23.06.2016 00:04:09
Okunma: 3289
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Dikkat edin, selam verecek tek bir kişi kalmayabilir!!

 
Dün Bayraklı Adliyesinde Bayraklı Belediye Başkanı ve ekibinin yargılanmasına başlanıldı.
 
Duruşma salonunda, CHP ilçe teşkilatı ve CHP’ye gönül verenler hatta vatandaşlar duruşma salonu ve adliye binası önünde Hasan başkanlarını yalnız bırakmadılar.
 
Gözler Aziz Kocaoğlu’nu aradı. Herhalde yapacak çok daha önemli işleri vardı.
 
Ya CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel neredeydi?
 
Alaattin Yüksel basına yapmış olduğu açıklamada, “İlk davaya zaten katılmıştık. Kimsenin özeline olumsuz bir durum yok. Söylentileri çıkaranlar öküzün altında buzağı aramasın”
 
Kimse öküzün altında buzağı aramıyor, Hasan Karabağ ilk kez hakim önüne çıkmadı mı?
 
Allattin Yüksel sonradan yaptığı gafı anlamış olacak ki “Biz operasyonda belediye başkanımızın zaten yanındaydık. Gittik gördük içi boş bir iddianame var”
 
Sayın Yüksel’e sormak istiyorum, Aziz Kocaoğlu iddianamesinin içi boş olmadığı için mi, her mahkemede kol kola omuz omuza davalara giriyorsunuz?
 
Siz CHP’nin İzmir il başkanısınız, partinizin ilçe belediye başkanının yanında olmak zorundasınız!!!
 
Daha önemli bir işiniz olamaz değil mi?
 
Ya CHP Milletvekilleri nerede idi?
 
Hasan Karabağ İzmir Belediye başkanlığına adaylığını açıklamış olması, Aziz Kocaoğlu ile Alaattin Yüksel’in davaya katılmasına engel olmuş olabilir mi?
 
Aziz Başkan son dönemim bir daha seçimlere katılmayacağım dediğinden itibaren, Alaattin Yüksel İzmir Büyükşehir Başkanlığına mı hazırlanmakta?
 
Kendi partisinin belediye başkanına sahip çıkamayan bir il başkanı nasıl büyükşehir belediye başkanı olacak?
 
Benim partim yok, bu yaşıma kadar hiçbir partiye kayıt yaptırmadım, ancak iyi bir gözlemciyim, her an halkın arasındayım, her birey ile görüşmekteyim ve üzülerek söylüyorum CHP her geçen gün sizler yüzünden oy kaybetmekte!!
 
Halk il başkanını, büyükşehir belediye başkanını otobüste, vapurda görmek istiyor. Sizlere dokunmak istiyor. Siz seçim zamanı meydanlara iniyorsunuz değil mi?
 
CHP’de kazanlar kaynıyor herkes küskün, herkes yılgın!
 
Kemal Kılıçdaroğlu değişsin diyor da, bence herkes kendi kapısını temizlemeden merkezi yönetimden bir şey beklemesin.
 
CHP’nin kalesi olan İzmir’de 8 ilçe kaybedildiyse eğer sorun büyük.
 
Geçtiğimiz günlerde,  “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekillerini ve CHP Parti Meclis üyelerini fırçaladı. CHP İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Ali Yiğit ve Murat Bakan ile PM Üyesi Özkan Yıldız'ın katıldığı toplantıda soruları yanıtlayan Kocaoğlu, fırçasına "Boru mu" diye başladı, "Beni savunmayın", "Partililer seçimleri sattı" 
 
Seçimleri kim sattı bilemem ama bildiğim tek şey var seçilebilecek belediye başkanları ile yarışa devam etmeyen siz değil miydiniz?
 
Dolayısıyla 8 ilçenin belediye başkanlıklarını siz kaybettirdiniz.
 
Sizlere naçizane öğüdüm, insanları daha fazla kırmayınız, gelecek seçimlerde koltuklarınızı kaybettiğinizde, selamlaşacak tek bir insan bulamazsınız. 
 

 

Etiketler:

Misafir - 26.06.2016 14:23:10

 • Cesamin Özkan
 • Onlara selam verilip verilmemesi önemli değil. Onlar için selamın anlamı bile şüphelidir. Önemli olan selamın sabahın kıymetinden bihaber olan tiplerin toplum yönetiminde bulunmamalıdır. Bu olumsuz sonuç siyasal partiler yasası başta olmak üzere diğer demokratik oluşumları etkileyen yasaların yetersizliğinden kaynaklıdır. Batıdan aldığımız yasalar ne yazıkki toplumsal realitemize uyarlı hale getirilmelidir. Aksi halde batının normlarını kurnazca kullanan orta dereceli zekalılar mevki kapmaktadırlar.
 • Misafir - 23.06.2016 14:16:23

 • Cesamin Özkan
 • Bu adamın,yani Aziz Kocaoğlunun notunu ve CHP için ne kadar çok zararlı olduğunu dile getirirken oldukça tepki alıyordum. O tepkiyi verenler şimdi tek tek gerçeği görme yolundalar. Güneş balçıkla sıvanmaz çünkü. Sorun aslında az gelişmiş ülke sorunu yani ne yazıkki bizim sosyal demokratlarda ülke koşullarının biçimlendirdiği gibi az gelişmişler. Bu acı gerçekleri ilk vurgulayanlar da bizler olduğumuz için doğal olarak tepki aldık. Ancak öncü olmak güzel ve gerekli. Askerde İstihkamcı bir subay olarak görev yapmaktan ve genlerimizden kaynaklı heralde birde Malatyalı olmaktan. Selam verecek kişi kalmayacak söyleminize gelince, selamların sürekli artması hatta çok hızlı bir trentle artması, siyasette olan bir kişinin sağlam bir kişilik geni varsa çok hızlı olur ve asla eksilmez. Ancak hasbel kader siyasete taşınmış kişiler önce siyasi partisinin sayesinde selamlara ulaşır, kişiliği sorunlu olanların ise o selamları hemen azalmaya başlar görevde olsada. Aziz Kocaoğlu bu anlamda kısacası kendinden kaynaklı olmayan, CHP den kaynaklı emanet selamlaı olan ve o emanet selamların artık olmayacağı bir döneme girmiş durumdadır. Ne Alaattin Yüksel belediye başkanı adayı olabailir, nede Aziz Kocaoğlu bulunuduğu noktanın ne ilerisinde nede gerisinde başka bir şey olabilir. CHP için ve İzmir için miadı çoktan dolmuş olanların hayaller içerisinde olması sadece Saddamın bir ara enformasyon bakanının Amerikali askerileri körfeze döktük demesi gibi bir şeydir. CHP ve İzmir Aziz Kocaoğlu ve eteğinden tutuşmuşlara çok bile siyasal yaşam alanı sundu. Yazık oldu ama oldu işte. Olağanüstü konjonktürlere dua etsinler. Tombala böyle bir şey işte. Recep Tayyibin şu an bulunuduğu noktaya kendisinin şaşırmış olduğu gibi Aziz Kocaoğlu da aynı duygular içerisindedir. Bize düşen güzel İzmiri güzel ülkemizi bu donanımsız ve yetersiz kişilerden teslim alarak Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda işimize bakmak olacaktır. Kaybolan yılları bu milletin hızla telafi edecek evlatları unsurları neferleri vardır.
 • Misafir - 23.06.2016 07:57:20

 • Mehtap Wood
 • Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri ile ilgili İzmir ve çevresinden gelen uyarı ve şikayetlere kulak vermemekte direniyor. Mehmet Bekaroğlunun'da partiyi bu konuda eleştirdiğini okudum. Bu Nasıl bir iştir anlaşılır gibi değil. Sanki buraları da kaybedecekleri günü bekliyorlar.Şunu anlamaları gerekir, bu eleştirileri yapanlar partinin düşmanları değil seçmenleridir. Onları da küstürmeseler bari !!!!
 • Misafir - 20.01.2017 08:41:46

 • ?????????????
 • Donanımsız ve yetersiz mi??? Gerçekten komiksiniz ... Aziz Kocaoğlu'nun CV'sini incelemenizi tavsiye ediyorum.
 • Yazarın Diğer Yazıları