19.10.2013 19:39:36
Okunma: 4651
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Canım ülkem

Koca  bir bayram geçti, aslına bakarsanız bayramdan çok önce, herkes tatil havasına girmişti. Sanırsınız ki ülkemiz bolluk refah içinde hiçbir problemi olmayan her problemini çözmüş. 

Tek gayemiz tatil.
 
Bolluk içinde olan bireylerimiz, alışveriş merkezlerini doldurmuş, o mağazadan bu mağaza koşuşturmuş bayram alışverişlerini yapmış, arabalarına binerken alışveriş merkezlerinin azlığından yakınmış, ellerinde harcayamadıkları paraları kalmış.
 
Bunu gören yatırımcılar, yenilerini yapmak için şimdiden yola koyulmuş. Bu durumu gören belediyeler, bayram yapmayı bir kenara itip şimdiden meclis gündemlerine, resmi tesis alanlarını, resmi okul alanlarını, parkları, bahçeleri, açık pazar alanlarını ticaret merkezlerine çevirmeye başlamış.
 
Park bahçeye ne gerek var, alışveriş merkezlerinin bahçeleri yeter.
 
Vatandaş bolluk içinde, pazar da neymiş yaşasın büyük marketler.
 
Resmi okul alanı da neymiş, özel okullar neyimize yetmiyor?
 
Amaç vatandaşı mağdur etmemek!
 
Meclis üyeleri de şimdiden ellerini havada tutmaya başlamış, çünkü defalarca kabul için el kaldırmak lazım değil mi? Alimallah elleri kaldırmaktan et kesiği olabilir şimdiden kondisyon tutmak için bayramı unutup çalışmalara başlamış.
 
Her şey vatandaş için.
 
Belediye başkan adayları ise aday olacağı ilçelerde, o kahve senin bu kahve benim vatandaşla yan yana gelme çabaları, kendilerinin bile inanmadığı vaatleri vermekten yorulmuşlar.
 
Vatandaşa kendilerini anlatabilmek için ceplerindeki son kuruşa kadar tanıtım giderlerine harcamış, yetmemiş kendilerine sponsor edinmişler, bugün kendilerine yarın sponsorlara.
 
Eeee ne demişler, almadan vermek Allaha mahsus!
 
Ne kadar hayal kurmaya çalışsam da, hayal sınırlarımı zorlasam da gerçekler gizlenemiyor.
 
Vatandaş kurbanlarını kesti, hijyen sınıfta kaldı.
 
Kısa süreli sağanak yağış yine vatandaşı mağdur etti.
 
Alışveriş merkezleri doldu dolmasına da vatandaşın kredi kartları SOS verdi, o karttan bu karta para transferleri yapıldı.
 
Canım ülkem bir bayram daha geçirdi, kah sevindi kah üzüldü.
 
Nice güzel bayramlara.
 
Notlarım;
 
Bayram haftasından sonra İzmir gündemi oldukça hareketlenecek benden söylemesi, dosyaları teker teker açacağız. 
 
Yıldızhan Otel için bilgi edinme sorularımıza cevap vermeyen, Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 02.09.2012,  15.08.2013, 02.09.2013 tarihlerinde yazdığı yazıya Yıldızhan Otel yetkilileri ne cevap vermiş sizlerle paylaşacağım.
 
Bizi izlemeye devam edin.
 

Etiketler:

Misafir - 20.10.2013 11:01:17

  • MADALYON
  • :) Merak ettiğim...Yıldızhan otelin ricası kabul olacak mı? Acaba bekleyip göreceğiz...!!!
  • Yazarın Diğer Yazıları