11.08.2015 21:59:37
Okunma: 3407
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Aynı Tas Aynı Hamam..

 

Aylardır şehir plancılarının karne konusunu gündemem getiriyoruz. Bu konuda ilgi kurumlardan görüş de alıp, yayınladık. Ancak ne tuhafki değişen birşey olmadı. 
 
Plancı arkadaşlar. Karne ile ilgili düzenleme, gidip bir A grubu plancıya 3-5 kuruş vererek planın bir kenarına kaşe bastırmaktan ibaret bir şey değil. Bunu ben bile anladım, siz anlamadınız mı hala.
 
Bu yönetmenlik çıkarılırken yeni mezun olmuş veya karnesi ilerleyecek kadar meslekte deneyimi olmayan insanlar büyük metropollerde plan çizip, çok büyük hatalar yapmasınlar diye çıkarılmış. 
 
Ama galiba rantın önünde hiç bir şey duramıyor ki, siz istediğiniz gibi plan çizip, bir kenarına da bir kaşe basırıyorsunuz. Al sana plan.
 
Peki bu resmi kurumlarla  nasıl bir ilişki içindesiniz de, sizin götürdüğünüz planların yasalara ve yönetmeliklere aykırı olduğunu bile bile onaylıyorlar? Ben bunu hiç çözememekteyim.
 
Dilek Çakanşimşek A sınıfı plancı değil. Bunu bütün İzmir biliyor. Ama yine de her kuruma en çok plan hazırlayan kişi. Nasıl oluyor acaba? 
 
Acaba resmi kurumlarda çalışan kişiler, Dilek Çakanşimşek’in hangi grup plancı olduğunu bilecek kadar tanımıyorlar mı kendisini?
 
Ben bu işe bir anlam veremiyorum. Veren varsa beri gelsin...
 
Son bir hatırlatma yapmadan geçmek istemiyorum, İmar ve Planlama Şube Müdür Vekili Z.Ç askıda olan planları hazırlayanların,  karnesine bakmıyor mu?
 
İzmir Büyükşehir Belediyesinde Zeliha Demirel’in eşi Ömer Demirel’in planlarına alışmıştık ama Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de aynı hatayı yapıyorsa..,
 

Etiketler:

Misafir - 14.08.2015 12:29:38

  • Cesamin ÖZKAN
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi ve başındaki adamın bu dönem davranışı neye benziyor biliyormusunuz. Hani pazarlarda defolu hatalı ürün satan işportacılar vardır ya bir parti mal alır bir kısmını satar beklediği karını yapar artık elinde kalmış seçilmiş olan mallar vardır onuda haraç mezat satıp pazar alanını terke etmeyi bir an önce düşünür, çünkü sattığı kişilerinde tekrar gelip hesap sorma tehlikesi vardır. Tıkı davranış bu. İşte bu motivasyon ile bu dönem hukuka karşın, toplumsal tepkiye karşın cüretkarca işler yapılmakta, son derece yeteneksiz donanımsız ancak onun beklentilerine yanıt verecek tarzda sekiz adeti kaybedilmesine rağmen eldeki kendilerinin şekillendirdiği, bir kısmı önceden şekillenmiş ve uyumlu hale gelmiş ilçe belediyeleri işe birlikte sonderece uyumlu bir biçimde el birliği ile işi götürmekteler ve sözde çatısı altında seçildikleri CUMHURİYET HALK PARTİSİ içinde ellerinden gelen zararı üretmektedirler. Zaten yaptıkları işler iyi olmadığı kanıtlanmıştırki bunun partiye yansıması çok ciddi oy kayıpları ile ortadadır. Tıpkı din üzerinden siyaset yapanlarda olduğu gibi bunlarında sosyal demokrat düşünce üzerinden yaptıkları aynıdır. bunun tespiti hızla artmakta ve bu ilde toplum içerisine çıkacak yüzleride hızla kalmayacak şekilde azalmaktadır.
  • Yazarın Diğer Yazıları