Güzelbahçe Belediyesi ile

7 Ağustos 2020 Cuma , 20:09
Okunma: 2700
0 Yorum

ilgili yazı dizimize devam ediyoruz (2)

 

Sayın Mustafa İnce, bugün Avukatımız Bilge Özer’in Güzelbahçe Belediyesine sorduğu sorularla devam edelim,
 
Sayın İnce malumunuz olduğu üzere müvekkil Nivent Kurtuluş’un Mithatpaşa Caddesi No 174 adresindeki başkan yardımcısı hakkında bulunduğu suç duyurusu anılan dosyaya gelen raporda, görevi kötüye kullanma suçu olduğu belirlenmiş ancak dava devam etmektedir. 
 
Bu dava ile yaptığı incelemelerde Güzelbahçe Genel Plan Lejant notlarında Uygulanması Zorunlu Diğer Koşulların 17.Maddesinde “Binalar Kıyı Kenar Çizgisi ve Derelere 15 metre den çok yaklaşamaz” notu bulunmaktadır. 
 
Yalı Balığın bir yanı 13 pafta 3286 parsel olup diğer yanı deredir. Güzelbahçe Genel Plan Lejant Notlarının 17. Maddesi, kapsamında Yalı Balık Restoranın dereye 15 metre mesafesi olmadığı gibi notlara aykırı bir ruhsat verilmiştir.
 
Yalı Balık Restoran’a 11.01.2016 tarihinde ruhsat verilmiştir. Ruhsatta 517 metrekarenin tamamına verildiği yazmaktadır. 
Diğer bir konu ise Mithatpaşa Caddesi No;172 adresindeki restoran ile aynı konumda olması ve imara aykırı yapıların bulunması nedeniyle gerekli araştırmanın yapılarak işletmelerin ruhsatlarının iptalini ve imar acısından yasal hallerine getirilmesini, usule aykırı ruhsat veren kişiler hakkında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve bilgi edinme kapsamında tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.
 
Bu soruların cevabını merakla beklemekle birlikte,
 
Ruhsatta belediye başkanının imzası var ise nasıl,  usule aykırı ruhsat veren kişiler hakkında gerekli soruşturmanın yapılması sağlanacak?
 
Pazar günü Makro Center ile ilgili yazılarımız olacak.
 


Kaynak: