15.05.2017 19:37:33
Okunma: 4923
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Anlamakta zorlanıyorum!!!

 

Yıllardır yazarım, yazdığım hiçbir kişiyi tanımam, tanımak içinde bir girişimim olmadı. Kimdir ne yer ne içer bakmadan, gelen ihbarları değerlendirir önce ilgili yerlere sorar, gelen cevaplardan sonra, yazarım.
 
İmar planlarına aykırı olan yerlerin sahipleri, imara aykırı yerlerini düzelteceklerine, “reklam istedi vermedim, o yüzden yazıyor” diye iftira atmakla kalmayıp önce yayın yasağı sonrasında da, savcılığa şikayet ediyorlar.
 
Bu durum anlaşılır gibi değil!
 
Bakın beyler, bizden önce ilgili belediyeleri şikayet edin, çünkü onlar cevaplıyor bende yazıyorum.
 
Barankaya İnşaat’ın sahibi, Metin Kaya benim hakkımda, verdiği şikayet dilekçesinde;
 
“Nivent Kurtuluş adlı şahıs, ve bu şahsın yanında ortak çalıştıkları diğer şahıslar tarafından bizim gibi İzmir’de büyük projeler yapan firmalara karşı kendilerinin internet üzerinden açmış oldukları kişisel siteler üzerinden bizim yaptığımız işler hakkında bizi ve şirketimize aşağılayıcı ve kariyerini zedeleyici, mevcut hukuka uygun durumu hukuka aykırı imiş gibi hakaret ve tehdit içerikli yazılar yazarak belirttiği bina ya da yaptığımız işlerde bir usulsüzlük olmadığı halde varmış gibi göstermek sureti ile..,” 
 
Benim kendime ait bir sitem yok, Gaze-temiz.com, Temiz İzmir Derneği yayın organıdır.
 
Biz kimsenin şirketi ile ilgili aşağılayıcı kariyerini zedeleyeci üslup kullanmayız.Temiz İzmir Derneği’nin kuruluş amacını bir kez daha yinelemekte fayda görmekteyim.
 
Derneğin amacının
 
1. Maddesi;
 
Yolsuzluklara ve Haksızlıklara karşı, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan tüm vatandaşlarının ve dernek üyelerinin haklarını ve hukukunu korumak topluma zarar veren her türlü yolsuzluğun ve haksızlığın takipçisi olmak. 
 
3. Maddesi ise;
 
Merkezi ve Yerel Yönetimlerin yasalara aykırı topluma zarar verecek şekildeki uygulamalarının açığa çıkmasını, yargıya taşınmasını ve sonuna kadar sağlamak için, özel ve kamusal gayrimenkuller üzerinde hukuka aykırı imar uygulamaları, kamulaştırma, ihale..,  menfaatlerini korumak amacıyla dava açmak. 
 
Barankaya Firmasına özel değildir, bu tavrımız!
 
Metin Kaya’nın suçlamalarına devam ediyorum.    
                                                                                                                                                                
“bu iddia ettiği konular ile ilgili olarak ilgili yerlere şikayet edeceğini ya da bu sorunu kendisinin çözebileceği yönde tehditlerde bulunarak kendilerinin açmış olduğu internet üzerindeki sitelerine bizim onların belirlediği ücret karşılığında reklam vermemizi istiyorlar bu şekilde bu şahısların bir çok firmaya bu şekilde şantaj yaparak para aldıklarını yada para istediklerini bunun gerçekleşmediği takdirde özellikle ve sürekli yanlı ve zarar verici haberler yayınladıklarını duydum hatta bir çok firmanın bu şahıslar hakkında şikayette bulunduğunu bildiğim için bende bu soruşturma kapsamında şahıslardan şikayetçi olmak için ifade vermek istedim. Nivent KURTULUŞ isimli şahıs benim 26.08.2016 tarihinde kendi internet sitesi üzerinden benim Uzundere bulunan şantiye ( iş makinesi garajı) alanım ile ilgili olarak asılsız ve yanlış bir haber yaparak benim kardeşim üzerine tapulu olan arsayı bizim işgal ettiğimizi belirtir tarzda bir yazı yazdı hatta bu konu ile ilgili olarak ben ilgili yasal yerlere başvurduk hatta yayını durdurması için ilgili yerlere ihtarda çekmiştik. Yaklaşık 4 ay sonra bu şahıs aynı haberleri yine yazmaya başlamış bu doğrultuda şirket araçlarını ve işlerimi takip etmiş, iznim olmaksızın iş yerinde görüntü almış ve bunu kamuoyuna servis etmiştir.”
 
Gaze-temiz.com kurulduğu günden beri bir tek reklam almadı ve reklam tekliflerini de geri çeviriyoruz. 
 
Bizim amacımız para kazanmak değil, derneğimizin kuruluş amacına uygun davranmak.
 
Elbet bunu Barankaya’nın anlamasını da beklemiyorum.
 
Metin Kaya’nın şikayet dilekçesinin son satırlarında ise;
 
“Bu şahısların benim tapulu olan arsamı hakkında bu şekilde bir yaz yazmasının sebebi şahsın kendi internet üzerinde kurduğu siteye onlar, belirlediği ücret karşılığı reklam vermemi istemeleri bende bu şahıslar, talebini karşılamadığım için bu şekilde iftira da bulunarak benim \ şirketim adına onur kırıcı ve kariyerimi düşürücü sözler zarf edere hakaret etmektedir. Beni ve şirketimi hedef alarak açtığ. sitede aşağılayıcı ve yalan haberler yaparak benden tehditle ve şantaj ile para almaya çalışan Nivent KURTULUŞ isimli şahıstan davacı ve şikayetçiyim.”
 
Sormak istiyorum, Metin Kaya hayatında beni bir kez gördü mü?
 
Bir kez sesimi işitti mi?
 
Barankaya avukatı bize çektiği ihtarnamede aynen şu cümlelerle;

“..,Ayrıca müvekkile yapılan haber ile ilgili hiçbir zaman danışılmamış, müvekkilin bu husustaki görüşüne başvurulmamıştır..,”
 
Aranmadan nasıl reklam istenilir ki?

İftira atmanın suçu yasalarda çok ağır bunu hepimiz biliyoruz. Ya Allah katında?
 
Gelecek yazımda, şikayet eden diğer kişilere yer vereceğim.

Etiketler:

Misafir - 16.05.2017 16:58:59

 • Duayen CHP li
 • He ya valla bizde inandık. Yaptığı çürük binanın zemini kayanlar, işte böyle yasal olmayan işyerlerine sahip olanlar özellikleri gereği, ''Reklam vermedik, para vermedik '' gibi iftira atmayı hemen akıllarına getiriler. Ama bu zavallılar asla akıllarına dürüst iş yapmayı, yetim hakkı yememeyi getirmezler. Gen bozuk olunca doğru iş elbette olmaz. Başta Büyük Şehir ve başındaki kişi ve ardından ondan yüz bulan bu yavru belediyeler bu tür ortamları önleme adına görevlidirler. Kamu görevini yapmayanlar kamuya ihanet edenlerdir. Dolayısı ile vatana hangi işleri yaptıkları bellidir. Nivent Kurtuluş kusura bakmayın ama özellikle CHP ve diğer partiler tarafından dikkat ve ilgiyle izlenmektedir. Nedeni ise onun bu tür firmaları ve belediyeleri izlemesidir. Çiğ yememiş olanların karnı ağrımaz ama karnı ağrı içerisinde olan çiğ yemişlerin halleri ortada.
 • Misafir - 16.05.2017 16:52:48

 • Müteahhit Ahmet...
 • Yuh yani ki yuh. Ya yayın hayatına başlayalı bir tan reklam görmedik bu gazetenin sayfalarında. Anlamak zor değil, işlerinin içerisinde hile hurda olanlar, özellikleri gereği oraya buraya çamur atarlar. Eğer birileri çamur olma özelliğinde ise etrafına çamur saçmak onların yapabilecekleri en doğal işlerdendir.
 • Misafir - 16.05.2017 15:23:57

 • Cesamin Özkan
 • Nivent Kurtuluş İzmir Büyük Şehir Belediyesine açacağı davalar için para ihtiyacı var. Derneğin ve başkanının arasının imara aykırı işler nedeni ile belediyelerin bir tanesi ile arası iyi değil. Bu avukatın ifadelerine bakın, bu haberlerle firmalardan reklam talep etme, para alan gibi söylemlerin tutarsızlığına bakın. Hatalar çok çeşitlidir ama bir tanesinin vebali çok ağır olur, oda iftira atmaktır. Ayıp, insan önce adam olmalı ardından dürüst sonra mert vede vicdanlı olmalıdır. Bazılarında bunların bir tanesi olmadığı gibi, tersi özellikler bulunmaktadır. Onlarda zaten tanımı belli olanlardır.
 • Misafir - 16.05.2017 15:19:03

 • Cesamin Özkan
 • Sanırım Derneğin ve Nivent Kurtuluş'un bu firmaya karşı maddi ve manevi tazminat davası açma hakkı doğmuştur. Bu dernek çok iyi biliyorum ki ilkeleri gereği ve almış oldukları karar doğrultusunda reklam zaten almıyorlar. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış atasözü tamda bu duruma uygun. Hukuk adamı olmak ortaya laf üfürmekle olmuyor, hukuk belge delil ile oluyor. Temiz İmzir Derneğinin elinde o Karabağlarda'ki bu firmaya ait yasal belgeleri olmadan faaliyet gösterilen yer ağrı dağı gibi duruyor.
 • Yazarın Diğer Yazıları