Bu seyahatler Seferihisar Belediyesine..,

14 Ağustos 2018 Salı , 18:54
Okunma: 1364
0 Yorum

Ne kattı?

 

Bir okuyucum “Nivent hanım Seferihisar belediyesi meclis gündemlerini yayınlamıyorsunuz, Tunç Soyer artık yurtdışına çıkmıyor mu?"

 
Mesajı alınca şaşırdım, sonra Seferihisar Belediyesi meclis gündemlerine girdim,
 
Hemen hemen her meclis gündeminde, yurtdışı seyahatleri vardı,
 
Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya aday olan Tunç Soyer büyükşehir belediye başkanı olunca, ne olur diye düşünmeden edemiyor insan!
 
Bu meclis kararlarında yer alan seyahatler, ülkemizin ekonomik krizine girmeden önce alınan kararlar olduğundan elbette sayın Soyer bu meclis kararlarını iptal edecektir diye düşünmekteyim,
 
Sayın başkan önümüze yerel seçimler var, sakın o ülke bu ülke gezerken, adaylık süresini kaçırmayasınız!
 
Şimdi gelelim meclis gündemlerindeki seyahatlere,

6 Ağustos Meclis Gündemi
 
Katılımcı Uluslararası Demokrasi Gözlemevi (IOPD) 'nin 25,26 ve 27 Kasım 2018 tarihleri arasında Barselona 'da düzenleyeceği konferansa katılma konusunun görüşülmesi.
8-13 Ağustos, 2018 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Mehmetçik ilçesinde "Mehmetçik Belediyesi" tarafından düzenlenecek olan "Altın Salkım Halk Dansları Festivali " ve " Üzüm Festivali " etkinliklerine katılma konusunun görüşülmesi
 
İtalya'nın Torino kentinde 19-24 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan TerraMadre - Salone Del Gusto fuarına katılınması konusunun görüşülmesi.
30 Ağustos - 2 Eylül, 2018 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Geçitkale ilçesinde düzenlenecek olan Cittaslow "2. Sakin Şehirde Çocuk Olmak" konulu Çocuk Çalıştayına katılma konusunun görüşülmesi.
 
2 Temmuz Meclis Gündemi
 
23 - 27 Eylül, 2018 Tarihleri Arasında Avusturya Yiyana’da , “Child In The City” Çocuk Dostu Şehirler Kongresi’ne 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi ( p ) fıkrası ve 74. Maddelerine göre ; giderleri belediye bütçesinden karşılanmak üzere Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER , Belediye Personeli Samet AKBOĞA ve Çocuk Belediyesi Başkanı Selin ADA’ nın katılması konusu meclisçe görüşülerek OY ÇOKLUĞU ile kabul edildi.
 
17-30 Ekim, 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Münih Şehrinde düzenlenecek olan Tiyatro Festivali kapsamında aşağıda isimleri yazan “Seferihisar Tiyatro Topluluğu” oyuncularının giderleri kendileri tarafından karşılanmak üzere görevli olarak katılmaları hususu 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin ( p ) fıkrası gereği meclisçe görüşülerek OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.
 
4 Haziran Meclis Gündemi
 
15-17 Temmuz 2018 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerinin Nevvyork kentinde düzenlenecek olan "Sürdürülebilir Kalkınma Üst Düzey Siyasi Formuna " 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi (p ) fıkrası ve 74. Maddelerine göre; giderleri belediye bütçesinden karşılanmak üzere Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER 'in katılması konusu Meclisçe görüşülerek OY ÇOKLUĞU ile kabul edilmiştir.
 
Daha önceki aylara  bakmadım.
 
Taradığım meclis gündemlerine bakınca,
 
8 – 13 Ağustos arasında 5 gün Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde "Altın Salkım Halk Dansları Festivali " ve " Üzüm Festivali " etkinliklerine katılacaksınız. Bu etkinlik Seferihisar belediyesine ne katkı sağlayacak?
 
30 Ağustos - 2 Eylül, 2018 tarihleri arasında Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Geçitkale ilçesinde düzenlenecek olan Cittaslow "2. Sakin Şehirde Çocuk Olmak" konulu çalıştaya katılınması Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar içindeyken gerçekten gerek var mı?
 
19 – 24 Eylül tarihleri arasında 5 gün İtalya'nın Torino kentinde Terra Madre Salone del Gusto, yiyeceklerle ilgili bir fuar, Seferihisar belediyesine ne gibi bir katkı sağlayacak?
 
23 – 27 Eylül tarihlerinde ise, Tarihleri Arasında Avusturya Viyana’da , “Child In The City” Çocuk Dostu Şehirler Kongresi Seferihisar Belediyesine ne katkı sağlayacak?
 
17-30 Ekim, 2018 tarihleri arasında, Almanya’nın Münih Şehrinde düzenlenecek olan Tiyatro Festivali kapsamında, Seferihisar Tiyatro Topluluğu ile beraber gitmeyi herhalde düşünmüyorsunuz.
 
25,26 ve 27 Kasım 2018 tarihleri arasında Barselona 'da düzenleyeceği konferansa katılmaya da gidecek misiniz?
 
15-17 Temmuz 2018 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerinin Nevvyork kentinde düzenlenecek olan "Sürdürülebilir Kalkınma Üst Düzey Siyasi Formuna " katılmışınız, bu seyahat Seferihisar belediyesine ne kazandırdı? Bizlerle paylaşırsanız çok mutlu oluruz,
 
Bu seyahatler arasında, Seferihisar Belediye Başkanlığına nasıl zaman ayırıyorsunuz?
 


Kaynak: