07.06.2014 22:23:41
Okunma: 4727
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.

 

Yıllardır kişiye özel imar uygulamaları yapılıyor diye yazılar yaz, yazmakla kalmayıp, İzmir Valiliği, İçişleri Bakanlığına yapılan usulsüzlüklerin incelenmesi için bildir. Soruşturma izinleri al.

Dosyalar kapanmasın diye Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yap.
 
Asayiş şubeye ifadeye git.
 
Herhalde bize verilen ödül bu olmalı.
 
Direk konuya girdim, biliyorum anlamakta zorlanıyorsunuz, inanın bende anlamakta zorlanmaktayım, daha doğrusu 1 Nisan şakası gibi bir durum.
 
Bugün, Asayiş Şube’ye Sedat Çuhadar ve Dernek Kurucu Üyemiz Av Metin İpekli ile gittik. Bize yöneltilen sorular;
 
“Egenin Sesi, Yerel Gündem ve İzlenen Haber isimli internet gazeteleri kime aittir ve sahiplerini tanır mısınız?” 

“İhbar mektubunda adı geçen, Hasyün, Özbüker, Alican Otel, Zeybek Otel, Martı Hastanesi, Yıldızhan Otel, Özel Gazi Hastanesi ve Neri isimli işyerlerine imar işlerinden dolayı tehdit ve şantajla çıkar amaçlı taleplerde bulundunuz mu?”
 
Bu sorular bize soruldu, akıl tutulması gibi bir şey.

TANSAŞ gibi dev bir gurubun, yıkım kararlarını al ve bu firmadan nemalanma.
 
Optimum Alışveriş Merkezi için, iki defa soruşturma izni al ve bu dev kuruluşla masaya oturma.
 
Narlıdere İDEA Konutlarının imara aykırı olduğunu ispat et, konuyu mahkemeye intikal ettir, Narlıdere Belediye Başkanı ve belediye çalışanlarına ceza aldır, onlarla görüşme.
 
Orkide gibi dev bir kuruluşun imar eklerine aykırılıktan, yıkım kararı al ve bu firmanın sahibini tanıma.
 
CHP Milletvekili Alaattin Yüksel’e ait Yükseliş Plaza’nın ruhsat eklerine aykırı bölümünü yıktır. 
 
Hatırlayamadığım birçok benzin istasyonunu kapat ve bu kişilerin kim olduğunu bilme.
 
Özbüker Hafriyat geçici ruhsatı bitsin, duvar yükseklikleri imara aykırı de, Özbüker Hafriyat şehrin göbeğinde aslanlar gibi işlerine devam etsin, Selahattin Özbüker görüşmek istesin ve kendileriyle görüşme.
 
Konak Martı Hastanesi için şikayetlerini yap ve sonuç olarak kapatılsın.
 
Yıldızhan Otel için sürekli yazdım, en nihayetinde yapı kullanım ruhsatı iptal olsun. Bir kez olsun otelin içini bile görme.
 
Arkas Holding gibi bir dev kuruluşun ruhsat eklerine aykırı bina olduğunu tespit ettir ve Lucien Arkas’ın bir acı kahvesini içme.
 
Özel Gazi Hastanesi için hiçbir şikayetim olmadığı için bu konuda bir diyeceğim yoktur.
 
Diğer küçük ölçekli işletmelerden şantajla para iste, ne kadar küçük beyinli ve saf kişilermişiz de, kocaman işletmelere gitme küçük işletmelerden para iste.
 
Bir suç isnat edilirken, önce bir düşün. Çalakalem korkakça ismini gizleyerek suç duyurusu olmaz. Biz aslanlar gibi adresimizi vatandaşlık numaramızı yazıyoruz değil mi?
 
Son söze geçmeden önce bir dip not ileteyim, beni sadece burada yazdığım yazılarla tanıyorsunuz, hani şanşlı doğan kişiler vardır, ben o şanşlı doğan kişilerdenim, gözümü açtım bolluk içinde, çocukluğum Karşıyaka Yalısında geçti, genç kızlığım Kordon’da, dünyada gezmediğim, görmediğim yer kalmadı, dolayısıyla bana para işlemez beyler. Temiz İzmir Derneği kurucu üyelerinden de o kadar eminim ki.
 
Sözün özü, ifadeye çağrı telefonu aldığımızda, Sedat ağbim ile oturduk, boş boş birbirimize baktık ve ikimiz birden aynı anda durmak yok yola devam dedik. Bugünden itibaren yazılarımız sıklaşacak diyorum. Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın! 
 

Etiketler:

Misafir - 08.06.2014 23:13:56

  • Direnç
  • Nivent hanımın yazılarını yaklaşık 3 yıldan buyana sürekli okuyorum. Onunla ilgili tereddütsüz izlenimlerim, kendini geliştiren, sürekli daha iyi, daha yararlı/etkin olmaya çalışan, çok çalışkan, çok ilkeli ve çok dürüst örnek bir kişilik olduğudur. Sivil toplumun gücü ve yapabileceklerine yönelik çok sayıda örnek ortaya koymuştur. Menfaat sağlamaya dönük uzlaşmak, anlaşmak, onun kitabında olmayan şeyler olduğundan eminim diyebilirim. Kendisine toplum adına yaptıklarından dolayı teşekkürü borç bilirim. Bu, onu sürekli izleyen bir okuru olarak benim gözlemlerim, onunla ilgili izlenimlerim, düşüncelerim. Ülkemiz maalesef sahte ve düzmece belgeler ve bu belgeler ile, sahte ihbarcılar, gizli tanık denen şerefsizlerin istilasına uğradı. Bunları geçerli kılan, sözlerinin yalan ve düzmece olduğunu bile bile onlara itibar etme fırsatcılığını, bir emri yerine getirme kabul ederek uygulayanları en uç örnekleri ile hepimiz gördük, yaşadık, yaşıyoruz. Temennim, Nivent hanımı bu şerefsizlerin fazla üzememeleri. Önerim ise Nivent hanımın Temiz İzmir Derneği ve Gaze-Temiz portalı öncesinde yazdığı internet gazetelerinde onunla birlikte çalışmış olanların, o portalların sahipleri gazetecilerin bu şerefsizlik karşısında en azından görüş ve izlenimlerini okurları ile paylaşarak Nivent hanımı yalnız bırakmamaları. Böyle bir şerefsizliğe karşı Nivent hanımın tepkisini paylaşmaları. Sen hepimizin yüz akısın sevgili Nivent Kurtuluş hanım. Bu mücadelenin içerisinde olduğun sürece toplumun kanını emenlerin, yine de hak ettikleri daha iğrenç sıfatları kullanmayayım, uşaklarının bu tür iftira ve engelleme çabaları ile karşılaşacaksın. Üzülmemen, inancını kaybetmemen en önemli dileğimizdir.
  • Yazarın Diğer Yazıları