İnşaatın Sahibi FETO..,

23 Eylül 2018 Pazar , 19:53
Okunma: 1907
3 Yorum

kapsamında tutuklandığı..,

 

"Abdul Batur Yanıtlamadı! Oysaki herkes bilgi edinme hakkına sahiptir." Başlığı ile 10 Temmuz 2015 yılında bir haber yaptık,

Haberin içeriğinde, Narlıdere Belediye Başkanı Sn Abdul Batur Bilgi Edinme Sorularımızı yanıtsız bırakıyor, aynen şu ifadelerle;“Mülkiyetinizle ilgili belge sunulmadığı takdirde, bilgi vermemiz mümkün bulunmamaktadır.”
 
 
Hemen 2 gün sonra haberimizi yineledik,
 
"Yetkililerden Cevap Bekliyoruz! Yatırımcı haklarına razı gelmiyor, peki yetkililer ne yapıyor?" Başlığı altında, 
 
Haberin içeriğinde, “Narlıdere İlçesi Pafta no 22J4A, Ada no 8126, Parsel No 6'daki inşaatta Emsal=0,7 Hmax=24,5 (yani 8 kat) olmasına rağmen parselde yola ve komşu parsellere zorunlu olan çekme mesafelerine uyulmamış, emsal artışı ile parselin neredeyse tamamına bina kitlesi oturtulmuş ve normalde 8 kat imar var iken 9 kat inşaat yapılması doğrumudur?”
 
 
Sorularımızın cevabını alamayınca, İzmir Valiliğine ilettik,
 
Gündem yoğunluğunda konuyu tam unuttuk derken, Abdul Batur hakkımızda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yaptı,
 
Bunun üzerine tekrar bir yazı kaleme aldık, aynı konu hakkında,

"Sayın Batur, bizim aklımızdan.., dahi geçmez, sizinle uğraşmak !!!"
 
Yazımızda değindiğimiz gibi, Bizlere Sayın Batur bizlere kızıyor, oysa biz onun adına onun gözden kaçırdığı dosyaları gündeme taşıyoruz.
 
 
Şimdi haklı olarak soracaksınız, neden aynı konuyu tekrar yazıyorsunuz diye,
 
Bir okurumuzdan gelen e-mail “Nivent Hanım sizin daha önce gündeme taşıdığınız ANCIN İnşaatta ufak ufak çalışmalar yapılmakta. Her nedense gündüz çalışma yapılmayan inşaatta bir takım ilerlemeler olduğunu yolladığım resimlerden anlaşılacaktır. Bu inşaatın sahibi FETO kapsamında içeri alınmıştı. Haber linklerini veriyorum size. İlgileneceğinizi umuyorum.” 
 
 
 
 
 
İnşaatta gerçekten bir ilerleme var! çatı tamamlanmış gibi,
 
Daha önce kaleme aldığımız inşaatın şu an durumu nedir diye sorumluluğumuz gereği, bilgi edinmeden sorularımızı sorduk.
 
 
 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 25.9.2018 09:07:07

  • Misafir
  • Bence Başkan'ın ihbarı yapana teşekkür etmesi lazım.
  • Misafir - 24.9.2018 09:09:37

  • Misafir
  • Belediyelerde değişim şart uzun yıllar aynı yerde belediye başkanlığı yapıldığı Zaman kişiler bulunduğu kurumu kendi özel yeri gibi düşünüyor. Ben yaptım oldu mantığı öne çıkıyor.
  • Misafir - 23.9.2018 20:45:12

  • Cesamin ÖZKAN
  • Sosyal demokrat belediye başkanı olarak kendini sanıyorsan bir istiyorlar ise sen beş bilgi versene. Demekki bir durum var. Şu kadın kadar mert olamayan kişiler CHP adına koltukta oturamazlar.