25.03.2016 23:04:36
Okunma: 3870
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Allah Herkese KAVUKLAR Şansı Nasip Etsin

 

Yazıma başlamadan evvel, Allah herkese KAVUKLAR’A gösterilen imtiyaz nasip etsin diyorum.

 

Koskoca bir alışveriş merkezi açılışı yapılıyor, büyükşehir belediye başkanı açılışına katılıyor, Kavuklar mikrofonu alıyor ve “Çok heyecanlı ve çok mutluyuz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bornova Belediye Başkanımızı bu projeyi hayata geçirirken arkamızda hissettik. Projenin hızlı yapılmasına önemli katkı sağladılar” 
 
Kavuklar az bile söylemiş, çok daha fazlasını yapmışlar, ellerini taşın altına değil, gövdelerini sokmuşlar.
 
Herhangi bir vatandaşa bu imtiyaz sağlanmakta mı, hayır!
 
Peki, neden bu ayrımcılık?
 
Bu kişilerin özelliği nedir?
 
Başkanlar imtiyaz sağladılar diyelim, ya imar müdürü, ruhsat müdürü, zabıta müdürü, itfaiye daire başkanlığı, neden sormazlar burada aykırı işler oluyor, "ben tutanağımı tutarım" demezler?
 
Emir, demiri keser mi?
 
Yasa ve yönetmelik ihlallerinden korkmazlar mı?
 
Yarın soruşturma açıldığında, ne diyecekler?
 
Kendi adıma sonuna kadar bu olayın takipçisiyim.
 
Ben reklam da almıyorum, talimatla da iş yapmıyorum, çok şükür bir ihtiyacım da yok.
 
Şimdi ne olacak derseniz, çok şey olacak derim.
 
Bornova Point daha inşaat aşamasında, sakatlıkla inşaata başlanmış, ÇED SÜRECİ tamamlanmadan inşaat ruhsatı verilmiş.
 
Ruhsatı veren kim? Bu ruhsatı veren suçlu değil mi?

Yasalardan bihaber mi?

Kavuklar cezayı Çevre ve Şehirciliğe ödedi diye ortadan suç kalktı mı?
 
Hayır, o ruhsatı veren bunun hesabını verecektir diyorum.
 
AVM inşaatı bitti, üç gün üç gece konserler verildi, ama YAPI KULLANIM Belgesi olmadan açıldı.
 
Buna göz yumanlar cezasız mı kalacak, pek sanmıyorum dosyayı Savcılığa verdim. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne Pazartesi itibari ile oldukça kalın bir dosya sunuyorum.
 
Allah bu suçu işleyenlere savunma gücü versin.
 
İşyeri çalışma ruhsatı olmadan, 4 ay dükkanlar çalışabilir mi? 
 
Çalışamaz lakin Bornova POİNT ayrıcalığı ile fark atmakta.
 
İlgili belediyesine yazdık, canhıraş çalışıldı dükkanlar mühürlenmeden, cenaze kalktı.
 
Ya itfaiye daire başkanlığına ne demeli, bunca ay İTFAİYE RAPORU verilemeyecek, sonra sihirli bir değnek değmişçesine, Çarşamba günü verilecek.
 
Canhıraş ilgili belediyesi pırasa doğrar gibi ruhsatları kesmeye çalışacak.
 
Ya bunca ay göz yuman kimdi?
 
Dedim ya herkese KAVUKLAR şansı versin.
 
Küçük bir notta, iddialara göre, Kavuklar Beton yeşil alanda imiş, eğer bu iddia doğru ise, şimdi meclis kararı ile yeşil alan mı değiştirilecek?
 
Bittimi, hayır bu konu daha çok su kaldırır.
 
Gelecek yazımda, yazışmalarımı sizlerle paylaşacağım. En az benim kadar sizlerde şaşıracaksınız.
 

Etiketler:

Misafir - 26.03.2016 17:15:35

  • Cesamin Özkan
  • Sonradan dönme ve sonradan görmeyi Allah kimseye nasip etmesin. Valla İzmir'de Kavuklardan tutunda Optimum, sırasıyla İstinye Park Doğuş grubu ve benzerleri ne kadar destekçi bir sosyal demokrat CHP li bir belediyeyi bırakın böyle hızlı işlerinin görüldüğü AKP li belediye bile arasalar bulamazlar...Tüm bu holdingler Allah'a bin şükür ki farklı ideolojileri olan partilerle çok uyum içindeler. Bazıları son dönemde paralel oluşum adı altında riskler yaşadılarsa da yine Allah'a çok şükür ki İzmir'de CHP li sosyal demokratların aslanı ve medarı iftiharı Aziz Kocaoğlundan zarar görmediler. Onların yaptıkları işler halkımızın can tehlikesi yaşamalarına neden olacak noksanlıklarına rağmen yollarından alıkonmadılar ve hızlarına hız katılmış oldu bu sosyal demokrat aslan Aziz Kocaoğlu ile. Bu holdingler bir araya gelip bir plaket vermelidirler Aziz Kocaoğluna. Çünkü bu işleri AKP li belediyelerin etkin olduğu İstanbul'da bile bu kadar şanslı olamazdı. Oysaki halkın yaşam alanlarının daha sosyal ve yaşanabilir olması adı üzerinde sosyal demokratlardan gelir, ancak İzmir de durum tersine dönmüş holdinglerin çıkarı ön planda tutulmuş dolayısı ile. Bana göre Aziz Kocaoğlu doğru bir kararla CHP den ayrılıp AKP saflarına katılmış olsa isabetli bir karar almış olur ve bu partide bitmiş olan siyasal yaşamını orada hem kendisine uyumlu bir şekilde sürdürmüş olur hemde CHP genlerine uyumsuz olan bir yabancısından kurtulmuş olur. Dedim ya sonradan dönmeler ve sonradan görmeler kadar tipik, bir o kadarda toplumsal yapı için tehlikeli başka kişilikler olamaz. Mevlana'nın ''Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol'' öz deyişi ne kadar güzel bir deyiş. Başka bir laf daha var ''adamın iyisinin g....... başı oynamaz'' diye Ama bakıyorum da yaşını başını almış ve dede olmuş kişiler tam tersine davranıp saygınlık çıtasını zeminle sıfırlama değil, zeminin altına doğru çekmekteler. Ahhhhh ah Yüksel Çakmur, bu günün bazı rant planlamacılarından bahsettiğimde kendisine, aynen bana '' O dediğin kişilerin büyükşehirin etrafında dolaştığını duyduğumda ana kapıdan içeri alınmamaları için talimatım vardı'' dedi. O ana kapıdan giremeyenler şimdi girmediği kapıyı bırakın parlamentoya bile girmişler. Eeeeeeee bu gün böylede bakalım yarın nasıl olacak, bu kentin sokaklarında dolaşmaya yüzleri kalan kaç kişi kalacak.
  • Yazarın Diğer Yazıları