Kocaoğlu CHP Tüzüğünde..,

22 Kasım 2018 Perşembe , 20:23
Okunma: 1861
2 Yorum

Yer alan Disiplin suçlarından muaf mı?

 
Dün akşam, 
 
”Çifte Standart CHP'ye Zarar verir”  başlığı altında bir haber paylaştık,
 
 
Bugün ise ulusal basında yer alan haberde,
 
“CHP’li Gürsel Erol’a ‘uyarma’ cezası

İzinsiz ekrana çıktığı için partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol için de karar verildi. Disiplin Kurulu Erol'a 'uyarma' cezası verdi.”
 
Gürsel Erol Uyarma Cezası almasını gerektirecek ne yapmıştı,
 
“24 Haziran seçim sonuçlarının partileri açısından tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın sonucu olduğunu belirten Milletvekili Gürsel Erol, "Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum.

Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır" diye konuştu.”
 
 
Gürsel Erol dışında başka CHP milletvekili bir ceza almış mıydı diye kısa bir araştırma yaptık,
 
Karşımıza Fikri Sağlar çıktı,
 
Kınama cezası detaylarını, hatırlayalım,

“CHP’de yönetim anlayışına ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamaları nedeniyle 7 Mayıs’ta PM’de 19 üyenin itirazına rağmen, 38 oyla “tedbirli olarak kesin ihraç” talebiyle YDK’ya sevk edilen Fikri Sağlar hakkında dün karar çıktı. YDK, Sağlar’la ilgili tüzüğün “parti yararlarını zedeleyici yayın ve propaganda yapmak”, “Parti görevlilerini küçültücü sözler söylemek”, “Parti çalışmalarını zorlaştırıcı eylem ve davranışlarda bulunmak” suçlarını düzenleyen hükümleri uyarınca oy birliğiyle ile “kınama” cezası verdi.
 
 
CHP Milletvekilleri dışında belediye başkanı içinde bir ceza verildi,
 
“CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, ekim ayında "geçici ihraç talebiyle" YDK'ya sevk edilmişti. YDK'nın karar toplantısı bugün parti genel merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Hazinedar da katılarak savunmasını verdi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini yapan YDK, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın "uyarma" cezası ile cezalandırılmasını kararlaştırdı.”
 
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu için bugüne kadar her nedense tek bir uyarı cezası verilmemesi sizce normal mi?
 
CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP ile ilgili açıklamalarda bulundu..
 
Aziz Kocaoğlu: “CHP'nin politika üretecek bir mutfağı yok”
 
Bu açıklama,  CHP Tüzüğüne göre, 
 
Kınama Cezası Verilecek Parti Suçlarına giriyor, 
 
“Parti yararlarını zedeleyici yayın ve propaganda yapmak,”
 
Aziz Kocaoğlu, "CHP, Türkiye'yi nasıl yöneteceğini bilmiyor. Türkiye'nin sorunlarından nasıl kurtulacağına dair bir yol haritası belirlememiştir." dedi.

“Parti görevlilerini küçültücü sözler söylemek, Parti çalışmalarını zorlaştırıcı eylem ve davranışlarda bulunmak” ilgili maddesi gereği, neden bir işlem tesis edilmediği de ayrı bir merak konusudur!
 
CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam’a karşı basın karşısında ağza alınmayacak küfür etmesi ise,
 
Yine Parti Tüzüğüne göre, “Partililerin kişilikleri ile uğraşmak, parti üyeleri hakkında küçük düşürücü sözler söylemek, sövmek”
 
Uyarı,Kınama Cezaları alan CHP’li Milletvekilleri ve belediye başkanları da bizler gibi merak ediyordur, Aziz Kocaoğlu Partinin üzerinde bir kişilik mi diye! 
 

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 24.11.2018 02:24:57

  • apaçi
  • hep bu millet merak etmiştir.Kocaoğlu neden bu kadar torpillidir.Öyle vukuatları var.Herkes körleri oynuyor.Demekki herkes gebe bir şekilde.İnsanın aklına gelmiyor başka bir şey...Böyle oluncada herhalde, yvşk da diyor.yeter lan sen kimsin diyede bağırıyor.Disiplin yok, kınama yok.Eh işini bilen kral bu dünyada...
  • Misafir - 23.11.2018 01:02:27

  • Memur
  • Biz de merak ediyoruz kocaoğlunun ne özelliği vardır neden cezalandırılmamıştır artık chpye güvenimiz kalmadı bu nasıl sosyal demokratlık bu nasıl halkçılık