Güzelbahçe Belediyesinin..,

6 Aralık 2018 Perşembe , 22:42
Okunma: 2235
0 Yorum

Bu yapılaşmalardan haberi var mı?

 

Dün akşam yayınladığımız, “Güzelbahçe Belediyesine soruyoruz.., Enine, boyuna büyümelerin farkında mısınız?” başlığı ile bir haber yaptık,

 
Haberimizin sonunda,
 
“Yarın yine Güzelbahçe sınırlarında yer alan, 6000 m2 tarla vasıflı bir yer içerisinde büyük bir malikane ve etrafında 5000 m2 büyüklüğünde kapalı alan yapılmış bir çok işletmeyi gündeme taşıyacağız” diye bitirdik,
 
Söz verdiğimiz gibi haberimize başlıyoruz,
 
İhbarda,
 
“Nivent Hanım uzun zamandır takip ediyorum sizi imar yolsuzlukları ile ilgilendiğinizden, konunun araştırmanız için bilgi notu yolluyorum. İki parsel tarım arazisine, Mahalle Güzelbahçe diye bir işletme yapıldı facebook ve instagramda var. Yaklaşık 5000m2 kapalı alan yapıldı. İçerisine 20 tane mağaza yapıldı ve kiraya veriliyor restoranlar, Otel, organik Pazar ve işletme ruhsatı yok. Ve belediye müsaade ediyor. Adamlar bildiğiniz tesis kurmuş, en önemlisi işletme ruhsatı yok. Ayrıca yapılaşmalar 2018 yılında yapıldı”
 
Güzelbahçe Belediyesine soruyoruz,
 
Tarım arazisinde böylesi bir tesis yapılabilinir mi?
 
Bahse konu yapılar 2018 yılında yapıldığı doğru mu?
 
İmar kanununa aykırı ilave imalatlar yapıldı ise ve bu binalar 31.12.2017 tarihi sonrasında ise “İmar Barışı” kapsamına girmez.
 
İmar Barışı, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması ve imar barışının sağlanması amacıyla, 31.12.2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için değil mi?
 
Yapılan imalatların İnşaat Ruhsatı ve Yapı Kullanma Belgesi var mı?
 
En önemlisi, İşletme ruhsatı var mı?
 
Bu yapılaşmalardan, Güzelbahçe Belediyesinin haberi var mı?
 
Hepsini İlgili yerlere sorduk yanıtlar geldiğinde paylaşacağız.
 
 
 
 
 


Kaynak: