Elbirliği ile halkın pazarını..,

23 Ekim 2016 Pazar , 22:39
Okunma: 1540
2 Yorum

Ranta teslim ettiniz, mutlu musunuz?

 

Bugün Üçkuyular Pazaryerini anlatılanlarla değil, kendi gözümle görmek için Üçkuyular Pazaryerine gittim.

Vatandaş mutlu değil,
 
Pazarcı mutlu değil,
 
İstinye Park mutludur herhalde!
 
Pazaryeri kamulaştırma yapılarak elde edilmiş bir yerdi.
 
Halkın kullanımına verilmek için devletin kasasından paralar çıktı.
 
Sonra İstinye Park’a satıldı! 
 
Kamulaştırılan yer amacı doğrultusunda kullanılmazsa eğer sahibine iade edilir, hükmü de yok sayıldı!
 
Pazaryeri boştu nedenini pazarcı esnafına sordum,

“Güzelyalı’dan kimse gelmiyor ondan boş”
 
Aman canım pazaryerine ne ihtiyaç, vatandaş gitsin AVM’lerden alışveriş etsin.
 
Pazaryerinde, Pazar alışverişimi yaparken bir an çok korktum deprem oluyor diye, meğer viyadük üstünden geçen ağır tonajlı vasıta geçtiğinde korkunç bir ses çıkıyormuş.
 
Pazarcı esnafı dertli “tezgahlarımız küçüldü, üstüne birde 2500 TL ödeyeceğiz. Üstelik şu an bulunduğumuz yer geçici”
 
Pazarcı 2500 TL ödeyecek ve bu ödenen para 2 yıllık geçici Pazar için.

Konuyu incelemeye devam edeceğiz.
 
 
 
 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 24.10.2016 11:52:15

  • Cesamin ÖZKAN
  • O gün yasaların geriye yürümesi ile ilgili yasa değiştirilecek ve bu yerin iki belediyeye ait olan alanlarının bu holdinge satılışı yeniden yargıya taşınacak ve o yerleri bu holdinge halkın zararına satmış olanlar yeniden hakim karşısına çıkartılacak. Ve o gün bu AVM projesinin sahipleride aynı şekilde hakim karşısında ayakta ve elleri yanda Türk Milleti adına karar veren hakimlerin karşısında duracak. Bu gün olup bitenler o gün yeniden masaya yatırılacak ve yanlış yapılmış olan işlerin hesabın tek tek sorulacak. Belki o AVK yıkılmayacak ama sahiplerinden bazıları halkın adına gerçek anlamda görev yapacak olan o zamanın yerel yönetimleri olacak. Bu günden o güne o kısmi mülkiyetin kira bedelide işletilecek ve o bedel karşılığı yine o binadan halk payını almış olacak. Türkiye bu günleri aşıp yarının demokaratik çağdaş ülke olma yolunda olacak ise ki öyle olacak bu dediklerim bir bir gerçekleşecek. O zaman o holdingin sahipleride onlara bu gün kol kanat geren sözde yerel yöneticilerde hak ettikleri hukuk maliyetini yaşamış olacaklar. Tabiki halkın içine çıkma cesaretleri kalmamış halde olacaklarıda aşikar.
  • Misafir - 24.10.2016 11:42:44

  • Cesamin ÖZKAN
  • Profesyonelce CHP içerisine sızan ve halk için değil halk karşıtı işler yapan bazı holdingler için görev yapmak, AKP ye planlı biçimde güç sunmak üzere iş yapan birini izliyoruz. Bu öykünün kahramanı kim mi ?. Aziz Kocaoğlu. Her eylemine bakınız altında CHP için zarar, AKP için yarar üretme yatmaktadır. Yani Atatürk'ün gençliğe hitabesinde bahsedilenler grubunda yerini almış bir kişi. Ama CHP de. Bu acı en kısa zamanda parti ile ilgisini keseceğiz.