12.12.2018 22:12:55
Okunma: 2459
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
İstifa Resti

 

Yerel basında çıkan haber sonrası okuyucularımız, Yeni Asır Gazetesi'nde yer alan haberi gaze-temiz.com’a yolladılar,

 
“CHP İzmir, İstanbul ve Ankara'da kimlerin büyükşehir başkan adayı gösterileceğiyle ilgili belirsizlik sürüyor. Özellikle İzmir'de aday adayı isimleri havada uçuşurken kulisler de kaynıyor. Aday belirleme sürecinde etkili olmak isteyen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Genel Merkez'e olmazsa olmazlarını ilettiği ve istifa resti çektiği öne sürüldü.”
 
İddia edildiği gibi “istifa resti” yaptınız mı?
 
Eğer doğru ise,
 
Size hiç yakıştıramadık!
 
Amacınızı anlayamadık,
 
Niyetiniz nedir?
 
Kaos yaratmak mı?
 
1 Ekim’de basına verdiğiniz açıklamalarda, 
 
“31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlere 6 ay kala, adaylık konusunda tavrını netleştirdi. Kocaoğlu, 2019 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. Yerine herhangi bir ismi önermeyeceğini de kaydeden Kocaoğlu, "Koltuk bırakılmayacak bir şey değil. Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerekiyor" 
 
Yoksa pişman mı oldunuz?
 
Kim bilir belki de, aday olmayacağımı açıklarım, İzmirliler beni bırakmaz diye mi düşündünüz?
 
Lakin yanıldınız!
 
Ya da yanıltıldınız,
 
Bir tek İzmirli belediyenin önünde, İzmir Aziz’dir Aziz kalacak diye bağırmadı,
 
Neyin kavgasını yapıyorsunuz?
 
Artık bitsin bu kavganız,
 
Sizin bu tavırlarınız, CHP’ye oy kaybettiriyor,
 
Üç dönem yetmedi mi?
 
Neyin peşindesiniz?
 
Bugün basına verdiğiniz açıklamada,

“Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerekiyor. Son örneğim de bu olsun" 
 
Bu açıklamanız, çok yerinde bir karar,
 
Ancak son sözünüz aklıma takılmadı değil,

“Benim geriye dönüşüm diye bir şey söz konusu değil. Türkiye için İzmir için yak kendini derlerse de kendimi yakarım. O noktaya da inşallah gelmez” dedi. 
 
Kimse sizden, Türkiye içinde, İzmir içinde, kendinizi yakmanızı istemez!
 
Ya da başka bir ifade ile, İzmirli kendini yakar, yine de size yakın demez!

Etiketler:

Misafir - 17.12.2018 08:21:21

 • Hakki durmaz
 • Bir laf vardir eceli gelen kopek cami duvarina iser bu atasozunun anlamini biliylormu aziz kocaoglu 15 sene den beri izmire yaptigin adam gibi bir hizmet soyle ancak alsancaga kaldirim tasi sok tak bu belediyecilik degil dir metro hatayin insaati 10 sene surdu hatayda oturan bir cok esnaf batti inciralti arsa sahiplarine zulum yapti benim gibi dava acan bircok isciyi isinden atti yatacak yerin yok aziz kendisinede yazdim imam musallada soracak merhumu nasil bilirdiniz haram zehir zikkim olsun diyecegimkul hakki ile gidecek oteki tarafa peki sorulmasi gereken azizin mal varligi belediye baskani olmadan onceki mal varligiyla biraktigi zamanki mal varligi ne oldugu belirsiz emine hanimin akrabasiyim diye folkarta cektigi peskesler haftada en az iki kere adliyenin oradaki folkartta mesutla toplantilarda ne konusuyor acaba yazilacak cizilecek cok sey var istifa etsen kac yazaretmesen ne yazar izmiri en son yaptigin tramvay projesi ile resmen bitirdin
 • Misafir - 13.12.2018 18:29:00

 • Kral
 • CHP ile dalga geçiyor.Vatandasa ve çalışana zulüm yaptı,15 sene.Aklınca partisi ile eğleniyor.Kılıçdaroğlu lider olsa buna izin vermez.Sus be der.hiçte halk bu yüzden CHP ye oy vermiyor.lider bel.başkanına sus diyemiyor.Ülkeyi nasıl teslim edecek halk.Istifa etse ne olacak etmese ne olacak.ne yaptı izmire
 • Misafir - 13.12.2018 11:28:50

 • Periskop
 • İstifa etmek yürek ister. Koltuğu bırakmamak için çırpınışlarını görmüyormusunuz. Kimse vazgeçilmez değildir. İzmirde halkçı bir yönetim sergileyemedi, korku üzerine kurulu, ben bilirimci, tepeden bakma bir yönetim anlayışı ile elitlere hizmet etti.
 • Misafir - 12.12.2018 23:51:27

 • conan
 • istifamı edecek.etsin CHP nin oyları artar.İzmirde CHP ye oy verenleri çileden çıkardı.Millet ona kızdığı için, CHP ye oy vermiyor.İzmir de ağaçı aday yapacan seçilir.Çünkü izmir halkı CHP ye oy veriyor.hala zirve demiyor mu.gülüyorum.neyi başardın ki zirvede bırakıyorsun.istifa CHP için hayırlı olur.
 • Yazarın Diğer Yazıları