Güzelbahçe Belediye Başkan..,

26 Haziran 2018 Salı , 19:12
Okunma: 3284
0 Yorum

Yardımcısına, Soruşturma İzni!

 

Bugün Güzelbahçe Polis Karakolundan aradılar tebligatınız var diye,
 
Tebligatta, Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay hakkında 4483 sayılı Memurlar ve Diğer kamu Görevlilerinin yargılanması hakkındaki kanunun 3. 6. ve 9. maddeleri gereğince "SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİNE" kararı yazıyordu.
 
Daha önce de, aynı konu hakkında, SORUŞTURMA İZNİ verilmişti,
 
Aynı konu hakkında ikinci karar olabilir miydi?
 
Hemen dernekte bulunan, "Soruşturma İzni" Kararlarını taradım,
 
Ve karşıma, Güzelbahçe Belediye Başkanı Özdem Mustafa İnce ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay hakkında 12 maddelik soruşturma konusundan, 1. Madde dışında, 11 maddeye de soruşturma izni kararına karşı, Mustafa İnce ve Mustafa Günay tarafından, Danıştay’a yapılan itirazın reddedildiğini gördüm. 
 
Eski Kararda yer alan LAFOLİE Restoran için, soruşturma izni verilmişti,
 
Aynı yer için neden soruşturma izni verilmişti?
 
Defalarca kararı okudum, 
 
“..,adresindeki Lafolie Restauranta (eski Beren Balık Evi) imar ve kıyı mevzuatına aykırılıklar bulunmasına rağmen Söz konusu yer için usulsüz olarak düzenlenen 17.01.2014 tarih ve 04 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatında imzası bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa GÜNAY’ın da sorumlu olduğu anlaşıldığından..,”

“Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa GÜNAY’ın da sorumlu olduğu anlaşıldığından..,” ifadesinden sonra, daha önce verilen kararda, sorumluluğu sadece Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye verildiği, Mustafa Günay’ın LAFOLİE Restoran ile ilgili soruşturma izni verilmediğini, eski kararla karşılaştırınca en nihayetinde anladım.
 
Sizlerle önce kararı paylaşalım,
 
 
Daha önceki soruşturma izni kararları ne oldu?
 
Yargılanmalar başladı mı?
 
Bunlar hep cevaplanması gereken sorulardır,
 
Toplumda bir kanı var, “İmar Barışı” geldi tüm davalar düşecek!

“İmar Barışı” evet geldi. Yıkım kararları, para cezalarının hepsi düştü,
 
İmar Barışı yapılara geldi, "GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA" suçuna gelmedi,
 
Yasada öyle bir madde yok!
 
Daha önce soruşturma izni kararını sizlerle paylaşmıştık, bir kez daha paylaşmakta fayda görmekteyim. 
 
 

 


Kaynak: