Karar, Çeşme Kaymakamlığına..,

11 Kasım 2016 Cuma , 23:25
Okunma: 1398
1 Yorum

Gönderilmiş olmasına karşın Alaçatı Port inşaatı nasıl..,

 
İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İzmir 2 Numaralı Tabiat varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu, 30.09.2016/TVK2-63 toplantı yapıyorlar, 425 sayılı kararı alıyorlar.
 
Bu kararla ilgili metin yeni elimize ulaşıyor!
 
Dernek olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü duyurularını her sabah ve gün içinde takip eden biri olarak görmediğime eminim.
 
Karar bir hayli ilginç, kararın 2. Maddesinde diyor ki;
 
İlgili belediyesi tarafından “Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Sürdürebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı”  olarak tescil edilen alanlarda tüm inşaat faaliyetlerinin durdurulması ve mevcut inşaat seviyesi tespitlerinin yapılarak ilgili tutanakların Komisyonumuza iletilmesine.
 
Bu karar nereleri kapsıyor? Güzelbahçe, Çeşme, Seferihisar ilçelerini kapsıyor!
 
Bu karar neden ve hangi gerekçelerle çıkarılmış incelemeye başladık.

O halde, ALAÇATI PORT nasıl inşaatına devam edebilmekte diye ilgili yerlere sorduk cevabını bekliyoruz. 
 
İvedi Kargo ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Güzelbahçe Kaymakamlığı, Çeşme Kaymakamlığı, Seferihisar Kaymakamlığına yollanmasına karşın,  Alaçatı Port İnşaatı halen nasıl devam edebilmekte?

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 13.11.2016 19:25:59

  • Cesamin ÖZKAN
  • Yasalara rağmen devam etmekte. Millet adına görev yapan ve karar veren, mülkün temeli olan adalete rağmen devam etmekte. Ve bu devletin çökmesi adına iş yapıp çökeceğini zannedenler biliniz ki bu devlet çökerse ancak ve ancak sizin üzerinize çökecektir.....