25.07.2016 22:18:50
Okunma: 3256
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Bu Değişim Birilerini Rahatsız Eder mi?

 

Gaze-temiz.com Temiz İzmir Derneği’nin yayın organı olarak yayın hayatına devam edecek diye sizlerle paylaşmıştık. Geçiş işlemlerini tamamladık.

Neden böyle bir karar aldığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren reklam almadan bugünlere geldik.
 
Reklam almak elbet kötü bir şey değil, kaldı ki yıllardır ekmeğini reklam ajansı sahipliğinden kazanmış biri için hiç değil.  Benim yaptığım reklamlar, afiş broşürden de ibaret değildi.
 
Lakin haberini yaptığımız, pardon imara aykırılıklarını yazdığımız kişiler “reklam verelim kapatalım bu işi” demelerinden kaynaklı idi.
 
Önümüzde iki yol vardı, ya reklam alıp sesimizi kesecektik ya da reklam almayıp devam edecektik.
 
Biz 2. Yolu tercih ettik ve reklam almadık.
 
Gaze-temiz.com vergi mükellefi idi dolayısıyla vergi vermek zorun da idi. Hiçbir girdisi olmayan bir internet gazetesi için bu paraları ödemek beni zorladı.
 
Bir diğer sebep ise, yazışmaları yaptığımız kurumlar, kişiler rahatsız oldular, reklam almıyorlar seslerini kesemiyoruz sürekli her şeyi deşifre ediyorlar diye tekzip yolladılar. Her gelen tekzip yazılarını bertaraf ettik çünkü biz hiçbir yazımızı duyum üzerine yazmadık.
 
Bilgi Edinme Biriminden sağlamasını yaptıktan sonra haberleştirdik, bu kez de gelen yazıları yayınlıyor dediler. 
 
Şimdi ne diyeceksiniz?
 
Gaze-temiz.com artık özel bir kişiye ait değil!

Temiz İzmir Derneği’nin yayın organı.
 
Derneğimizin kuruluş amacı ne?
 
Kamuda oluşan her türlü, yolsuzluk ile mücadele etmek, gerektiğinde dava açmak.
 
Şimdi tüm taşlar yerine oturdu!
 
Dolayısıyla daha güçlü olarak yayın hayatımıza devam edeceğiz.
 
Zaten gücümüzü siz değerli okurlardan alıyorduk, bundan sonra birçok değişimden haberdar olacaksınız. Bizlerle yoluna devam eden güçlü kalemlerimize ilave birçok güçlü kalemler aramıza katılacak. 
 
Bizi izlemeye devam edin diyoruz.
 

Etiketler:

Misafir - 26.07.2016 16:41:01

  • Cesamin Özkan
  • Halkın desteklediği, gücünü halktan alan derneğiniz her geçen gün güçlenerek temiz yoluna devam etmektedir. Derneğin faaliyetleri için mutlaka parasal kaynak gerekmektedir. Reklam dahi almadan kıt kaynaklarla büyük ve başarılı mücadele veriyor olmanız iyi hedefler belirlemiş olmanız ile ilgilidir. Daha öncede yazmıştım, duyarlı İzmirliler ve diğer bölge illerinden yurttaşlarımız küçük ama damlaya damlaya göl olur mantığı ile katkı sunma arzusu içerisinde olduğuna inancım tamdır. Bu anlamda derneğinizin banka hesap numaralarının devamlı bir şekilde yayında tutulmasını önereceğim. İnanıyorumki yurttaşlarımız her anlamda sizleri kucaklayacak ve tertemiz büyüyen, tertemiz yarınlar yaratma adına yürüdüğünüz yolda sizi yalnız bırakmayacaktır. Teşekkür ve minnet duygularımla selamlar.
  • Yazarın Diğer Yazıları