il Milli Eğitim Müdürlüğü..,

22 Mayıs 2018 Salı , 17:43
Okunma: 999
0 Yorum

Olaya jet Müdahale etti!

 
 
İzmir Alsancak Gazi Ortaokulu Bu Skandalla Çalkanıyor. Her fırsatta öğrencilere dayak atan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni  ile ilgili soruşturma başlatıldı.
 
İzmir Alsancak Gazi Ortaokulunda yaşanan Skandal patlak verdi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan Mustafa Aydın’ın sürekli olarak çocuklara şiddet uyguladığı gün yüzüne çıktı.
 
Olay dün İzmir’in Alsancak semtindeki Gazi Ortaokulunda yaşandı. Teneffüse çıkmakta olan 6-C öğrencilerine sinirlenen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni 5 çocuğa şiddet uyguladı. Çeşitli yerlerinden darp edilen küçük çocuklar olayın etkisinden çıkamadığı gözlenirken “Bize Hakaretler Savurdu. Şerefsizsiniz, Sizler benim için Sineksiniz o yüzden size vurmamda sorun yok” diye sözler sarfettiği belirti.

Veliler Şikayetçi
 
Öğrenci  velileri konu hakkında şikayetçi olurken, aynı öğretmenin sürekli olarak şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Haberlere yansıyan konu üzerine diğer sınıflardan da ismini açıklamak istemeyen öğrenciler, öğretmen şiddetine maruz kaldıklarını itiraf etti. Bazı öğrenciler ise “Sürekli olarak ters ve kötü kötü bakıyor onu görünce korkuyoruz” dedi. Çocuklar üzerinde bu denli şiddet ve baskı kuran bir öğretmen için okul yönetiminin ne karar alacağı merak konusu oldu.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Olaya Jet Müdahale
 
Yapılan şikayetler sonrası ivedilikle harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü olaya derhal müdahale etti. Okul yönetimi ve Öğretmen hakkında soruşturma başlatan yetkili merciler  “Eğitim yuvasında şiddetin kabul edilemez” olduğunu ifade etti. Farklı sınıflardan birçok öğrenciden gelen şikayet doğrultusunda başlatılan incelemede yetkili müfettiş ve pedagogların öğrencilerle ve okul yönetimi ile yapacağı soruşturma sonucunda tüm gerçeklerin ortaya çıkacağını belirtilirken öğrenci velileri soruşturma sürerken öğretmenin açığa alınmasının gerektiğini vurguladı.
 
İdari ve Adli birimlere taşınan darp,sözlü baskı ve yıldırma olayları ile ilgili gelişmeler önümüzde ki günlerde belli olacak
 

Kaynak Gündem Otuzbeş 


Kaynak: