Bu İddialar Tamamen..,

1 Eylül 2021 Çarşamba , 22:22
Okunma: 1296
0 Yorum

SAFSATA MI Yoksa!!!

 

Geçtiğimiz gün,
 
Gaze-temiz.com da,
 
Çeşme Belediyesi Yetkilileri Görevini yerine getirmediğinden..,
 
Başlığı altında bir haber yayınladık,
 
 
Bu haberimizin altına bir yorum gelmiş,
 
"ÇEŞMELİ

BU İDDİALAR TAMAMEN SAFSATA... KENDİ KENDİNİZİ TATMİN EDİYORSUNUZ."
 
Bu yorumu yapan arkadaşa soruyoruz;
 
Bu iddialar safsata ise,
 
Devletin kurumları neden ivedi olarak bu alanın boşaltılmasını istiyor?
 
Bu gün Çeşme Adliyesine  Çağla Kubat Sörf Okulu ile ilgili parsellerle ilgili görevlerini yerine getirmeyen Çeşme belediyesi yetkilileri ve Çağla Kubat hakkında,
 
Suç duyurumuzu teslim ettik,
 
Sayın savcıya ifademizi verdik,
 
Bakalım devletin kurumlarının yazdığı yazılar mı safsata?
 
Hepsini hep birlikte göreceğiz,
 
Bu gün çeşme Cumhuriyet Savcılığı'na Ekinoks Derneği Başkanı Başak Yasemin Kumaş'ın verdiği ayrı suç duyurusunu da yarın sizlerle paylaşacağız.
 
T.C
Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı’na

İzmir İli Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesinde bulunan Hazineye ait 2,3 ve 4 parsel numaralı taşınmazlarda yapılan Çağla Kubat’a ait spor sörf okulunun bulunduğu alanda inşa edilen yapıların, 7121 sayılı Kıyı Kanunu’na, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na, 3194 sayılı İmar Kanunu’na aykırı olmasına rağmen Çeşme Belediyesi yetkilileri görevlerini yerine getirmediğinin savcılığınız tarafından araştırılmasını talep etmekteyim.

Açıklamalarım;


1- Çeşme Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yazılan yazıda; 
"..,söz konusu taşınmazlarla ilgili olarak Çeşme belediye başkanlığından  02. 2021 tarih ve 11 06 2021 tarih  626 28 sayılı yazımızla İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne görüş sorulmuş olup alınan cevabı bila tarihte 150 340 38 sayılı yazı ekindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ve işletmeler genel müdürlüğü bila tarihli yazısıyla söz konusu taşınmazlar ilan edilen Çeşme Kültür ve Turizm koruma ve gelişim bölgesi kapsamında kalmakta olduğu ve bölgede bütüncül planlama ve projelendirme çalışmaları devam ettiğinden taşınmazların tahsisinin uygun görülmediği bildirilmiştir."
Tahsis yapılması mümkün görülmeyen yerde Çağla Kubat Sörf Okulu nasıl faaliyetlerine devam etmiştir?

2- 14.06.2021 tarihli ekte sunduğum İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ivedi başlığı ile 
“yasal yoldan tahliyesinin ivedilikle sağlanması ve bilgi verilmesini” 
İl Müdürü Ömer Albayrak imzalı yazının gereğinin bu güne kadar yapılmadığı

3- İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ivedi başlıklı 17.08.2021 tarihli ekte sunduğumuz yazıda özetle;
“Yalan beyanda bulunarak Yapı Kayıt Belgesi aldığı 5237 sayılı TCK 206. Maddesi uyarınca suç duyurusu yapılması” gerektiği hususunu açıkça belirtmiştir.

4- Çağla Kubat Windsurf Academy'de gerçekleşecek 3-4-5 Eylül tarihlerinde, ÇYDD Çeşme Şubesi ve Çağla Kubat’a ait okulun broşürlerinde yer alan;

“Gerçekleşecek Windsurf Mücadelesi için desteklerinizi bekliyor ve sizleri "Alaçatı Rüzgarı Eğitim İçin Esiyor" demeye davet ediyoruz.

Yarışçılarımızın katılımları için alt limitleri 250TL den başlamakta ve 2. 3. yarışlara da katılmak istediklerinde 200TL ilave etmeleri gerekmektedir. Eğitime destek için bütün katılımcılarımızın gönüllerinden geldiğince katkılarını beklemekteyiz)

Yukarıda açıkladığım ilgili kurumların resmi yazılarında “ivedi olarak tahliyesi” istenilen yere Çeşme Belediyesi broşürlerde görüleceği üzere sponsor olmuştur. 

Kaçak olarak adlandırılan bu tesise sponsor olunması adeta “ben ilgili kurumları tanımıyorum” demekle eşdeğerdir.

Aynı belediye aynı alanda bulunan diğer sörf tesislerini yıkarken, Çağla Kubat’a ayrıcalık tanınması, Anayasanın 10. maddesinde eşitlik ilkesine de aykırıdır.


5- 7121 sayılı Kıyı Kanunu’na, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını
Koruma Kanunu’na, 3194 sayılı İmar Kanunu’na aykırı olmasına rağmen bahse konu tesis ile ilgili görevlerini yerine getirmeyen ilgililer, TCK 257. Maddenin suç saydığı eylemlerden olan Çağla Kubat’a menfaat sağlama eylemini gerçekleştiren belediye görevlileri hakkında gerekli soruşturmanın yapılması.


6- Çağla Kubat hakkında ayrıca, Kıyı Kanuna muhalefet, 2863 sayılı (Sit Alanlarına Kaçak Yapılaşma) Kanuna aykırılık, İmar Kirliliğine neden olma, 206. Maddesinde yer alan resmi Kuruma yalan beyanda (Yapı kayıt Belgeside gerçeğe aykırı beyan) suçlarında resmi kurum belgelerine aykırı işlem yapan kişi hakkında ayrıca şikâyetçiyiz

HUKUKİ NEDENLER : TCK. ve ilgili mevzuat.

DELİLLER : İlgili kurumların yazıları.
 
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, 
 
Çeşme Belediyesi Başkanı ilgili Belediye Başkan Yardımcısı ve ilgili bürokratların, Görevlerini İhmal veya Suiistimal eden belediye başkanı ve ilgili belediye görevlileri hakkında 4483 sayılı kanun kapsamında soruşturma yaptırılmasını arz ederim.

 
 


Kaynak: