14.8.2019 19:57:15
Okunma: 2627
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
AMAN DİKKAT!!! UÇURUMDAN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

 

Sayın SOYER, “AKILLI ÜCRET TOPLAMA SİSTEMİ” ile ilgili sizi defaatle Bürokratlarınızın yaptığı hatalara karşın uyarmaya çalıştık.
 
14 Nisan 2019 Tarihli haberimizde yer alan, ihaleyi “Elektronik Ücret Toplama” ile sınırlayıp, filo takip ve durak bilgilendirme sistemi ihtiyacı var ise ayrı ihale açın, önerisinde bulunmuştuk. 
 
Ancak önerimiz kabul görmemiş olacak ki 5 Ağustos 2019 Tarihinde ESHOT tarafından yapılan ihaleye her iki sistemi içeren şartname ile ihaleye çıkıldı.
 
Size şu soruları sormak isterim;
 
Bürokratlarınızın her iki sistemi birlikte ihale etme ısrarı yüzünden zaman kaybedildiği, ihaleye geç çıkıldığı ve bu sebepten iki ihale arasında kalan süre için, doğrudan temin yolu ile Karbil firmasından hizmet satın alınmış olduğu doğru mu?
 
Karbil firmasının, 119 Milyon 680 bin teklifine karşın, E – Kent firmasının 57 milyon 120 bin teklif vermesi sebebiyle, Çalık Holding Grubu kuruluşu E – Kent ihaleyi açık ara kazanması gerektiği, ancak söz konusu grubun kazanmasının üst yönetiminiz de rahatsızlık yarattığı doğru mudur?
 
Üst yönetiminizce veya kendini üst yönetime ispatlamak ya da başka maksatlarla “Yarasa” lakaplı bir bürokratınızın E – Kent ile sözleşme imzalamak yerine Karbil firmasıyla sözleşme imzalamak için türlü çareler aradığı doğru mu?
 
Sayın SOYER, Akılı Ücret Toplama Sistemi ile ilgili uçurumdan önceki son çıkıştasınız, size tavsiyem şartname de yer alan iş süreçlerine konan süreler sebebiyle, biran önce E –Kart firması ile sözleşme imzalamanız olacaktır. 
 
Yoksa Kentlimize yine bir süre için kağıt bilet kullandırma utancını yaşayacak, birçok İdari ve Hukuki sorunla yüzleşmek zorunda kalacaksınız.  
 
Yarından itibaren,  “AKILLI ÜCRET TOPLAMA SİSTEMİ” ile ilgili yazılarımıza ana sayfadan devam edeceğiz,
 
Umarız uyarılarımıza, Tunç Başkan kulak verir!
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları