Bu ne yaman çelişki..,

9 Eylül 2018 Pazar , 18:41
Okunma: 1452
0 Yorum

Sayın Mutlu Başkan!

 
Mutlu Başkanın bu gün basına verdiği açıklamaları okuyunca, şaşırmadık dersek yalan söylemiş oluruz,
 
Sayın Başkanın açıklamalarına önce bakalım,
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar:
 
"Basın özgürlüğü adına bugün ne yazık ki, tasa ve kaygı verici bir süreç yaşıyoruz. Basının antidemokratik zihniyet ve uygulamalara muhatap olması, her halde hiçbir ülke için gurur kaynağı sayılamaz. Özgür, bağımsız, doğru, tarafsız ve sorumlu bir basından söz etmek, bugün ne yazık ki mümkün değil. Basının işini yapmaktan çok, işini ve varlığını savunur hale gelmesi, ulusal ve uluslararası saygınlığa gölge düşürmektedir. Bu yalnızca mesleğin değil, toplumun bir sorunudur. Ödülümüzün, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin bir parçası, gelecek güzel günlerin simgesi olarak görülmesini diliyorum" dedi.
 
Basın özgür olmalı değil mi başkan,
 
O halde neden, “CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı'ndan gazeteciye ağza alınmayacak küfür iddiası” diye Ulusal basında haberleriniz çıktı?
 
Belki unutmuşunuzdur diye basında çıkan haberlerden bir hatırlatma yapalım,
 
"Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Gazeteciler Günü ve Sansüre Karşı Direniş'in Yıldönümü nedemiyle Soner Yalçın'a basın özgürlüğü ödülü verilirken, iddiaya göre Gazete Ege'de köşe yazarlığı yapan Abdullah Polat adlı gazeteciye ise kendisi hakkında yazdığı köşe yazısı nedeniyle ağza alınmayacak küfürler edip şantaj yaptığı söyledi.”
 
Bu iddialara ne diyorsunuz?
 
 

http://www.star.com.tr/ege/belediye-baskani-gazetecileri-neden-tehdit-etti-haber-914392/ 


Kaynak:

Etiketler:

  • Bu,
  • ne,
  • yaman,
  • çelişki..,