19.06.2014 13:16:19
Okunma: 5412
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Aziz Kocaoğlu'ndan inciler

 

Aziz Kocaoğlu dün yine beylik açıklamalarını yapmış. 
 
En nihayetinde ihalelerin geciktiğini kabul etmiş etmesine de, “Ben beceriksizim. Çünkü Türkiye şartlarına değil mevzuata göre ihale yapıyorum. Çünkü benim ağam, paşam, dayım yok! İş gecikiyor, çünkü müteahhidi seçemiyorum. İş gecikiyor ama herkesten yüzde 50, yarı yarıya ucuz yapıyorum. Hiçbir imar işinden bir kuruş teberru almamış bu belediye. Türkiye koşullarında bizim gibi çalışmak zor iş. Herkes ne demek istediğimi anlıyor” dedi.
 
Siz mi müteahhidi seçemiyorsunuz, Katlı Otopark İhalesinde öyle söylemiyordunuz, gazete manşetlerine “güldüren ihale savunması" , “büyük başkan çuvalladı”  haberlerini daha sindirememişken.
 
Siz “Açık açık söylüyorum, MAFYAYA İHALE VERMEM” dememiş miydiniz?
 
Ardından da “Mevzuata göre ihale yapıyorum.” Dediniz de, Mafyaya ihale vermemek hangi mevzuatta var biz bulamadık yardımcı olursanız sevinirim.
 
Şimdi de “benim ağam, paşam yok” ne demek oluyor neyi anlatmaya çalışıyorsunuz? 5NK1 Cüneyt Özdemir “ben anlamadım, ben anlamadıysam hiç kimse anlamamıştır, sevgili seyirciler siz anladıysanız bana da anlatın.” Demişti.

Şimdi de ben anlamadım, ya sizler anladınız mı?
 
Kocaoğlu “Herkes ne demek istediğimi anlıyor”  Ben kendi adıma hiçbir şey anlamadım.
 
Kocaoğlu birinci döneminde değil, ikinci döneminde değil, üçüncü dönemini sürdüren bir başkan olmasına karşın neden işleri bitiremiyor, işte bunu anlamak mümkün değil. Kocaoğlu, işleri bitirememesinin cevabını hemşerilerine en nihayetinde verdi.
 
“Üzerimize yakışan ve onurla taşıyacağımız ‘beceriksizlik’ kelimesinden ileriye gitmeyen söylemler bizim iftiharımız. Ben beceriksizim.”
 
En büyük erdem kabullenmektir. Buna da şükür diyelim!
 
Başkan hiç tanıtım yapmadığını söylüyor.
 
Kocaoğlu “Çünkü bana öğünmeyi öğretmediler. Tanıtım yapmak bana zül geliyor, ben beceriksizim.” 
 
Tamam Başkanım anladık, siz beceriksizsizsiniz.
 
Pardon başkanım, yıllardır her ay tamamı renkli kuşe dergiler dağıtıyorsunuz, oda yetmiyor, kalın kitapçıklar dağıtıyorsunuz, tüm toplu taşım hizmeti veren araçlarda boy boy resimleriniz var, buda yetmezmiş gibi Konak Meydan’ında dev ekranda yapmadıklarınızı da yapmış gibi göstermiyor musunuz?
 
Benim asıl işim reklam ve tanıtım, kamu bankalarının tanıtım hizmetlerini yıllarca yaptım, sizin gibi dağa taşa reklam yaptıranı görmedim, keşke benim reklam yaptığım zamanlar sizin gibi reklam sever kamu kurumları olsaydı diyorum.
 
Kenti 10 yıldır uyum ve barış içinde yönettiğini ifade eden Başkan Kocaoğlu, herhalde dünü çabuk unutanlardan olacak ki, ulusal basında haber manşetlerini süsleyen kavgaları, küfürleri kim etti.
 
İhaleleri yüzde elli ucuza yaptığınızı söylüyorsunuz, bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz? Kıyı tasarımı için yarışmalar düzenlediniz, ne oldu tam bir fiyasko, bitirilen kısımlar sizin anlattıklarınızla örtüşmezken, ya bitmeyen kısımları, ben şahsım adına Konak Meydanı’nda yürüyen turistlerden utanıyorum her yer inşaat kalıntıları var. İhale uzatmaları yapıldı yine bitmedi. BECERİKSİZİM DEMEKLE çözüm olmuyor ki!
 
Sözün özü, Aziz Kocaoğlu İzmirlinin verdiği oyları hak ettiğine inanmıyorum, sürekli polemik yapıp cambaza bak şeklinde. En üzücü kısmı ise doğruları saklamasıdır.
 

Etiketler:

Misafir - 03.06.2016 10:12:08

  • VATANDAŞ
  • YAZDIKLARINIZIN HİÇBİRİNE KATILMIYORUM, BURAM BURAM YANLILIK KOKUYOR YAZILARINIZ.
  • Yazarın Diğer Yazıları