 4324 sayılı Yazısı ile talep edilen bilgiler kapsamında M/F EMİNÖNÜ Araba Vapurunun sicilden terkin işleminin iptal edilmesi, geminin “Duba” olarak kullanılması amacıyla gerekli tüm projelendirme, tadilat, iş ve işlemlerin İZDENİZ A.Ş. tarafından yapılması ve geminin cinsinin yapılacak tadilat ve düzenlemelerin ardından “Duba” olarak değiştirilmesinin oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Hukuk – Şirketler – Ulaşım Komisyonları Raporu. (Ulaşım Dai. Bşk. E.229495)”

İZDENİZ A.Ş tarafından Araba Vapurunun deniz turizmine kazandırılması amacıyla “Sualtı Askeri Araçlar Müzesi Projesi” kapsamında Sığacık Körfezinde batırılması hususunun oybirliği ile uygun görüldüğü

Bu meclis maddesini görünce aklımıza,

Aziz Kocaoğlu, Çeşme ilçesine, batırılmak üzere bir körfez vapuru göndermişti,

O vapurun akıbeti belli olmadığı iddiaları üzerine,
 
29 Kasım 2020 tarihinde, Cimer üzerinden sorularımızı sorduk,
 
Sayın Yetkili

İzmir eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme ilçesine bir körfez vapuru gönderdi .Bu vapur denizde batırılacak, balıklar içine yuva yapacak, korunacak ve dalış turizmi için bir ilginçlik olacaktı… Bu vapur hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplanmasını istiyorum.

1-İBB tarafından yollanan bu vapur neden batırılmadı?

2-Körfez Vapuru şu an nerede?

3-Bahse konu körfez vapurunun hurda olarak satıldığı doğru mu?

Hala yanıt gelmedi, bekliyoruz. 

Bu soruları e haber de çıkan haber üzerine sorduk,

https://www.ehahaber.com/ne-cektin-be-izmir-bunlarin-elinden/16626/


Kaynak: