Çeşme ilçesinde Çevre ve Şehircilik..,

18 Kasım 2016 Cuma , 15:24
Okunma: 1965
0 Yorum

İl Müdürlüğü'nün yolladığı genelgenin gereği yapılıyor mu?

 

Temiz İzmir Derneği’ne ulaşan belgenin, Çeşme Kaymakamlığına ulaşmadığını üzülerek öğrendik.

 
Kaymakamlığa ulaşmayan bu belge nedir derseniz;
 
“NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI” ve SÜRDÜREBİLİNİR KORUMA VE KONTROLLÜ KULLANIM ALANI” olarak tescil edilen ALANLARDA TÜM İNŞAAT FAALİYETLERİNİN DURDURULMASI VE MEVCUT İNŞAAT SEVİYESİ TESPİTLERİNİN YAPTIRILARAK İLGİLİ TUTANAKLARIN KOMİSYONUMUZA İLETİLMESİ.”
 
Böylesi önem arz eden bir belge kaybolabilir mi?
 
Geçen haftadan bugüne sürekli, Çeşme Kaymakamlığı ile görüşmemizde, bizim elimize ulaşan belgenin kaymakamlığa ulaşıp ulaşmadığı konusunda, telefon trafiğimiz sürmekte.
 
Elimizde bulunan evrakın barkod numarasını da kaymakamlığa ilettik.
 
 
Kaymakamlıkta evrak bulunamadığından, bu kez İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile görüştük. 
 
Sorduk, genelgeye göre Çeşme İlçesinde inşaatlar devam edebilir mi,  özellikle ALAÇATI PORT inşaatına devam ediyor diye de ilave ettik.
 
Verilen cevap çok net, “su basmanı geçen inşaatlar devam edebilir ancak diğerleri durur. Bu yüzden seviye tespit çalışmalarını istedik.”
 
Alaçatı Port inşaatına devam ediyor dediğimizde ise, “hemen bir ekip çıkarır kontrol ettiririz” denildi.  
 
Dağıtımı yapılan yazının 2. Sayfasında “TÜM İNŞAAT FAALİYETLERİNİN DURDURULMASI”
 
Alaçatı İnşaat bu genelgenin dışında olmadığını öğrendik. Alaçatı Port yetkilileri ben genelge tanımam diyorlarsa bilemeyiz.
 
 
Biz resimleri videoları çekiyoruz ve diyoruz ki inşaat devam ediyor.
 
Gelen genelgeyi sizlerle paylaşalım;
 
Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü  tarafından İVEDİ Kargo ile 71160347-252.01.03.35 sayı İzmir ili 38. Bölge geçiş dönemi ve koruma kullanma esaslarına ilişkin komisyon kararları konulu yazıyı 27.06.2016 tarih ve 7002 sayılı bakanlık Olur’u yazısı Çeşme Kaymakamlığının (ilçe Yazı İşeri Müdürlüğü) 09.08.2016 tarih ve E.1276 sayılı, 40799 giriş kayıt yazısını Çeşme Kaymakamlığına 07.10.2016 tarihinde yollanılan yazının 2. Maddesinde;

“İlgili belediyesi tarafından “NİTELİKLİ DOĞAL KORUMA ALANI” ve SÜRDÜREBİLİNİR KORUMA VE KONTROLLÜ KULLANIM ALANI” olarak tescil edilen ALANLARDA TÜM İNŞAAT FAALİYETLERİNİN DURDURULMASI VE MEVCUT İNŞAAT SEVİYESİ TESPİTLERİNİN YAPTIRILARAK İLGİLİ TUTANAKLARIN KOMİSYONUMUZA İLETİLMESİ. 
 
Yayınladığımız video geçtiğimiz hafta çekildi. Çekimlerimiz sürecek diye de ilave ediyoruz!
 


Kaynak: