03.06.2014 21:04:49
Okunma: 4113
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Bravo yanlışımızı yakaladınız!

 

Sevgili Sinan Kara Egenin Sesi’nde al bu köşe senin yaz dediğinde, çok heyecanlanmıştım, benim için ilk deneyimdi. İmla hatalarımla beni kabullendiniz.

Daha sonra Yerel Gündem’e geçtim. Oradan İzlenen Haber’de yazdım. 
 
Her yazdığım site bana çok şey kattı, hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum, özellikle siz okuyucularıma.
 
Biliyorum neden böyle bir giriş yaptığımı merak ediyorsunuz, efendim sebebi ziyaretim pardon burada böyle bir cümle kurmak olmadı değil mi?
 
Anlatmak istediğim yıllarca sizlerle beraber oldum, her şikayetinizi inceledim, kimdir nedir diye düşünmeden gerekli yerlere müracaatımı yaptım ve hemen hemen her dosya geçte olsa hedefine ulaştı. 
 
Biliyorum bazılarınız beni çok sevdi bazılarınız nefret etti, bazılarınız AK Partinin uşağı dedi, bazılarınız arkasında kim var, bu bilgi ve belgelere nasıl ulaşıyor dedi.
 
Oysaki ne herhangi bir partinin uşağıyım, düzgün, nitelikli,  usulsüzlüklerden yılmış doğru insanların kalemiyim. En önemlisi arkamda en büyük güç ALLAH var.

Sonra, Temiz İzmir Derneği kurucuları olan koca yürekli, hani adam gibi adam dediğimiz bir avuç insan var. Her biri benim için o kadar önem arz ediyor ki, o koca yürekli bir avuç insan, sizler fark etmeseniz de, sizlerin hakkını savunmaktalar.
 
Bu yazıyı neden kaleme aldım, bugün “Aziz Başkan İzmir Valisinden izin aldı mı?” başlıklı yazımıza gelen bir yorum, “Sanırım listeyi iyi göremediniz buyrun; 127 İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı İZMİR 06/09/1990 90/878 Demek ki neymiş vergi muafiyeti listesinde var bu vakıf..yani yanlış bilgi.” 
 
Bravo yanlışımızı yakaladınız. Şimdi bu yorumu yazan arkadaşımıza soruyorum;
 
İKSEV kamu yararına bir vakıf bunu kabul ettik. Kamu yararı dediğinizde aklınıza ne geliyor?
 
Sözlük anamı; Devletin gereksinimlerine cevap veren ve bu ihtiyaçları karşılayan, devlete yarar sağlayan değerler bütünü, menafiiumumiye.
 
Geniş anlamıyla, ulusun, toplumun gereksemelerini karşılayan, toplumun bütün çıkarlarını gerçekleştirmek amacıyla girişilen çalışmalar.
 
İKSEV İzmir Büyükşehir Belediye’sinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ile Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunun ücretsiz tahsisi ve festival etkinlikleri için yapılacak harcamalara katkı olmak üzere 350.000-TL  katkı alacak ve konser biletlerini 30 TL ile 300 TL arası satacak, üstüne sponsorlardan katkı alacak.
 
Bunun adı kamu yararı olacak!
 
Elbet bu tür sanatsal etkinliklerine karşı değiliz, ancak bu konserleri halkın izlemesi için neden ücretsiz yapılmaz, dört kişilik bir aileden kaç kişi bu konserlere para verip gidebilir. 
 
Madem ücretli konser biletleri satılıyor, bilet satışlarından toplanan paralar nerelerde kullanılmakta? İşte bu sorulara cevap arıyorum.
 
Aslında bu yorumu yazan arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum, öylesine bir yol açtı ki bizlere, kamu yararı dernekler statüsüne geçmek için çalışmalara başladık. Bizler zaten devletin, kamunun menfaatine yıllardır çalışmaktayız ve yılmadan çalışmalarımız sürecek.
 
Önce tek başıma çıktığım bu yolda, kocaman yürekli dernek üyelerimiz sayesinde kamunun menfaati uğruna yılmadan yolumuza devam edeceğiz. Hiç merak buyurmayınız. 
 

Etiketler:

Misafir - 06.06.2014 01:01:48

  • Yazarlık!
  • Demek ki, lise mezunu bir kişi bile bir köşe yazarı olabiliyor! Bizi sürü mü zannettiniz sayın gazete yönetimleri bunların arkasından gidecek?!!!!!
  • Yazarın Diğer Yazıları