İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ..,

16 Şubat 2021 Salı , 12:21
Okunma: 1754
0 Yorum

AKRABASI İSE!!!

 

 

Uzun zamandır kamuoyu tarafından,
 
Cevaplanması beklenen,
 
Balıkçılar Meydanı ihale yüklenicisi ile,
 
İBB’nin Genel Sekreteri Buğra GÖKÇE ile akraba bağı olduğu iddialarına, yllardır yanıt aramaktayız,
 
İBB tarafından yanıtlanan cevapta,
 
 “Özel hayatın gizliliği başlıklı 32 nci maddesinde “Kişinin izin vermediği haller saklı kalmak üzere, özel hayatın gizliliği kapsamında,..,"
 
Bu cevap bize yeterli gelmediğinden,
 
Sorularımızı yineledik,
 
Sayın yetkili

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 11.12.2020 tarihinde yapmış olduğunuz 2005536220 sayılı başvurum 31.12.2020 tarihinde YAPIM İHALELERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından yanıt yeterli değildir. Gelen yanıtta soyut nitelikten sözedlmekte ve özel hayatın gizliliğinden söz edilmekte. Ben İzmir büyükşehir belediyesi trafından ihale edilen Hazar-tek firmasının Ticaret Sicil gazetesinde yer alan Ergin Gökçe ile ibb2nin genel sekreteri Buğra Gökçe ile aralarında kan bağı varmıdır diye sormakla birlikte İzmir Valiliğinden bu konuda inceleme istemiştim gelen yanıt bu konuya açıklık getirmemiştir. Gaze-temiz.com da yayınlanan linkin incelenmesini istemekteyim. http://www.gaze-temiz.com/en-nihayetinde-yanitlandi/HaberDetay/4900 gelen yanıta göre İzmir savcılığından soruşturma talebim olacaktır.

Gelen yanıtta İçişleri Bakanlığı İBB'ye sormuş,
 
Umarız İçişleri Bakanlığına da özel hayatın gizlilği şeklinde cevaplamazlar,
 
Merakla sonucu bekliyoruz.
 
Cevaplar:

Sayın başvuru sahibi,

Yapmış olduğunuz başvuru hakkında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığından bilgi istenmiş olup, sonucundan tarafınıza bilgi verilecektir. 

Bilgilerinize rica ederim.

 


Kaynak: