CHP Narlıdere Belediye Başkan..,

10 Kasım 2018 Cumartesi , 19:33
Okunma: 1353
1 Yorum

Aday Adayı Cesamin Özkan'ın açıklaması!

 
İzmir İl Başkanlığının dört yıldan fazla bir süredir haklı olarak eleştirdiğim Aziz Kocaoğlu'nu ve Muharrem İnceyi küçük düşürmek iddialı sosyal medya paylaşımlarımı neden gösterip başlatılan disiplin işlemi süreci, kınama cezası verilmesi ile sonuçlanmıştır. 
 
Narlıdere belediye başkan aday adaylığım ile eş zamanlı gelişen bu olay zamanlama açısından son derece manidardır. Sözü edilen kişilerin hakkımda dava açmamış olmalarına rağmen il başkanlığının bu davranışı demokratik hukuk ve etik kurallardan yoksun, aynı zamanda adaylığımı düşürme amaçlıdır. 
 
Bu haksız kararı Yüksek Disiplin kuruluna taşıyacağım ve anti demokratik kökenli hukuki zeminden yoksun bu kararın yok sayılacağına güvenim tamdır. Ancak bu noktada elde etmiş olduğum hedefe yönelik başarım tabi ki aslında daha da önemlidir. Oda ben ve benim gibi yurtsever partililerimizin vermiş olduğu mücadele sonucundadır ki İzmir'i partimize kaybettirme riskini yaşatma olasılığı olan Aziz Kocaoğlu aday olamama noktasına getirilmiştir. 
 
Bu çok önemlidir. 
 
Bundan sonraki ikinci hedefim, yani Narlıdere belediye başkan adayı olarak ilçemde bölgesel ve ulusal ölçekte etkileri,  yansımaları olacak önemli ve makro büyüklükleri olan projelerimi halkımız ile buluşturma hedefidir.  
 
İmparatorluğun küllerinden ülke yaratan ve zor koşullarda dünyanın hayretle izlediği, bir başka örneğinin olmadığı büyümeyi kalkınmayı sağlayan, başaran partime yakışan projeler ile yol alabiliriz. 
Bize o büyüklüğe yakışan projeleri başarmak düşer. 1930 ila 1938 yılları arasında ekonomik büyüme rekoruna bakıldığında Amerika’yı bile kat kat sollayacak oranda büyüme başarısının ülkemize ait olduğu görülecektir. O yılların istatistiklerine bakarsak bunun kanıtları orada sabittir. 
 
Projeleri yaptıklarımızı sata sata bitirememek üzerine kurgulu olan sağ partilere, özellikle AKP'nin gerçek yüzünü halkımıza anlatmak ve haddini bildirmenin artık zamanıdır. 
CHP, çarpık ekonomik modellerin sonuçları olan betonlaşma ürünü beton kokulu ve beton odaklı kafalardan ülkemizi kurtararak, reel anlamda ekonomik sosyal ve kültürel bileşimli kalkınmanın gereklerini bilen ve uygulayacak olan kadrolar sayesinde iktidara koşacaktır. 
 
Bende bunun için yola çıktım ve bu yol bizi başarıya ulaştıracak yoldur. 
 
Bizde parti içerisindeki bu çarpık gelişmeden beslenmiş beton odaklı kültürden etkilenmiş, sığ kafalı bir o kadar da parti ilkelerinden uzak kişileri ayıklamak zorundayız. Parti başarısı için doğru durmaya devam ederek,  partimizi kısa sürede iktidara taşımayı elbette başaracağız. Ülkemizin ve bölgemizin içinde bulunduğu koşullar ve dengeler zaten bunu dayatmış durumdadır. 
 
Önümüzde ki yerel seçim sürecini iyi yönetmek zorundayız. Zaman parti ilkelerinin güdümünde, donanımlı parti içi çekişmeler ve gruplaşmalara tevessül etmemiş, politik davranış göstermemiş, ülkesi için parti başarısına odaklanmış, üretmek adına projeleri olan kişileri görev alanlarına taşıma zamanıdır.
 
Cesamin ÖZKAN  
CHP Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı.
 

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 12.11.2018 06:33:18

  • Vatandaş
  • Narlıderede değişim gerekliydi. Başarılar Sayın Özkan.