İtirazımıza verilecek yanıtı..,

14 Haziran 2018 Perşembe , 17:23
Okunma: 2080
0 Yorum

verilecek yanıtı inanın çok merak ediyoruz!!!

 
Dün akşam yayınladığımız haberde,
 
UKOME Kararı bizce olumsuz.., iken nasıl oluyor da, Çevre ve Şehircilik problem yok diyebilmekte?
 
 
 
Söz verdiğimiz gibi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yaptığımız itirazı sizlerle paylaşıyoruz.
 
 
 

T.C

İzmir Valiliği

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne

 

 

 23 Mayıs 2018 tarihinde İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde askıya çıkan

İZMİR ili KONAK, ilçesi HALKAPINAR MAHALLESİ, 7804 ADA, 2,3 ve 4 NUMARALI PARSELLER (20.715.16 m2) mevkiindeki FOLKART YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan HALKAPINAR TOPLU KONUT VE TİCARET MERKEZİ (293 Konut, 541 Rezidans Ofis, 22 Zemin Ofis, 17 Ticari Dükkan) projesi ile ilgili olarak İZMİR Valiliğimize sunulan dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

 

                30 Mayıs 2018 tarihinde, ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince HALKAPINAR TOPLU KONUT VE TİCARET MERKEZİ (293 Konut, 541 Home Ofis, 22 Zemin Ofis, 17 Ticari Dükkan) projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

6 gün içinde nasıl ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR Kararı verilmiştir.

1-    ÇED Dosyasında yer alan 11.04.2018 tarih 2018/306 sayılı UKOME Kararı eksiktir. Daha doğrusu “Konak Belediyesi tarafından değerlendirilmesi” ifadesi ile nasıl ÇED süreci onaylanmıştır. Konak Belediyesi teknik kurul görüşünde ise Konak Belediyesinin karşı oyu var iken kabul edilebilmesi mümkün değildir.

2-      UKOME Kararı yok hükmündeyken  “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir. Bu yasa ve yönetmeliğe aykırıdır.

3-      Dosya incelendiğinde, kurum görüşlerinin tamamlanmadığı görülecektir.

Yukarıda sıraladığım nedenlerden dolayı "ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR" Kararı incelenmeden onaylandığı ortada iken “ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR” Kararına itiraz ediyorum. İtirazımın kabul edilmemesi halinde karara karşı mahkemede dava açacağımı bildiririm.

 

Temiz İzmir Derneği adına

       Başkan Nivent Kurtuluş 


Kaynak: