19.04.2016 00:37:03
Okunma: 3472
11 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Bana Dair!!!

 
Bugün sizlere biraz kendimden, kısa cümlelerle bahsedeceğim.
 
Şimdi ne alaka diyeceksiniz, hissedebiliyorum.
 
Cumartesi günü bana ait olan çiftliğime, hırsız girdiğini gece yarısı, Armutlu jandarma karakolundan, telefonla öğrendim.
 
Jandarma suçüstü yapmış, hırsız havuzun pompalarını, motorunu, havuz ışıklandırmalarını, güneş panellerini yüklenmiş.
 
Aslı zatında bu ilk hırsızlık olayı değil, önce antikalarım, tablolarım bana özel ne var ise hepsi çalınmıştı. Anılarım birer birer yok oldu.
 
Bugün jandarma karakoluna, yol arkadaşım Temiz İzmir Derneği başkan yardımcısı Hülya Hekimoğlu ile ifade vermek için gittim,
 
Hırsızlar mahkemeye tutuklama talebi ile sevk edilmiş. 
 
Ancak mahkeme serbest bırakmış, üstelik hırsızların ilk vukuatı da değilmiş.
 
Savcı beye hırsızın niye bırakıldığını sordum.
 
Cevap olarak, “mahkeme kararları sorgulamaz” dendi. Olur, mu öyle şey, ya bir başkasının canını yakarsa dedim. “Hırsızları topluma kazandırmamız lazım” denildi.
 
Karara itirazımı yapacağım elbet.
 
Kemalpaşa benim için çok özel bir yerdi, rahmetli babacığım adına bir huzur evi yapmak istiyordum, kazanımlarımın hepsini buraya yatırmak için 4 daire ve Antalya Kemer’de turizm alanındaki,  arsamı sattım.
 
Sonrasında nemi oldu? Aziz Kocaoğlu onaylı planımı iptal etmek için, mahkemeye gitti ve kazandı.

Tıpkı Karşıyaka statlarını iptal ettiği gibi.
 
Bileydim, Huzurevi değilde AVM yapardım.
 
Oysaki ben doğduğum günden beri, şanslı bir çocuk olarak dünyaya gözlerimi açtım, özel okullarda okudum, birinci kordonda genç kızlığım geçti, hiç para derdim olmadı.
 
Çok başarılı bir iş hayatım oldu, Emlak Bank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Magic Life oteller zincirinin reklamlarını yaptım. Turizm Bakanlığı tanıtım filmi çektim. Birçok dev firmanın reklamlarını yaptım.
 
Dünyada görmedim ülke sayısı çok az, Amerika’da yaşadım.
 
Bunları niye yazdığıma gelince, bugün bir dostumdan duyduğum sözler karşısında, şok oldum.

Ben belediyeleri, inşaat firmalarını sıkıştırıyormuşum, ardından benim adıma birileri paraları topluyormuş.
 
Peki, benim böyle bir şeye ihtiyacım var mı?
 
Kendi işimi, kendim yapacak kadar ticaretten anlayan biriyim.
 
İmar planlarını, ruhsat ekleri hakkında tez yazacak konuma gelen biri olarak, niye birilerini devreye girmesini sağlayım değil mi?
 
Üstelik mahkemelerde davaları avukatsız olarak kazanan da benim.
 
Bugüne kadar hiçbir belediyeden bir delikli kuruş menfaat sağlamadım, yapılan organizasyonların en alasını daha cüzi rakamlara yapacak kadar reklam geçmişim var iken.
 
Yazdığım imar yolsuzluklarını yapan firmaların görüşme teklifine bile hayır derken, böylesi bir karalama beni derinden yaraladı.
 
Her yazdığım konunun takipçisi oldum, yasa ve mevzuata uygun denilen konulara itirazlarımı yaptım.
 
Ha birileri para kazandı ise, o ben değilim, birileri yapılan imar aykırılıklarını mevzuata uygun hale getirenler, kazanmış olabilir. Ancak o mevzuata uygun denilen kararları da hiç düşünmeden bozan kim?
 
Sözün özü ben imar aykırılıklarını yazmaya devam edeceğim, beni satın alacak bir parada yok. Çünkü ben her şeyi gördüm. Şimdi her şeyimi maddi anlamda kaybetmiş olabilirim.
 
Ancak para için ne onurumu satarım nede kimliğimi.
 
Ha soracak olursanız, eski yaşantım mı, şimdiki yaşantım mı güzel, halkın arasında, toplu taşıma araçlarını kullanan ve çaresizlere umut olan yaşamımı tercih ederim.
 
Kısacası benim adıma şirketlere yada belediyelere giden biri var ise, hamili kart yakınım değildir.
 
Notlarım;
1-İddialara göre, Nevvar Salih İşgören Vakfı incelenmeye başlamış.
2-Narlıdere’de tarım alanı üzerinde içkili restoran için işyeri açma ruhsatı için müracaat yapılmış.
3-Bayraklı Nevizade’nin ne ruhsatı ne de yapı kullanımı varmış?
4-Optimum 2. Etap Alışveriş Merkezi inşaatı en nihayetinde durmuş diye bir söylenti dolaşmakta ayrıntıları sizlerle paylaşacağım.
 

 

Etiketler:

Misafir - 26.04.2016 15:37:19

 • Turan Çatal
 • Sevgili dostum ve arkadaşım. Çok geçmiş olsun, senin hayallerinin projesiydi orası! Talana imkan yaratanlar utansın. Onurlu ve dik yürüyüşünü saygıyla izliyorum. Sevgiyle kal.
 • Misafir - 20.04.2016 13:20:35

 • mete gönenç
 • Büyük geçmiş olsun ,organize işler bunlar sanki.....
 • Misafir - 20.04.2016 10:10:10

 • Filiz GÜNDOĞDU
 • Nivent hanımcım İzmir SİZİ tanıyor, biliyor.Kim ne derde desin...İzmir'i yönetenler Nivent KURTULUŞ ismini duyunca bir değil bin kere düşünüyorlar.Ben buna şahitim.Siz yolunuzda devam edin.İzmir'in ve İzmirlinin size gerçekten çok ama çok ihtiyacı var.Saygılarımla....
 • Misafir - 19.04.2016 22:14:28

 • Cesamin Özkan
 • Eylül Mumcu, bir şeyi iyi vurgulamış. AKP gibi bir iktidar karşısında ülkenin üçüncü büyük kenti İzmir çağdaş yüzü ile CHP nin vitrini olmalıyken, bunu başaramamış, Yılmaz hoca bu görevi bu boşluğu doldurmuş. E tabiki Yılmaz Büyükerşen Üniversiteler kurmuş bir adam, benim başladığım BİTİA (Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi) akademinin kuruluşundada sayın hocamın harcı var. Dolu bir adam, donanımlı kültürlü entellektüel ve oturup kalkmasını konuşmasını bilen bir asil insan. İşte kentlerin başına böyle kişileri getirmek gerekiyor. Bu tür kişilerde heralde İzmir de yok değil. Yılmaz hoca gibi donanımlı bir kişi İzmirde başkan olsaydı inanın bu gün Türkiye'nin siyasal gidişi çok farklılaşmış olurdu. İzmir Aziz Kocaoğlu ile CHP için bir vitrine dönüşmüştür ve yurt ölçeğinde olumsuzluğu partiyi aşırı derecede yıpratmış, parti tabanının soğumasına uzaklaşmasına partiyi terk etmesine neden olmuştur. O nedenle Aziz Kocaoğlunun İzmirin CHP nin yakasından düşmesi zorunluluktur bu doğrultuda katkısı olanla bu ülkenin gerçek yurtseverleridir.
 • Misafir - 19.04.2016 11:53:24

 • Mehtap Wood
 • Nivent Hanım, az önce Ayşenur Aslan programında şu yorumlarda bulundu; 1. Kurtuluş kadınlarda ve gazetecilerde. 2. Gerçek her zaman kazanır. Şahsınızda tüm CESUR KADINLARA atfediyorum.
 • Misafir - 19.04.2016 09:46:46

 • Cesamin Özkan
 • Bu tür söylentiler çok normal ve çamur at izi kalır mantığı ile işlemekte. Ama öyle isimler vardır ki çamur atmaya kalkanlar sadece içinde bulundukları çamurun içinde daha fazla debelenerek o çamura gömülürler. İnsanlar artık kişinin yüzüne baktığı zaman o konuşurken onu izlediği zaman içindeki güzel olan veya güzel olmayan duyguları yakalayabiliyor. Nivent Kurtuluş'u bu anlamda bir iki dakika onu izleyerek dinlediğiniz zaman içindeki güzel olan duyguları yakalamanız çok zaman almaz. Bakın burada bile çamur atmaya kalkışanların başlangıç noktası yine kendi çamurları. Dikkat edin yaklaşımlarına belediyelerdeki usulsüz işleri takip edip yazıp oradan sıkıştırma ile para alınıyor şeklindeki söylemleri bile suçlarının itirafıdır. Bu iftirayı sıradan kişiler uydurmaz,iftirayı uyduranların merkezi yine aynı odaklar yani usulsüz iş yapanlar. O nedenle Nivent Hanım bu sizin için büyük bir romanı okurken bir sineğin burnunuzun önünde bir iki vızıldaması gibi bir şey. Güçlenerek yol almanız dileğimle sağlık ve esenliklerle birlikte başarılı çalışmalar.
 • Misafir - 19.04.2016 09:05:20

 • eylül mumcu
 • yaşımız genç diye bizleri adamdan saymıyorlar,eskişehirde okuyan bir öğrenci olarak sol görüş ne demektir yaşama şansımız oldu. Sayın Büyükerşen bir insanın halkını ve vatanını sevmenin en güzel örneğini öğretti bizlere. kendisine ne kadar minnettarız tahmin edebilirsiniz. güzel belediyecilik yapmakla kalmadı. hepimize bir ruh aşıladığını ve Eskişehirde yetişmekte olan nesillerin yarınların Türkiyesindeki gelecek nesiller olacağını unutmayın. Türkiye gündemi, medya sürekli beyinsiz %50 den bahsederek, cahil nesillerin hatalı tercihlerine gönderme yapıyor olabilir. aklı başında eğriyi doğrudan ayırabilen kimseleri görmezden geliyorlar. sağduyulu insanları görmezden geliyorlar. hergün daha fazla çevre bilinci oluşan kitleleri görmezden geliyorlar. bu durumda, medyanın popülizm ile işaret ettiği konular ile gündem doluyor. oysa gerçeği yansıtmıyor. insanlar hizmet istiyor. çağına yakışır davranışlar istiyor. örnek olarak yabancı ülkelerde istifa hakkını kullanan bürokratlar gösterilir. işini layıkıyla yapadığını kabullenmektir. bu çağın erdemli yönetimlerinde karşılaştığımız bir tavırdır. izmirde ehveni şer yürüyen işler mutlaka ki vardır. genel durumun kabaca analizi yapıldığında, pozitif büyümediğini söylemek zor değil. alt yapısındaki tamamlanamayan eksiklerinden, azalan turizmine, istihdam oranlarına, birçok göstergeye bakılabilir. İzmir yerinde saymakla kalmaz, büyüyen ve gelişen emsallerine oranla geri gitmekte kabul edilir. tüm bunlara karşı tepki göstermeyen ve gerçeği yok sayan bir toplum olmadığımızı biliyoruz.güçlü algı operasyonları ile, izmirin yönetimini en kötü işlerinde dahi kahraman gösterme çabası var. örnek olarak sahil bulvarında kesilen ağacı, ulaşım problemini aşmaktaki fedakarlık gibi göstermelerinden bahsedebiliriz. aslında sahil bulvarında tren hattı olamayacağı gerçeği ortada. mithatpaşadan geçecek metro hattı yerine sahile tren yapmak bir planlama hatasıdır. kişilerin kendi kusurlarına kendi kabahatleri bahane gösterilemez. izmirin acıyan kanayan yaralarına imtinayla ses çıkarılmıyor. Temiz İzmir ekibinin, parti veya ideoloji gözetmeksizin tüm hatalara karşı başkaldırdığını görüyorum. her insan her idareci hata yapabilir. hata yapanı alkışlamaya, veya o hataya başkalarının hataları daha büyük hatalardır şeklinde savunma tertiplemeye kalkılırsa, iyiye modern çağdaş yaşam alanlarına, güzele nasıl ulaşılır? özeleştiri yapabilmek gerekiyor. tüm toplumu ilgilendirdiği halde, herkesin alkış tuttuğu ortamlarda, kimse öz eleştiri yapma çabasında olmaz. hata üstüne hata yapmaya devam eder. bir bakmışsınız geri dönülemez noktalara gelinmiş. emeğinizden dolayı saygımız sonsuz.
 • Misafir - 19.04.2016 08:52:27

 • ilhan
 • MERHABA ABLACIM GEÇMİŞ OLSUN abla bunu söyleyenler utansın ben sen BEnim gibi YÜZLERCE AZİZ KOCAOGLU MAGDURLARINA EKMEK EMKEK AŞ VE ÇOCUKLARIMIZIN OKUYA BİLMESİ İÇİN EMEK ÇABA SARFETMİŞ BİR OSMANLI KADINSIN BU YARDIMLARINI KİMSE BİLMEZ BİLMESİNDE BİR SAKINCA GÖRMÜYORUM SENDEKİ DÜRÜSTLÜK NAMUS ŞERF HANGİSİNDE VAR SENİ TANIAYAN AZİZ KOCAOĞLU MAĞDURU OLARAK SENİNLE GURUR DUYORUZ BE AİLEMLE OKUTMAKDA OLDUGUN KIZIMLA BİRLİKDE SENİ TANIDIGIMIZDAN GURUR DUYUYORUZ SEVGİ VE SAYGILARIMLA İLLHAN.LÜTFEN YAYINLAYIN HİÇ SAKINCASI YOK BENİM İÇİN SİZİ TANİMAK BİR ŞERFDİR.
 • Misafir - 19.04.2016 08:45:18

 • içinizden Biri
 • Sevgili Nivent Kurtuluş, Karşı karşıya gelmedik ama yazılarınızı izlemek açısından size en yakın bir izleyicinizim. Bugüne kadar okuduğum her kelimenize değil yazığınız her harfe inandım, hiç de yanılmadım. Size olan saygım, güvenim ve takdir hislerim sonsuzdur. Çoğu İzmirlilerin benzer duyguları taşıdıklarına inanıyorum. Toplumsal duyarlılığın çok üst düzeydeki bir uygulayıcısınız. İyi ki varsınız. Umarım gazeteniz, köşeniz, yazarlarınız hiç susmaz, yapılan yanlışları göstermeye devam eder, doğruların bulunmasında yardımcı olurlar
 • Misafir - 19.04.2016 08:24:03

 • Mehtap Wood
 • Nivent Hanım, fincancı katırlarını ürkütüyorsunuz belli ki, sizinle uğraşmaları bunun en açık ve net göstergesidir. Karanlık işlerin faillerinin size madalya takmalarını beklemiyordunuz herhalde çünkü " SUÇLULARIN TELAŞI İÇERİSİNDELER". Siz bildiğiniz yoldan şaşmayın; bırakın onlar iftira etsinler, size madalyayı dürüst vatandaş takar. Unutmayın, keser döner sap döner, gün olur hesap döner. İzmirli sonunda bunlara öyle bir sille atar ki eşşekten düşmüşe dönerler.
 • Misafir - 19.04.2016 05:12:51

 • Ellerin dert görmesin
 • kim ne derse desin, İzmir'de sizin gibi cesur, yolsuzlukların üzerine korkusuzca giden bir gazetecinin meslektaşı olmaktan onur duyuyorum. Allah kaleminize güç versin, doğruların yanında olmaya devam edin. Balık bilmezse halık bilir. Allah razı olsun. Saygılarımla. Şerif Erdikici emekli gazeteci
 • Yazarın Diğer Yazıları