19.01.2016 20:02:49
Okunma: 13051
5 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Ben Deli miyim!!!

 
Bugün, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden bir tebligat aldım.
 
İnanamadım, Narlıdere Sahilevleri Mahallesinde bulunan, Erol Yaraş’ın eşine ait, parselde yapılan imalatların yasa ve yönetmeliklere uygun olduğundan, “söz konusu iddiaların işleme konulmamasını tensiplerinize arz ederim.” İmza, Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay.
 
Elbet, sayın genel müdür incelemeyi yapan, müfettişlerin yazdığı rapor doğrultusunda karar verdi. 
 
Ancak raporda geçen tüm detaylar gerçeği yansıtıyor mu?
 
Gerçekten yerinde incelemeler yapıldı mı?

Yapıldı ise, Narlıdere ilçesinde kanunlar, plan notları farklı mı, işliyor?
 
İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yazılan bilgilendirme yazısında, “2 adet üzeri çelik konstrüksiyon etrafı açık sundurmaların olduğu” 
 
Şimdi, lütfen resmi bir inceleyin, bu yapının etrafı açık mı, kapalı mı?
 
 
 
Bırakın etrafının açık mı, kapalı mı olmasını, altına beton dökülmüş hey yetkililer.

Bu parsel 6000 metrekare değil, 60.000 metrekarede olsa yapacağınız inşaat 250 metrekareyi geçemez.
 
Bahse konu alanda zaten 250 metrekarelik bir ev var. Onunda tam 250 metrekare olduğundan şüphelerim var. Elbet yanılıyor olabilirim.
 
Evin resmine bir bakalım sonra devam edelim.
 
 
Bu alanın plan notunda ne yazıyor?  
 
"Bir ailenin oturmasına mahsus bağ ve sayfiye evleri müştemilat binaları sıhhi ve estetik mahsur bulunmadığı taktirde parsel sathının % 5 den fazla inşaat alanı kat sayısı (Emsal) %5 den fazla olmamak ve hiçbir şekilde toplam 250 metrekareyi geçmemek ve toplam 2 katı (6.80) aşmamak yola ve parsel sınırına 5metre den fazla yaklaşmamak karayolundan cephe alan parsellerde TCK. istimlak sınırına I5metreden fazla yaklaşmamak koşulu ile yapılabilir.”

Hiçbir şekilde 250 metrekareyi geçemezsin, her kim olursan ol, geçemezsin!
 
Şimdi nasıl oluyor da, Narlıdere Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gereğini yapmıyor?
 
Burada bir garip çelişki yok mu?
 
Bir de bakalım Narlıdere Belediyesi ne cevap vermiş; “İlgi başvurunuz Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından değerlendirilmiş olup; 2 pafta 9 ada 182 parseldeki yapımı devam eden (natamam) yapının; yasa ve yönetmeliklere, proje ve eklerine uygun olarak yapıldığı tespit edilmiştir.”

Yasa ve yönetmeliklere uygun bir yapı için hala niye uğraşıyorum, ben deli miyim yoksa rant düşmanı mıyım? 
 
Her ikisi de değilim, ancak her zaman dediğim gibi yasa ve yönetmelikler kişiye özel uygulanamaz!

Şimdi lütfen bu raporu yazan ve etkin ve yetkin kurumlar beni mahkemeye verin, yoksa ben sizleri mahkemeye vereceğim. Yasa ve yönetmelikleri çiğnediğiniz için.
 
Bugün gelen tebligatta sadece bu konu yoktu, yine imar ve yine plan notlarına aykırı bir inşaat yapılmakta Narlıdere ilçesinde. Bu konuyu başka bir yazıda değineceğim. Elbet her iki konuya da itirazlarımızı yapacağız.
 

 

Etiketler:

Misafir - 21.01.2016 13:50:24

 • Cesamin ÖZKAN
 • Nivent hanım sizin uzmanlık alanınızdan biride hukuk alanında mahkumiyetler yaşatmanızdır. Sanırım bu idari süreci hukuk sürecine taşımayı düşünüyor olmalısınız. Nede olsa yargıç karşısında ayakta esas duruşa geçirterek ifade verdirip ceza aldırdığınız kişiler var sonuçta.
 • Misafir - 21.01.2016 13:47:14

 • Cesamin ÖZKAN
 • Ben ne dedim, İzmirde AKP-Aziz Kocaoğlu koalisyonu kurulmuş demedim mi. Ya adam AKP liderine koltuğunu bırakıp yanında emir eri gibi esas duruşta boşunamı durdu. Topuk selamı da vermiştir heralde. Bir kişilik eğer siyaseten mensubu olduğu yapının ilkelerini ayak altı ediyorsa, o yapının ilkelerini uygulamayıp başka işler yapıyorsa o kişiliğin değerlendirmesini sanırım ilk okul birinci sınıf çocuğu bile çok net yapar. İlkokul birinci sınıf öğrencisinin iğrenç tanımlamasına kalmakta insan olanı incitir, ancak insan olanı tabiki.
 • Misafir - 20.01.2016 15:28:08

 • ben deli miyim
 • sadece siz değil hepimiz deliyiz nivent hanım.ben ekinoks kurucularından şule akman.artık neye el atsak şaşırıp kalıyoruz.kaleminize gücünüze sağlık.allah kolaylık versin sevgiler
 • Misafir - 20.01.2016 13:05:26

 • DELİ SAYILABİLİRSİN. VOLKAN KARATAŞ
 • NARLIDEREDE HANGİ VİLLA İMAR MEVZUATINA GÖRE YAPILMIŞ, DELİ OLARAK SANA DERİM Kİ, İMAR KANUNA UYGUN YAPANLARI BURDAN TAKTİR ET. ARTIK PİYASADA GEREGİNİ YAPAN İNSAN BİLE MAKBUL. SAYGILARIMLA.
 • Misafir - 20.01.2016 11:17:06

 • belki de; bilemeyiz ?
 • http://www.birgun.net/haber-detay/urla-da-ikinci-yirca-yasaniyor-101227.html bi ara burayada fotoğraf çekmeye bekleriz. o çok savunduğunuz RES lerin ormanları ve I.Derece Doğal Sit Alanını enerji bakanlığı ve çevre ve şehircilik bakanlığı eliyle hale getirdiğiniz tespit ediniz!
 • Yazarın Diğer Yazıları