Gücün var ise planlar geçer..,

04 Kasım 2016 Cuma , 15:21
Okunma: 1806
1 Yorum

Hapise girersen plan yürürlükten çıkar diye bir hüküm var mıdır?

 
Gazetelere yansıyan bir haber bizi hem şaşırttı hem de güldürdü.
 
“FETÖ'DEN TUTUKLANDI İMAR PLANI İPTAL EDİLDİ”
 
"İzmir'de, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki süreç imar planlarına da yansıdı. FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklanan Ahmet Küçükbay'ın sahibi olduğu.., Küçükbay Şirketler Grubu'na ait Bornova ilçesindeki yağ fabrikası arazisindeki bazı ruhsatsız yapıları yasallaştırdığı iddia edilen tartışmalı imar planının 15 Temmuz sonrası iptal edildiği ortaya çıktı.”
 
Küçükbay’ın planının usulsüz olduğunu plan askıda iken itirazımızda bildirdik. 
 
Yine gazeteye yansıyan “..,şikayet üzerine parselin tamamında yapılaşma olduğu 5 yıl önce tespit edildi. İlçe belediyesi, fabrika alanı içindeki ruhsatsız yapılarla ilgili hem imar para cezası kesti, hem de yıkım kararı aldı. Ancak, bu karar 2012 yılında yapılan yıkım ihalesine katılım olmadığı gerekçesiyle uygulanmadı.”
 
Ruhsat eklerine aykırı olduğunu defalarca İzmir Valiliği ve Bornova Belediye başkanlığına yazdık. En sonunda yıkım kararını aldırdık aldırmasına da yıkım ihalesine kimse girmedi gerekçesiyle yıkılmadı.
 
Kaçak yerde imalatlar yapılmaya devam edildi. Kimsenin çıtı, gıkı çıkmadı.

Küçükbay cezaevinde, gücü gitti şimdi ise planlar iptal olmuş.
 
Planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı!
 
Askıya çıktı, İzmir Büyükşehir Belediyesi planı yargıya taşımadı!
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı madem plan usulsüzdü o tarihlerde niye planladı ve şimdi planı iptal etti.
 
Planlar sahiplerinin ergleri doğrultusunda mı planlanmakta?
 
Plan askıya çıktığında plan açıklama raporunda “Bahse konu plan yapılmazsa eğer, ülke ekonomisine yansıyan tarafları olacağından bu plan yapılmalı” denilmiş ve plan re'sen uygulamaya konulmuş.
 
Plan askıda iken yaptığımız itirazı da sizlerle paylaşalım. İtirazımıza cevap bile verilmeden plan onaylandı gitti.
 

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 07.11.2016 10:31:14

  • Cesamin Özkan
  • Devlet organlarının başına hizmet için oturtulan kişilerin önce kişilik sorunu olmayan, kişiliğini ahlaki, vicdani değerlerini onur ile namuslu olmak ile dürüstlük ve geleneksel toplumsal değerler ile yoğurmuş, doydurulmuş olmayı başarmış olanlar kişilerden belirlemek ne kadar çok önemliymiş değilmi ?. Esen her rüzgara, helede körfezden esen pis kokulu rüzgarlara göre eğilip bükülenler değil makamlara, hiç bir yere kamu adına getirilmemelidir.