KÜLTÜR PARKIMA DOKUNMA PLATFORMU..,

29 Ekim 2016 Cumartesi , 19:29
Okunma: 1593
0 Yorum

ÜYELERİNE AÇIK KINAMA YAZISI!!!

 

 
6 Eylül Tarihinde sözde Kültürpark’ı kurtarmak amacıyla düzenlediğinizi duyurduğunuz ve bir çok sivil toplum kuruluşunun  da katılımını sağladığınız toplantı için,  Temiz İzmir Derneği olarak, İzmir Eski Deftertarı ve dernek yönetim kurulu üyemiz bulunan Sayın Mete Gönenç’i görevlendirmiş olmamız, ilk anda İzmir’in kanayan yarası haline getirilen bu muhteşem alana  iyimser yaklaştığınız kanısına kapılmamızdandı. 
Ancak; ilk toplantıda, dernek yönetim kurulu üyemizin maruz kaldığı davranışlar ve kişisel gözlemleri “İyi niyet” konusunda yanıldığımızı ortaya çıkardı. 
 
Kültürpark’ı, Kültürparkı mahveden kişilerle kurtarmak arzusunun mantığını  çözebilmiş değiliz. Dernek Yönetim Kurulu üyemizin yaptığı konuşmasının, etik değerlere aykırı bir şekilde kesilmesi, , orada yapılan eleştirilenin bastırılması ve kurtarmanın aksine, “Kültürparkı bazı kişilere verelim gitsin” niyeti açıkça ortaya konmuş ve bu durum bizi ziyadesiyle rahatsız etmiştir. 
 
Biz; Temiz İzmir Derneği olarak platformdan çekiliyoruz. 
 
Çünkü toplumu aldatmak, birileri adına yanıltıcı algılar yaratmak ve Kültürpark’ı birilerine peşkeş çekiyor algısı yaratan, haksız, şuursuz ve İzmir adına utanç verici bir faaliyetin içinde bulunmamız söz konusu bile olamaz.
 
Kültürparkıma Dokunma adı altında oluşturulan platformun, gerçekten Kültürpark’ı kurtarmak amacı taşıdığı konusunda ciddi şüphelerimiz oluşmuştur.  Kısacası, Kültürpark’ın, orayı katleden kişilerin gölgesinde ve süslü laflarla, saçma sapan video gösterileri ve ayağı yere basmayan konuşmalar ile kurtulacağına inanmayacak kadar, olaylara gerçekçi yaklaşan bir dernek olarak, niyetinizin hiç de platformunuzun adını taşımadığı kanısını edindiğimizi söylemek zorundayız. 

Bu nedenle sizleri, kınıyor, sizlere ELİNİZİ İZMİR’İN EN DEĞERLİ ALANI KÜLTÜRPARK’TAN ÇEKMENİZİ, VE KURTARMAYA(!) ÇALIŞMAMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ.


Kaynak: