Hani yurtdışı seyahatleri..,

16 Ağustos 2018 Perşembe , 18:37
Okunma: 1249
6 Yorum

iptaldi?

 
Ağustos ayı meclisinde, yurtdışı seyahatleri iptal kararı alındı,
 
Basında ise,
 
“Yurtdışı seyahatleri iptal 
Son dönemde yaşanan döviz kurundaki dalgalanmadan dolayı geçtiğimiz günlerde tasarruf tedbirleri alan Büyükşehir, belediye personellerinin yapacağı yurtdışı seyahatlerini içeren meclis önergelerini gündemden kaldırdı”
 
Şeklinde haberler yer aldı.
 
Bugün ki meclis gündeminde ise,
 
III. BAŞKANLIK MAKAMINCA GÜNDEME EKLENEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ.
 
1. 10-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Slovakya'nın Banska Bystrica şehrinde 5. Kadınlar, 14. Erkekler olarak düzenlenecek olan, İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonasına ve yarışlara İzmir Büyükşehir Belediyemizi temsilen, 35 ZT 599 plakalı İtfaiye Aracıyla katılmak üzere, yol dahil 09 Eylül 2018 (dahil) –17 Eylül 2018 (dahil)  tarihleri arasında Önerge ekinde isimleri yazılı personellerin görevli izinli sayılması ile Bulgaristan'da 24-30 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İtfaiye Sporları Gençler Dünya Şampiyonasına katılabilmek için yol dahil 23 Eylül 2018 (dahil)-1 Ekim 2018 (dahil) tarihleri arasında İtfaiye Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdür Vekili İsmail DERSE'nin görevli izinli sayılması, yarışmalara katılım için senelik üyelik ücreti, delegasyon ve kafile listesinde yer alan personellerimizin her bir üyesi için katılım ücretleri, ulaşım giderleri, pasaport, konaklama, iaşe ile aracın yurtdışı çıkış harcı ve diğer yasal giderlerin personellerin bağlı bulundukları Müdürlüklerin 03.3.3.01 Yurtdışı Geçici Görev Yollukları ve ilgili diğer bütçe tertiplerinden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (İtf.Dai.Bşk.E.213017)
 
2. İzmir Akdeniz Akademisi Şube Müdürlüğü'nün 891 numaralı "Akdeniz Kent Portreleri" projesi kapsamında; 14-15 Mart 2019 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleştirilecek, sonrasında ise Selanik'e taşınması planlanan serginin içeriğinin oluşturulması ve Selanik'te bulunan kurumlarla gerekli bağlantının kurulması amacıyla, İzmir Akdeniz Akademisi Şube Müdürlüğü memur personeli Ece AYTEKİN BÜKER'in 10-13 Eylül 2018 tarihleri arasında Yunanistan'ın Selanik kentine gitmek için görevlendirilmesi, ulaşım ve konaklama giderlerinin ilgili projeden, harcırah giderlerinin ise Belediyemiz ilgili bütçesinden karşılanması ve adı geçen personelin bahsi geçen tarihlerde görevli izinli sayılması hususlarının görüşülmesi. (Kült. ve San.Dai.Bşk.E.213009)
 
3. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCGL) arasında 26/02/2016 tarihinde imzalanan anlaşma ile yürütülen "Sürdürülebilir Kentlerde Kültür: Avrupa'da Kültür 21 Çalışmaları ile Öğrenmek, Avrupa'da Pilot Kentler 2015-2017 Programı"nda programa dâhil olan kentler arasında kent ziyaretleriyle kentler arası eşli öğrenme süreci planlanmış olup; 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İspanya'nın Barselona ve Terressa kentlerinde programın son eşli öğrenme etkinliğine katılmak üzere, İzmir Akdeniz Akademisi Şube Müdürü Dr. Ayşegül SABUKTAY'ın ziyarette bulunması, ulaşım ve harcırah giderlerinin Belediyemiz ilgili bütçesinden karşılanması ve adı geçen personelin bahsi geçen tarihlerde görevli-izinli sayılması hususlarının görüşülmesi.  (Kült. ve San. Dai. Bşk.E.213012)
 
4. Filipinler'in başkenti Manila'da düzenlenecek "İç Denetimde Teknoloji Uygulamaları" konulu "iatech2018 Kongresi”ne, İBB uygulamaları içerisinde yer alan "İç Denetim Sistemi" yazılımını tanıtan bir sunumla katılmak üzere, İç Denetim Birimi Başkanı Cahit KURTULAN ile İç Denetçiler Mehmet Hulisi GÜNŞEN ve Ebru Sümer ÇAKMAK'ın, yol hariç, 22-23 Kasım 2018 tarihlerinde görevlendirilmesi, adı geçen kişilerin gidiş-dönüş tarihleri de eklenmek suretiyle görevli izinli sayılmaları, Ebru Sümer ÇAKMAK'ın ulaşım ve otel giderleri (Asya Kalkınma Bankası tarafından karşılanacaktır.) dışındaki vize, harcırah ve diğer yasal giderler ile Cahit KURTULAN ve Mehmet Hulusi GÜNŞEN'in vize, harcırah giderleri, gidiş-dönüş (İzmir-Filipinler/Manila-İzmir) ulaşım (Uçak ile), konaklama ve diğer tüm yasal giderlerin İç Denetim Birimi Başkanlığının 2018 Yılı Mali Yılı Bütçesinin 03.3.3.01 Yurt Dışı Geçici Görev Yollukları tertibinden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (İç Den.Bir.Bşk.E.212942)
 
 
 

 


Kaynak: • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
 • Misafir - 25.8.2018 18:16:19

 • sosyal demokrat
 • öncelikle sayın kocaoğlu eşrefpaşa hastanesi idari kısıma bir el atsanız..başhekim ve başhekm yardımcıları ve idareciler güzelim hastaneyi ne hale getirdiler..spor kulübende sporcu ve antrenör kalmadı başarı zaten yok..deniz kokuyor müdahale eden yok..efendim aktarmalı sistem tam bir rezillik .....vs
 • Misafir - 22.8.2018 23:36:15

 • Selin
 • Umarım bir dahaki seçimde gelen başkan bunların geçmişe dönük hesaplarını sorar. İşe alınan akrabalar, ihaleler, makam araçları, reyhan pastanesinden alınan çikolatalar, daha neler neler halkın partisi ah ahhh
 • Misafir - 20.8.2018 07:46:43

 • Rüzgarın oğlu
 • Nivent hanım sorarmısının, kendisine ve bü,rokratlarına ne kadar yurtdışı için harcırah çıkarmış KOCAOĞLU.İyi ama çalışanlarına harcırah ödemek için neden yanaşmıyor KOCAOĞLU.Bir de bunlar halkçı parti.yakından uzaktan ilgisi yok.Bunlar zulüm partisi.200 işçiyi kapı önüne koyan kocaoğlu.İtfaiyede ve diğer birimlerde mobing yaptıran KOCAOĞLU...Bunlar zulüm partisi...Halk trafikten işkence çekiyor.Çalışanlar mobingten işkence çekiyor.Bunların Allah'ı yok...Çünkü Allah'a inançları olsa bunları yapmazlar hak yemezler.
 • Misafir - 16.8.2018 21:23:45

 • Misafir
 • Gezmek için ne kadarda güzel programlar ve yerler düzenlemisler kendilerine.
 • Misafir - 16.8.2018 19:33:51

 • Misafir
 • Yerel seçime az kaldı gezsinler bakalım
 • Misafir - 16.8.2018 19:25:08

 • Bayram KAVUN
 • Nivent hanım lütfen İzmir Büyükşehir Belediyesine sorarmısınız 2013 yılından 2018 yılının 6.ayına kadar kaç kez kaç kişi İTFAİYE ARAÇ alımları ihalesi kapsamında ÖN KABÜL ve GEÇİCİ KABUL olmak üzere yurtdışına gitmişlerdir ve bu işlemler sonucunda İZMİR B.Ş.Belediyesi kaç TL harcırah ödemesi yapmıştır?Bu işlemler teknikşartnamesi ve ihale sözleşmesine göre İtfaiyenin sahasında grajında yapılacaktır hükmü şartı olmasına rağmen bu işlemleri hangi kamu ihale kanunun mal alımı denetim ve kabul işlemleri yönetmeliğinin hangi maddesine göre yapmışlardır? Bu kamu zararına sebep olan idarecilere her hangi bir idari veya adli soruşturma açıp açmadıklarını sorarmısınız.