16.01.2017 19:23:21
Okunma: 3521
6 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Benim de doğrum bu !!!

 
Yazımız da FOLKART’IN İzmir’e yaptığı katma değerlerden bahsetmekle birlikte FOLKART’IN turizm alanı üzerine turizm tesisi yapmasının ne kadar yararlı olacağını belirtmemize karşın, yazımız Folkart Yönetim Kurulu Başkanını rahatsız etmiş olacak ki;
 
Urla Sulh Ceza Hakimliği tarafından, 5651 Sayılı Kanunun 9/1 gereğince yazımıza ulaşım engellenmiştir.

“İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle kişilik haklarının ihlal edildiğini iddia eden gerçek ve tüzel kişiler ile kurum ve kuruluşlar, içerik sağlayıcısına, buna ulaşamaması hâlinde yer sağlayıcısına başvurarak uyarı yöntemi ile içeriğin yayından çıkarılmasını isteyebileceği gibi doğrudan sulh ceza hâkimine başvurarak içeriğe erişimin engellenmesini de isteyebilir.”
 
Bizim yazdığımız yazıda, kanunda belirtilen hangi kişilik haklarına saldırı da bulunmuşuz ?
 
Turizm alanında konut yaptın demek suç mu ? 
 
Kişilik haklarına saldırı mı ya da iftira mı ?
 
Ya da ticareti engelleme mi ?
 
Bundan sonra, imar kanunu ve yönetmeliklerine aykırı uygulamalar hakkında, soru sorduğumuzda, kişi hak ve özgürlüklerine tecavüz mü etmiş olacağız ?
 
Yani diyelim ki, 5 katlı yere 10 kat bina yapmış, turizm alanına konut yapılmış veya kamuya ait terki yapılmış bir yol site içine katılmış, halkın kullanımında olması gereken yeşil alan, üzerindeki tenis kortu ile beraber site içine dahil edilmiş, diye soramayacağız mı ?
 
Gücü olan herkes, inşaat yapıyor, istihdam sağlıyor diye her şeyi yapabilir mi ? 
 
Yatırımcının hakları konusunda bu kadar hassas davranılırken, vatandaşın bilgi edinme, kamu adına bilgi sorma ve basın özgürlüğü gibi haklar gözardı mı edilmekte ?
 
Basının görevi kamu adına soru sormak, sonucunda halkı doğru bilgilendirmektir. Kaldı ki www.gaze-temiz.com, Temiz İzmir Derneği ‘nin yayın organıdır.
 
Peki sormak lazım, Temiz İzmir Derneği ’nin yayın organına erişimi engelletenler;
 
Turizm Alanlarına Konut yaptıklarını ve bunları satmadıklarını söyleyebiliyorlar mı ?
 
Lakin biz onların, Turizm Alanlarında konut yaptıklarını ve halka pazarladıklarını biliyoruz ve belgeleriyle ispatlıyoruz.
 
Galileo mahkemede;
Ben ne kadar dönmüyor desem de dünya dönüyor. (Engizisyonda hakimin eğer dünyanın dönmediğini ve düz olduğunu söylersen yanmayacak, affedileceksin sözünden sonra mahkeme kapısında...)
 
"eppur si muove" (ama dünya yine de dönüyor) diye fısıldamadan yapamaz.
 
 
 

 

Etiketler:

Misafir - 18.01.2017 10:28:14

 • Cesamin Özkan
 • Cumhuriyet savcılarının görevi çok net. Cumhuriyetin Anayasasını ihlal edenleri soruşturmak kovuşturmak, ülkemize milletimize karşı işlenen,işlenecek suçları önleme adına görev yapmaktır. Eğer birileri imar yasalarına aykırı işler yapıyor ise ve buda haber olmuş ise o haber suç duyurusu niteliğinde olup, savcının haber içeriğindeki suç işleme ihtimali olan unsurları hakkında işlem başlatmasını gerektirir. Böyle bir durumda başka bir işlem yapılıyorsa o görevin cumhuriyet savcılığına yasaların yüklemiş olduğu görev ile ilgisi olamaz. Toplumsal düzenin sağlanması adına toplumsa düzeni bozanlara karşı görev yapması gereken cumhuriyet savcıları en önemli vatani görev yapmış olurlar. Bu ülkenin yıkıcıları düşmanları sadece dışarı da değildir. Daha önemli düşmanları içeride olabilmektedir. Ülkenin yasalarına aykırı davrananlar maskeli ve daha tehlikeli düşmanlarıdır. Ancak Türk milletinin karakteri, nerede olursa olsun, aleyhinde çalışan düşmanlarını bildiğinde gerekeni yapması ile donanmış bir karakterdir.
 • Misafir - 17.01.2017 10:41:02

 • hikmet bilen
 • (HİKMET HANIM), ANLATTIĞINIZA GÖRE ALENİ ŞEKİLDE SUÇ İŞLENİYOR, VE YALNIZCA SİZ SUÇ İŞLENDİĞİ GÖRÜŞÜNDESİNİZ. MEKTUPTA HAKKINIZDA KANUNİ İŞLEM YAPILACAĞINDAN BAHSEDİLİYOR
 • Misafir - 17.01.2017 08:59:25

 • Cesamin ÖZKAN
 • ''Bak ben şerh düşeceğim ama sen yine bildiğini yap'' der gibi şerh düşme olduğu açık. Neden derseniz bu tür işlerden bir tanesine yönelik icraat varmı ?. Yok. Hikmet bey beyefendi bey, İcraata bakacaksın icraata ve ona göre şekilciliğin ötesine geçmeyen sahte davranışları yutmayacaksın. AKP ile gen uyumlu bir belediye var orada.
 • Misafir - 17.01.2017 08:55:45

 • Cesamin ÖZKAN
 • Yayın yasağına acı acı gülmek gerekir. Anadoluda bir de mertlik denen bir şey vardır. Mertlik bir dönem bazı güçlerin arkasına sığınarak, o güçten beslenerek olmaz. Mertlik kişinin kendisinden kaynaklı özelliklerinden gücünü bulur. Ne yazık ki mertlik adına, vicdan adına olan insani değerlerin yerini başka değerler alınca işte hiçte mertçe olmayan bu tür davranışlar görmekteyiz. Hangi işi yaparsan yap ama insan olduğunu mertliğini ve onurlu davranmayı terk etmeyeceksin. Yoksa adam olma özelliğini yitirmiş olursun.
 • Misafir - 17.01.2017 08:28:48

 • Hikmet Bey'e
 • İmar Planında Turizm Alanı olarak belirlenen ve aksi bir uygulama yapılmaması için tapuya da ilgili şerhler düşülmüş olmasına karşın bu alanlara turizm tesisi yerine yüksek rant peşinde olarak konut ünitelerinin yer aldığı bir uygulama yapılmış olması, buna ilgili kamu kuruluşlarının müdahele etmeyerek göz yummuş, göz yummakta olması çok ciddi bir yasaya karşlı gelme suçudur. Sorun bu Hikmet Bey. Temiz İzmir Derneğinin çırpınması, rant amaçlı yasaya aykırı bu tür uygulamaların bizler adına, kamu adına önlenmesine katkıda bulunmak, giderek bu konuları, bu tür yasaya aykırı uygulamaları sahipsiz bırakmayarak caydırıcı bir unsur olabilmektir.
 • Misafir - 16.01.2017 21:29:16

 • hikmet bilen
 • ZATEN ŞERH DÜŞÜLMÜŞ DENİYOR, ÖYLEYSE SORUN NEDİR ANLAYAMADIM? BELEDİYE İŞİNİ YAPMIŞ İŞTE!
 • Yazarın Diğer Yazıları