Ekrem Oran ve Ekibinin..,

11 Mayıs 2021 Salı , 21:20
Okunma: 1798
0 Yorum

Ne yapacağı merakla beklenilmekte!!!

 

CHP'li meclis üyesi Aybars Yıldırım'a ait,

Çeşme ilçesinde Otel Ruhsatı ile Rezidans yaptığı iddia edilen,

Yer ile ilgili EKİNOKS Derneğinin şikayeti üzerine,

"İnönü Mahallesi 5528 ada 4 parselde kayıtlı Yapı Kayıt Belgesi İPTAL edilmiş ve YIKIMINA hükmedilmiş yapının, nihayet 26.05.2021 tarihi saat 10.00 da YIKIM programına alındığı" 

Ancak bölgede yapı hakkında şikayetler devam etmekte, 08.05.2021 itibarı ile binada halen elektrik bulunduğu, şantiye elektriği kullanıldığı, yapıda oturanlar bulunduğu bildirilmekte,

26 Mayıs'ta yıkılacak bir binanın şimdiden boşaltılmaması merak konusu olmuş.

2019 yılında Egeli Sabah ERTAN GÜRCANER'in kaleme aldığı yazı da;

Mecliste ayrıca Başkan Ekrem Oran ile MHP'li meclis üyesi Hüseyin Özen arasında imar usulsüzlüğü tartışması yaşandı. Özen, Oran'a "Meclis üyenizin yapmış olduğu imar usulsüzlüğünü kabul ediyor musunuz" diye sordu. 

Oran'ın bu usulsüzlük değil imar kirliliği demesi üzerine Özen "İmar komisyonu başkanlığı, meclis üyeliği yapmış, müteahhitlik, mimarlık belgesi olan bir kişi, basına açıklama yapıp 'Hatalıyım' diyemez. 

Biz burada Aybars Beyi de konuşmuyoruz, adaleti konuşuyoruz. Yarın adalet size de bize de lazım olur. Sizin yarın adil mi yoksa adaletsiz bir başkan mı olduğunuzu bugünkü tutumunuz belirleyecek" dedi.
Oran da "Ben mensubu bulunduğum partimin genel başkan yardımcısının evini mühürlemiş bir belediye başkanı olarak mezardan babam çıksa kanunsuzsa affetmem. Söz konusu yerde mühürleme, para cezası ve savcılığa suç duyurusu zaten yapılmış. Şeriatın kestiği parmak acımaz. Bundan sonrasına mahkeme karar verecek" dedi. 

Ekrem Başkan ve ekibinin 26 Mayıs tarihinde ne yapacağı merakla beklenilmekte! 

Yarın Çeşme ilçesinde yıkımına başlanan fakat bir tülü nihayete ulaşmayan başka bir konu ile devam edeceğiz.


Kaynak:

Etiketler:

  • Ekrem,
  • Oran,
  • ve,
  • Ekibinin..,