05.06.2015 00:53:04
Okunma: 3331
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
AH BAŞKANIM AH!

Bizlerin belediye başkanını seçme hakkı var.

 
Beğenmediğimizde ise, azletme hakkımız yok.
 
Beş yıl boyunca, bizim başkanımız olarak kalır.
 
Ancak, belediye başkanının atadığı bürokratları bizler seçmedik.
 
Onların her birini, bizlerin seçtiği başkan görevlendirdi.
 
Beş yıl boyunca konusuna vakıf olmayan kişilere, bizim gibi dayanmak zorunda değil.
 
Görevini yapmayan kişiyi görevden alma hakkı verilmişken nedir bu ısrar?
 
Okul arkadaşı, dönem arkadaşı, mahalle arkadaşınıza makam verdiniz. Bu vefanızı kendi şirketlerinizde yapın desem haddimi aşmış olurmuyum?
 
Bu da yetmezmiş gibi, atanan bürokratların, çocukları, çocuklarının arkadaşları, gelinleri, damatları, amcaoğulları, kuzenleri hatta komşuları da belediyenin üst düzey yöneticileri olmuş durumda.
 
Aziz Başkanım oldukça yıprandınız, vaktinden evvel yaşlandınız, geçen seneki fotoğraflarınızı yan yana koyduğumda sanki yıllar sizden çok şey götürmüş. 
 
Buna can mı dayanır?
 
İzmir Büyükşehir Belediyesinde Aziz Başkanın vazgeçemediği bürokratları var, bu bürokratlar neredeyse tüm şirketlerde yönetim kurulu üyesi.
 
Aziz Başkanım bir söz vardır bilmem bilir misiniz, Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden bu halde!
 
Lütfen seyirci kalmayın, işini yapamayan kişilere tevazu göstermeyin.
 
Birinci dönemde şans eseri meclis oylamasıyla geldiniz hadi bir şey bilmiyordunuz. Üzerine 2. Dönemi gördünüz. Şimdi de 3. Dönemin içindesiniz artık bir şeyleri öğrenmiş olmalısınız değil mi?
 
Metro,Teleferik ihalesi, Sosyal Yaşam Tesisinde yaşanan gecikmeler, Cici Vapurların gecikmelerine alıştık. Zamanında bir iş bitirseniz garipseriz de, dört gün ulaşımda yaşananlara ne diyorsunuz? 
 
Dört gün uykusuz kaldınız, neticeye varamadınız. Koskoca belediyede bu konuda uzman bir kişi yok mu?
 
Bizler dışarıdan olayı sıkı sıkıya takip ediyoruz, bir takım iddialar var, “Siz çalışan Kent Kart sistemi devreden çıkmadan, çalışır sistemin üzerinden yeni sistemi yüklemeye çalışıldığı ve bu yüklemeden sizin bilginiz olduğu” söylenmekte.
 
Bu iddialara ne diyorsunuz? 
 
Eğer bu iddialar doğru ise sistemin çökmesi doğal değil mi? 
 
Dört gün çalışmayan sistemin İzmir’e maliyetini hiç hesapladınız mı? Ya KENTKART A.Ş’nin sorumluluğu yok ise burada oluşan kamu zararını siz mi ödeyeceksiniz? 
 
Bugün ilginç bir telefon aldım, telefonun ucundaki ses; “Bugün Manisa’ya Aziz Kocaoğlu Cumhurbaşkanını karşılamaya gitti” dedi. Bu iddiaya, ben inanmadım, Manisa’ya Aziz Başkan niye gitsin ki, hele İzmir’de yaşanan ulaşım sorunu varken.  
 

Etiketler:

Misafir - 16.06.2015 05:05:31

 • ayşenur güner
 • çok doğru yazmışsınız nivent hanım, aslında bu torpilli bürokratlar zinciri en çok kentsel dönüşüm dairesinde görülmektedir, birçok bürokraton kızı akrabası dönüşüm dairesine alınmış,semra dinç in genç kızı müdür yapılmış, daire başkanı suphi şahin ki başarısızlığı tescilli bürokrat yıllardır o koltukta büyük olasılıkla muhittin selvitopu kadrosuyla orada duruyor ahh izmir ahh, neden yüzde 25 işte bu yüzden akp ye söylenen her kötü özelliğin daha derini chp içinde....
 • Misafir - 08.06.2015 16:57:12

 • Cesamin ÖZKAN
 • Bana göre İzmir Büyükşehir belediyesi parti tarafından oluşturulacak bir kayyuma devredilerek mevcut yapıdan İzmiride partiyide kurtarmanın yoluna bakmalıdır.
 • Misafir - 08.06.2015 16:54:50

 • Cesamin ÖZKAN
 • Şimdi daha bir derin ve daha bir acı ah çekmek için her CHP li ve her İzmirli için yine bir ah çekme alanı üretti bu Aziz Kocaoğlu. Genel başkanına ön seçim daveti ile bu ilde partiye yaşattığını çok iyi bildiği kayıpları örtme gayretleri yetmedi. Ne belediyeciliği yani yerel yönetimi, ne siyasetçiliği, nede olumlu bir kişi imajını enerjisini yaratamayan bir kişi işte bir ilin başında tutulma koşullarına ulaştırılırsa işte onu oralara ulaştıranlarda, o yapıda o ilde ve dolayısı ile o ülkede çağdaşlık adına gelişme adına kaybetmeye mahkum olurlar. Geçen seçimlere göre milletvekiliniz azaltan bir parti helede AKP gibi bir zihniyetin iktidarında muhalefet olan bir parti ve helede İzmir gibi bir ilde milletvekillini azaltıyorsa o partinin o ildeki sözde tüm yetkilileri bir dakika bile o görevlerde kalmamalıdır. Onlar kalıyor olabilir o zaman o parti o kişileri bir dakika orada tutmamalıdır. Son yerel seçimlerde Aziz Kocaoğlu ve Ali Engin ikilisi parti tarafından kapı önüne konulmuş olsalardı bu ilde ne kaybedilen sekiz belediye başkanlığı olurdu, ne kaybedilen milletvekilliği ve nede kaybedilen ciddi anlamdaki oy kayıpları olurdu. Bu kadarmı gerçekleri görme engelli olur bir partinin genel merkezi ve genel başkanı. Bu kadarmı halkı adına kaygı zaafiyeti içerisinde olur bir halkçı parti. Her yerde Aziz Kocaoğlu ve Ali Engin gibiler olur önemli olan partinin uyanık bir yapı içerisinde olması ve parti için zarar üreten kişi ve odaklara gereken işlemi zamanında yapmasıdır. Bu CHP olarak İzmirde yapılmadığı içindirki il bazında ve ülkeye yansıması ile parti kaybetmiştir. Bence genel merkez İzmir için akıl tutulması yaşamıştır. Her ne kadar bu tutulmayı aşmak için çabalayan bizlere rağmen.
 • Misafir - 05.06.2015 16:06:23

 • Cesamin ÖZKAN
 • Bu kentin bu halkın ve siyaseten ülkemin vede patim CHP nin yaşadığı kayıplara bakarak ah çekerim. Evet bu kent bu ülke ve CHP o kadar çok kayıplar yaşamıştırki bu kritik dönemde işte bunun için gerçekten ah çekilir. Buna neden olanlar için başka şey çekilir.
 • Yazarın Diğer Yazıları