Kültürpark Platformundan çağrı..,

2 Mart 2021 Salı , 23:25
Okunma: 10128
0 Yorum

Var!!!

 

 Merhaba, 

Kültürpark Platformu olarak, sizlere bir çağrımız var...

Kültürpark'ı koruma, İzmir'in bu değerli simgesine, anılara, kente ve ülkeye vasiyet edilen en önemli kamusal alana, bu kent müştereğine, hepimizin Kültürparkına sahip çıkmaya çağırıyoruz.  

 

Çünkü 2016’da çıktığımız yolda kritik bir dönemece  daha geldik. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan bir İmar Planı önerisi Meclisten geçti. 

 

Hiçbir temele oturmayan, korumayan ve plan olmayan, eksiklerle dolu bu metinde yer alan yoğun yapılaşma talebi Kültürparkın, kentin ve bizlerin aklına, kalbine, anılarına kalbine hançer gibi saplandı. Bu metin şu anda İzmir 1 No.lu Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun önünde duruyor.

 

Plana itirazımıza ilişkin ekte sıraladığımız gerekçelerimizden oluşan dilekçelerimizi Koruma Kurulu üyelerine sunmak istiyoruz. Amacımız sesimizi sizlerle birlikte çoğaltmak.

 

KP030421.jpg

 

Tarihe not düşmek adına, Koruma Kurulu’na verilmek üzere, başta bileşenlerimiz olmak üzere tüm kurumları, kurumların öznelerini ya da bireysel olarak yanımızda olmak isteyen tüm İzmirlileri, dilekçeleri ile bizlere katılmaya ve basın açıklamamızı birlikte okumaya çağrımızdır. Bu amaçla sizlere Kurumsal ya da bireysel olarak kullanabileceğiniz, geliştirebileceğiniz 6 farklı dilekçe taslağını iletimiz ekinde paylaşıyoruz. 

Dilekçelerimizi 4 Mart Perşembe Günü, Saat 13.00'da aşağıda adresini ve konumunu bulacağınız Koruma Kurulu’na elden teslim edecek ve basın açıklaması yapacağız. Çeşitli nedenlerle fiziken katılamama durumunda dilekçeler sizler tarafından Cimer kanalıyla da gönderilebilir. Cimer kanalıyla yollanacak dilekçelerin başvuru numarası ile bir kopyasının Platformumuza iletilmesini rica ediyoruz. Gelecekte devreye girmesi muhtemel yasal mücadelede dilekçeleriniz gücümüzü artıracaktır. 

 

KÜLTÜRPARK PLATFORMU 

4 Mart Perşembe Günü, Saat 13.00

İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü

Umurbey Mahallesi 1491 Sokak No:4 Alsancak Konak/İzmir (Alsancak Stadyumu Yanı) 

İletişim Tlf:  İlyas Yaman 0537 725 48 13 – Yalçın Şardağı 0532 558 67 46


Kaynak: