Eski belediye başkanı Muhittin Dalgıç..,

12 Ağustos 2021 Perşembe , 19:13
Okunma: 1244
0 Yorum

ve diğer bürokratlara inceleme

 

Geçtiğimiz gün sizlerle,

KOSKOCA VAPUR..,NEREDE???,

Başlığı altında bir haber paylaştık,


Bu gün Cimer üzerinden cevap geldi,

Cevab geçmeden önce, 

Yine daha önce kaleme aldığımız,

"50 TIR dolusu hurda kayıp!

CHP’li Çeşme Belediyesi’ne ait hurdalıkta 50 TIR dolusu hurda kayıplara karıştı. Kaymakamlık tarafından belediyenin Fen İşleri Müdür Vekili A.Ç. ve 4 işçi hakkında soruşturma başlatıldı”


50 tır dolusu hurda soruşturması ne oldu?

İlgili yerlere soracağız,

Gelelim koskoca körfez vapuruna,

Sayın Yetkili
 
İzmir eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme ilçesine bir körfez vapuru gönderdi .Bu vapur denizde batırılacak, balıklar içine yuva yapacak, korunacak ve dalış turizmi için bir ilginçlik olacaktı… Bu vapur hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplanmasını istiyorum.
1-İBB tarafından yollanan bu vapur neden batırılmadı?
2-Körfez Vapuru şu an nerede?
3-Bahse konu körfez vapurunun hurda olarak satıldığı doğru mu?

Başvurunuzda yer alan konular hakkında inceleme ve araştırma yapmak üzere Valilik Makamının 01.05.2021 tarihli ve 286743 sayılı Onayı ile Defterdarlık Uzmanı görevlendirilmiş, Defterdarlık Uzmanı tarafından düzenlenen 12.07.2021 tarihli ve Ö.A.R. -2021/1 sayılı ön araştırma raporunun sonuç bölümünde 

"Çeşme Eski Belediye Başkanı Muhittin DALGIÇ, Çeşme Eski Belediye Başkan Yardımcısı Şakir KARADEDE ve Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Nurettin SİPAHİCAN hakkında 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun hükümlerine göre ön inceleme işlemi yapılması gerektiğine" yönelik kanaat bildirilmiş olduğundan, ön araştırma raporu Kaymakamlığımızın 04.08.2021 tarihli ve 1537 sayılı yazısı ile Bakanlık Makamına sunulmuştur. Bilgilerinize rica olunur."

Koskoca geminin akıbetini gerçekten merak ediyoruz.


Kaynak: