İzmir'in sorunları..,

13 Kasım 2019 Çarşamba , 20:52
Okunma: 2464
2 Yorum

Yurtdışında mı çözülecek?

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayının 2.meclis oturumunda,

Yine yurtdışı seyahatleri var!

İzmir trafiği çekilmez durumda,

İzmir inanılmaz pis koku insanın yüzüne adeta vurmaktayken,

Bu seyahatlerden mi umut aranacak?

Seferihisar Belediye Başkanı iken ayak basmadık ülke bırakmadınız!

Seferihisar borç batağında, iddiaları kulaktan kulağa yayılmakta,

Bu durum gösteriyor ki, yurtdışı seyahatleri çare değil,

Sayın başkan göreve geldiğinizden bu güne,

İzmir’in hangi sorununu çözdünüz?

Gelelim gündem maddelerine,
 
1. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 20/06/2005 tarihli ve 2005/62 sayılı Genelgesinin 7. maddesinde “Yurtdışı görevlendirmeler ve temaslar hakkında belediye meclisine ilk toplantıda bilgi verilecektir.” denilmektedir. Almanya’nın Berlin şehrinde Berlin Duvarının yıkılışının 30. yıldönümünde açılış konuşması yapmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını temsilen Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Burhan Suat ÇAĞLAYAN 07-11 Kasım 2019 tarihleri arasında katılmış olup, ulaşım (hava yolu ile) giderleri ve konaklama giderleri ICD Kültürel Diplomasi Akademisi tarafından, şehir içi ulaşım giderleri, günlük harcırah ve söz konusu seyahat ile ilgili yapılan olan giderleri (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan harcı vb.) ise Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin 03.3.3.1 Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa ÖZUSLU İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili. (Özel Kalem Müd.E.270082)

2. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 20/06/2005 tarihli ve 2005/62 sayılı Genelgesinin 7. maddesinde “Yurtdışı görevlendirmeler ve temaslar hakkında belediye meclisine ilk toplantıda bilgi verilecektir.” denilmektedir. İtalya’nın Palermo şehrinde düzenlenen Avrupa’nın demokratik dönüşümü için vizyon ve strateji oluşturmayı hedefleyen, Avrupa çapında ve ötesindeki politikacıları, aydınları ve aktivistleri bir araya getirmeyi planlayan “Europe For The Many Konferansı”na ulaşım (hava yolu ile) ve konaklama masrafları karşılanmak üzere davet edilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER 7-8-9 Kasım 2019 tarihlerinde söz konusu konferansa katılmış olup, yapılan seyahate ait şehir içi ulaşım giderleri, günlük harcırah ve seyahatle ilgili yapılan (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi vb.) tüm yasal giderleri ise Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin 03.3.3.1 Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa ÖZUSLU İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili. (Özel Kalem Müd.E.270083)

3. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 20/06/2005 tarihli ve 2005/62 sayılı Genelgesinin 7. maddesinde “Yurtdışı görevlendirmeler ve temaslar hakkında belediye meclisine ilk toplantıda bilgi verilecektir.” denilmektedir. Üyesi olduğumuz (UCLG) Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatının Güney Afrika Durban kentinde 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak olan kongresi öncesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in başkanlık divanı üye seçimine katılabilmesi için, kongre öncesinde seçim süreci ve kongre hazırlıkları hakkında (UCLG) Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Sekreteryası ile ikili görüşmeler yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Onur Kadir ERYÜCE, İspanya’nın Barselona kentinde 30-31 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen toplantılara katılmış olup, söz konusu seyahatte yapılan ulaşım (hava yolu ile) giderleri, şehir içi ulaşım giderleri, konaklama giderleri, günlük harcırah ve seyahatle ilgili yapılan (pasaport harcı, yurt dışı çıkış harcı, alan vergisi vb.) tüm yasal giderleri Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin 03.3.3.1 Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Özel Kalem Müd.E.270430)


III. BAŞKANLIK MAKAMINCA GÜNDEME EKLENEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
1. Avrupa Birliği'nin HORIZON 2020 çağrısı kapsamında katılım sağlamış olduğumuz "RURITAGE Kültürel Miras Esaslı Sistematik Stratejiler Yoluyla Kırsal Yenileme Projesi"ne ilişkin İtalya'nın Bolonya kentinde, proje kapsamında "Uygulayıcı Şehirler" olarak yer alan proje partnerlerinin ilgili personelleri ile yapılacak görüşmelere Belediyemiz adına katılım sağlaması amacıyla 25/11/2019-29/11/2019 tarihleri arasında, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Nazım Plan Şube Müdürlüğü Personelleri Şehir Plancısı Duygu TÜRKMEN ve Şehir Plancısı Demet Burçin GEZGİN ile Uygulama İmar Planlama Şube Müdürü Sevil MİSİSOĞLU'nun görevlendirilmeleri ve anılan tarihler arasında görevli/izinli sayılmaları, görevlendirilen Duygu TÜRKMEN ve Demet Burçin GEZGİN'in konaklama ve uçakla gidiş-dönüş giderlerinin, günlük harcırahların, kent içi ve kentler arası ulaşım giderlerinin, iaşe, müze giriş ücretlerinin ve diğer tüm yasal giderlerinin "RURITAGE- Kültürel Miras Esaslı Sistematik Stratejiler Yoluyla Kırsal Yenilenme" hesap adıyla T.C. Vakıflar Bankası T.A.O. İzmir Ticari Şubesi TR510001500158048016933107 IBAN no’lu Euro hesabından karşılanması ve kişi başına 15.000-TL bütçe dışı avans verilmesi; görevlendirilen Sevil MİSİSOĞLU'nun konaklama ve uçakla gidiş-dönüş giderlerinin, günlük harcırahların, kent içi ve kentler arası ulaşım giderlerinin, iaşe, müze giriş ücretlerinin ve diğer tüm yasal giderlerinin Uygulama İmar Planlama Şube Müdürlüğünün 3.3.1 no'lu Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu kodundan karşılanması ve 15.000-TL bütçe dışı avans verilmesi hususlarının görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Dai.Bşk. E.272777)

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 14.11.2019 01:19:36

  • savaşçı
  • sen memurların harcırahını ödeme.ama kendin ve a takımın milyaRLAR HARCA...2 yüzlü başkan.medya önünde halkçıyım.medya arkasında harcırah isteyeni mobing yaparım de.haram zıkkım olsun.
  • Misafir - 13.11.2019 21:25:36

  • Belediye itfaiye memuru
  • Memurun mahkeme kararları ile kazandığı harcırah lari ödemeyen belediye yazikalr olsun kenndilerine gelince kesenin ağzını açıp izmirlinin boynuna asanlar hakkımız haram zıkkım olsun