Hani plajlar ücretsiz..,

20 Mayıs 2018 Pazar , 22:28
Okunma: 2615
3 Yorum

ücretsiz olacak tı?

 
Gaze-temiz.com’a gelen ihbar bizleri şaşırttı,
 
Şaşırttı çünkü Çeşme Belediye başkanının basına verdiği demeçte;

“Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, dört yıldır Çeşme Belediyesi olarak almak istedikleri Ilıca Plajı'nı Milli Emlak ile protokol imzalayarak on yıllığına kiraladıklarını açıkladı. Dalgıç, plajda şemsiye ve şezlong hizmetlerinin ücretsiz olacağını” söyledi.
 
Haberin içeriğinde, “Çeşme'nin en önemli plajlarından olan Ilıca Plajı, Çeşme Belediyesi ile Milli Emlak arasında imzalanan ve Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara'nın da onayladığı protokol ile on yıllığına Çeşme Belediyesi'ne verildi.”
 
Peki o halde gaze-temiz.com’a gelen ihbarda yer alan;
 
“19.05.2018 Cumartesi ve 20.05.2019 Pazar günleri, plajı ziyaret eden halkın giriş için 50 TL bedel ödedikleri, burada halen senelerden beri bulunan eski işletmecilerin faaliyet gösterdikleri, satılan yiyecek içecek ürünlerinin fahiş fiyatlarda olduğu, Plaj evleri sitesinin işlettiği otoparkları zorunlu olarak kullanmak mecburiyetinde kalındığı ve bu otoparklara da günlük 50 TL ücret ödendiği ve yapılan hiç bir harcama için fiş verilmediği” iddiaları var.
 
Muhittin Başkan’ın yaptığı açıklamaların devamında ise;

“Çeşme halkımızın ve konuklarımızın, kıyı kenar yapısı içindeki hizmetlerden ücretsiz yararlanmasıdır. Nisan ayı sonuna kadar, plajın düzenlemesini yapıp, girişin ve gölgelik ile şezlongların ücretsiz olacağı, örnek bir plaj yaratacağız. Plaj, tamamen belediyemizin kontrolü altında olacak. Plajda, belediyemizin görevlendirdiği kişiler olacak. Giriş ve çıkışlar kontrol edilecek. Plaja gelen vatandaşlarımız, sadece, belediyemize ait şirket olan ÇEŞTUR tarafından işletilecek büfelerden alacakları yiyecek ve içeceklere ücret ödeyecekler" diye açıkladı.
 
İnanıyoruz ki Muhittin Başkan gerekeni yapacaktır diye düşünmekteyiz.
 

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 22.05.2018 13:24:35

  • Misafir
  • İhbarda bulunan kişi/kişiler plaja girişe 50 tl ödediklerini söylüyorlar. Böyle bir şey yok. Şezlong ve şemsiye parası ödemişlerse lafım yok, ama girişte ödedik yalanını söylemeyin lütfen, bu kandırmaca oluyor. Ayrıca bildiğim bu kiracılardan burileri yürütmeyi durdurma davası açmış o nedenle de mahkeme belediyeye işlemi başlattırmıyor.
  • Misafir - 22.05.2018 12:08:51

  • Yanıl Bilgilendirme
  • Muhittin beyin açıklamasında 2019 itibari ile işletmeye başlayacağını bildiriyordu. Lütfen dikkatlice okuyunuz. http://www.hurriyet.com.tr/cesme-belediyesi-ilica-plajini-kiraladi-40766356
  • Misafir - 22.05.2018 08:44:41

  • Mehtap Wood
  • Muhittin Başkan hangi konuda gereğini yaptı ki, bu konuda yapsın. BENCE ÇOK BEKLERSİNİZ.