Hangi Belediye Başkanlarına..,

06 Kasım 2016 Pazar , 23:31
Okunma: 1161
1 Yorum

Yurtdışı yasağı getirildi?

 
İzmir’in Seferihisar ve Buca ilçeleriyle Antalya’nın Döşemealtı ilçelerinin belediye başkanlarına yurtdışına çıkış yasağı getirildi.
 
ABC Gazetesi'nin haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, belediye başkanlarının yurtdışına çıkışının izine bağlanmasının ardından İzmir’in Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın ve Antalya’nın Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in yurtdışı seyahatlerine neden izin verilmediğini sordu.
 
İzin konusunda belediye başkanlarının seçildiği partilere göre ayırım yapılmasının adaletsizlik olduğunu söyleyen Budak, hangi belediyelere hangi gerekçeyle izin verildiğinin yanıtlanmasını istedi.
 

Budak’ın soru önergesinde şu ifadeler yer aldı, “Turizm, sanayi ve tarım gibi ülkemizi yakından ilgilendiren konularda uluslararası fuarların başladığı dönemde bu tür yasaklar getirilmesi daha ağır kayıplara yol açmayacak mıdır? Türkiye’nin dünya ile bağını zayıflatacak, Türkiye’yi dünyaya kapatacak karar gözden geçirilecek midir?” 

Kaynak; ABC Gazetesi


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 07.11.2016 10:18:13

  • Cesamin ÖZKAN
  • Üzücü ama buna gerekçe oluşturmamakta önemli.AKP li beledlyelerde keşke sadece bu alanda kusur işlemiş olsalardı.Ancak özelikle Buca belediyesi bu gezilerden hiç feyizlenmiş olmayanı. Belliki sadece otel kapanma amaçlı geziler olmuş. Yurt dışı geziler bir şeyler kapıp gelmekle ilgilidir. Valiz doldurup gelmekle ilgili değildir yani.