10.11.2018 13:10:59
Okunma: 2043
2 Yorum

H.Emre Özer
Yine Yeniden Aziz Klasiği

 
10 Kasım, Atatürk’ümüzün 80. ölüm yıl dönümü nedeniyle Konak ilçe başkanımız Çağrı Gruşçu ve partili gençlerimiz 9 Kasım akşamından sabah saat 08.30 kadar saygı nöbeti tutarlar.
 
Ardından resmi törenlere geçilir, İBB Aziz Kocaoğlu Beyefendi’de törenlere teşrif eder, katılanların ellerini sıkar. 
 
Tokalaşmak için elini uzatan Çağrı Gruşçu’ya anlaşılmaz bir tavırla “uzat elini uzat” diyerek tokalaşır. 
 
Törene katılanlarla tokalaşan Aziz Başkan bey, geriye döner ve burada yazmaktan hicap duyduğum "yavşaklık yapma" çirkin bir cümleyle Konak ilçe başkanına hakaret eder. 
 
Aldığı aile ve parti terbiyesi gereği, ilçe başkanı İBB başkanıyla aynı seviyeye düşmek istemez. 
 
Tabi ki herkesin bir onuru olduğunu unutmamak lazım, ilçe başkanı resmi törenler bittikten sonra büyük başkan beyin yanına gider “akşamdan beri nöbet tutuyoruz, bizleri takdir edeceğinize, hakaret ediyorsun, ettiğiniz hakareti size iade ediyorum” diyerek saygılı olmaya davet eder. 
 
Bundan sonra büyük başkan ve ilçe başkanı arasındaki gerilimi törende olan partililer araya girerek önler. Olay kısaca budur. 
 
Gelelim “Aziz Klasiği”ne 
 
Bu tür çirkin tavırlar Aziz başkan beyin ilk vukuatı değildir. 
 
Yine bir seçim öncesi,zamanın İzmir millet vekiline bir toplantıda benzer hakaretleri yapmış lakin gerekli tepkiyi görmemişti, Benimde olduğum, zamanın il toplantısında il başkanına hakaret etmiş, yine yanına kalmıştı, Kiraz’da ilçe belediye başkanına müstehzi bir gülümsemeyle örgütünü aşağılayan sözler sarf etmiş,yine yanına kar kalmıştı, Aziz Başkan beyin klasikleri bitecek gibi değil, daha bunun gibi nice örnekler verilebilir de bizim sayfamız yetersiz kalır. 
 
Biz, CCN’de, yıllarca belediye başkanlığını yaptığı CHP’ye iftira boyutundaki hakaretleriyle klasiklerini sonlandıralım. 
 
Görüldüğü gibi Aziz Başkan beye tahammül edildikçe, yaptığı yanına kaldıkça, daha da pervasızlaşmış ve nezaket sınırlarını aşmıştır. 
 
Artık, yukarıda saydığımız sınırları aşan Aziz Başkan beye haddi bildirilmeli ve gereken tepki verilmelidir. 
 
YETER, bıktık,usandık bu kendini derebeyi sanan ilkel tavırlarından. 
 
Sadece Aziz Başkan bey değil, ona destek veren,onunla birlikte hareket eden yandaşlarına da YETER. 
 
CHP özgür düşünen onurlu insanların partisidir, kendi hastalıklı egolarını tatmin etme yeri değildir. Bırakın ilçe başkanına, sıradan bir partiliye bile hem de resmi törende, il başkanının yanında böyle bir hakaret edilmesi utanç vericidir. 
 
AYIPTIR AYIP, kendini büyük başkan sanan Aziz Bey!
 

 

Etiketler:

Misafir - 11.11.2018 19:50:45

  • Murat
  • Ne oldu zoruna mı gitmiş.Vah vah çok üzüldüm.Aziz başkan çalışanlarını işten çıkarınca, çalışanlarına mobbing baskılar yapınca, ne oldu susuyordunuz ya.Ama kendine gelince benim onurum var.Yapma ya çalışanların onuru yok mu?Hepsi aynı.Baslalarına gelince demokrasi var.Biz karışmayız.Kwndine gelince benim onurum var.Böyle bir CHP örgütü işte.Düzelmez.
  • Misafir - 10.11.2018 16:04:01

  • Cesamin ÖZKAN
  • Defalarca haddinin bildirilmesi gerekirdi yapılmayınca bu adam kendini bir sey sandı ve bu gün partinin baş belası oldu. Güzel bir yazı sağol.