"Çok sinir edici bir durumdu çook."

23 Kasım 2016 Çarşamba , 10:21
Okunma: 2040
3 Yorum

Diyor Ertuğrul Aksoydan!!!

 
Çok sinir edici bir durumdu çook. İnanın birkaç kere kalbimin sıkıştığını hissettim sinirden...
 
Balçova Kipa'nın karşı tarafındaki otobüs durağı cebinin , yerde X işareti olmayan, OTOBÜS diye yazmayan, en az 5-6 aracın durduğu, herhangi bir 'araç çekme levhasının olmadığı' yere park ettim.Özellikle dikkat ettim, çünkü Dokuz Eylül Hastanesi yönünden araçları çektiklerini gördüm geçerken. 
 
Orada bir mekâna oturmuştum ki, aracımı bir çekicinin üstünde giderken gördüm.
 
Nereye? Yolun diğer karşısındaki Lunaparkın da olduğu boş araziye. Neredeyse araç yere değmemişti yürüyerek oraya vardığımda.
 
Çekiciler o kadar hızlı hareket ediyorlar ki, araçları neredeyse yarım metre yukarıdan yere fırlatıp, bir an önce yenisini kapmak için rallici gibi koşuyorlar... Adeta bir mal bulmuş mağribi durumu söz konusu.

"92 TL park cezası, 92 TL çekici parası..."

"Hadi park cezası yazdınız. Neden bir de çektiriyorsunuz?" diyorum görevli polise, "Biz yapmıyoruz çekme işini, TRAFİK VAKFI yapıyor." diyor...
 
Trafik ekibi de o an orada, çay içiyor. Adeta bir organize işler durumu yani...
 
Aracını çekiciyle Torbalıya göndersen 92 lira almazlar. Ama orada, hatta Kipa açık otoparkının yol kenarına parketmiş aracı 45 metre bu tarafa koyup 92 TL alıyorlar. 
 
"Peki kim belirledi bu çekici fiyatlarını?" diyorum. "Belediye belirledi." diyorlar...
 
Araçların çekildiği yerlerde herhangi bir trafik yoğunluğu yok. Yol tıkanması vs söz konusu değil. Yani Balçova Ata Cad gibi filan değil. Tek amaç para. "Hadi çıkıp biraz iş yapalım" şeklinde. 
 
Ve adeta bir terör.
 
Orta yaşlı bir kadın, yaşlı annesini göz doktoruna getirmiş karşıdaki polikliniğe. 
 
Beş dk önce park etmiş.
 
Bir başkası rent a car'dan kiralamış. "Aracın sahibi gelmeden veremeyiz" diyorlar. 
 
Bizim araç eşimin üzerine. Krediyle almıştık zamanında. "Olmaz" diyor polis, "Kendisi gelecek." 
 
Evden eşim geliyor, aracı öyle çıkarıyoruz.
 
Başımıza gelmeden bilmiyoruz. Meğer adamlar kentte terör estiriyormuş. Hem de sosyal demokrat belediyelerimizin desteğiyle!

"Emekli polislerin organizasyonuymuş" iddialara göre bu vakıftaki işler. "Trafik polis ekibiyle el ele çıkıp, hergün esiyorlarmış... "
 
Buradan tüm yetkililere ve özellikle de zalimlerin korkulu rüyası Nivent Tümer Kurtuluş hanıma sesleniyorum; Bu kenti bunlardan kim kurtaracak???
 
Ertuğrul Hocanın sesine kulak veriyoruz!!!
 

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 25.11.2016 09:47:25

  • Cesamin ÖZKAN
  • Merkezi yönetimden kaynaklı olumsuzlukların üzerinde birde uyumlu yerel yönetimi eklediğiniz zaman elbette durum dayanılmaz olur. Bu her iki alanda aynı partiler var ise çok ağır, ama iktidarda başka yerelde başka partinin olduğu yerlerde normal olarak durum biraz hafiflemiş olmalıyken gelin görün ki Aziz Kocaoğlu söz konusu olduğunda bunun tersini yaşamış olursunuz. Kişilik çok önemli gerçekten, partin ne olursa olsun ama önce kişiliğin sağlam olsun gerisi kolay.
  • Misafir - 23.11.2016 22:03:00

  • Şinasi Bedirhanoğlu
  • Eskişehir'de bu tür olayları çok az yaşarsınız. Çünkü Yılmaz BÜYÜKERŞEN'in kentsel planlama çalışmaları buna fırsat vermez. İzmir bu anlamda bir alem yer. Herhalde basiretsiz yerel yöneticilerinden kaynaklı olmaktadır.
  • Misafir - 23.11.2016 22:00:52

  • Aykut Palancıoğlu
  • Yerel yönetim etkin çalışsa vatandaşın park sorununu, tarfik akışını çözmüş olsa bu tür olaylar yaşanmaz. Bu işlere fırsat öncelikle yerel yönetimlerden kaynaklı olmaktadır.