12.02.2015 21:19:59
Okunma: 3882
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Dört Milyon 150 Binden beni düşün.

 
Bugün Aziz Kocaoğlu, CNN Türk TV  öğlen haberlerinde kendisine sorulan soruları yanıtladı.
 
İzmir’in kalkınmasında nasıl öncülük yaptıklarını anlatan Kocaoğlu, 25 Martta Gaziemir Fuarını açacaklarını müjdelerken, 600 – 650 Milyon bir kaynak ayırarak fuar yapıyoruz dedi.
 
Oysaki 25 Şubat 2014 tarihinde, ulusal basına yaptığı açıklamada; Temmuz ayından sonra ihtisas fuarlarını burada yapacağız. Buranın maliyeti 306 milyon TL. 26 milyon TL kamulaştırma bedeli ve teftişiyle beraber 400 milyon liralık yatırımı hayata geçiriyoruz.” Demişti.
 
Açılış  tarihlerinin tutmamasına alıştık, ancak kamulaştırma ile birlikte 400 milyon olan yatırım ne vakit 600 – 650 milyona çıktı işte onu anlayamadım. 
 
Aradaki fark üç beş milyon değil, 200-250 milyon be başkanım dil sürçmesi desem, bu kadar da sürçmez ki. 
 
Aziz Kocaoğlu’nun konuşmasının devamında ise, “yarışmayla elde ettiğimiz opera binasının projesi bitti. Binayı deniz kıyısında yapacağız büyük bir proje. Proje bitti kontrolleri bitti, önümüzdeki günlerde ihalesine çıkacağız.” Dedi.
 
Yıllar evvel, tarihte vereyim 7 Nisan 2012 tarihinde İBB’nin kendi web sitesinde Aziz Başkan, " bu dev projeyi gerçekleştirecek ekonomik güce sahibiz. Ama 2013 yılından evvel inşaat ihalesine çıkmak gibi bir şansımız yok.”
 
2015 yılına girdik ortada hala bir ihale yok!
 
CNN Türk spikeri “Nasıl başardınız” diye sorduğunda ise;
 
Aziz Kocaoğlu, “Bir, katılımcı bir yönetim anlayışı ve katılımcı bir demokrasi uygulamanız gerekiyor. İkincisi ise bu çok önemli hangi inançtan, etnik kökenden, siyasi görüşten olursa olsun bütün kentli ile birlikte bir güven ortamı tesis ettik. Başka siyasi partilerden olur, başka görüşlerden olur, bize oy vermemiş olabilir. Ama bizim güvenirliliğimiz konusunda 4 Milyon 150 Bin nüfuslu İzmir’de hiçbir vatandaşımız bizim güvenirliliğimizi ve dürüstlüğümüzü ve iyi yönetim anlayışımız konusunda hiçbir eleştiri almadık.”
 
Allah’ım  sen aklıma mukayyet ol. Duyduklarım gerçek mi? 4 Milyon 150 Binden bir düşelim ben söylediklerinize inanmıyorum çünkü.
 
Derneğimize gelen ve bunca ihbarı yapan vatandaşlar İzmir’de yaşamıyor mu?
 
Milyonların gözlerinin içine baka baka nasıl bunları söyleyebildiniz? 
 
Gerçi siz 2010 yılında da Konak Karşıyaka ve Alsancak’tan denize girilecek demiştiniz hala bekliyoruz.
 
2012 yılında da Aziz Kocaoğlu, “Büyükşehir Belediyesi, kiralama işinden vazgeçip yeni hizmet binaları inşa etme kararı aldık.” Diye açıklamalar yapmamış mıydı?
 
Ne oldu da yapılmadı, 175 Bin TL aylık bedelle, belediye hizmet binası neden kiralandı?
 
Dürüstlük, güvenirlilik vs kavramlar her vatandaşta olması gereken kavramlarken asıl merak ettiğim ve haberi okurken kanımın çekildiği haberde yer alan, Kocaoğlu’nun oğlunun  "Türk Eğitim Vakfı” burs aldığını bilgisinden sonra bana hiç kimse dürüstlükten bahsetmesin derim. Eğer dürüstlük böyle bir şey ise ben dürüst değilim.
 
Bu haber öyle kötü niyetle yapılmış asparas bir haber de değil. Çünkü, TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 15 yıl önce oğlu için burs aldığı doğrulamış.
 
Bu haberin 2014 yayınlandığını göz önünde tutarsak, 16 yıl önce Aziz Kocaoğlu çocuğunu okutamayacak durumda ise, Büyükşehir davasında, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu ve aylık 80 bin lira gelirinin bulunduğunu” nasıl beyan etti.  
 
Eğer bu kadar kısa bir süre içerisinde aylık 80 Bin TL gelir elde edilebiliyorsa eğer Sn Kocaoğlu “Çete” kitabı yerine gençliğe hitaben nasıl kısa sürede ayda 80 Bin TL kazanılır kitabını yazsın diyorum.
 

 

Etiketler:

Misafir - 14.02.2015 18:44:33

  • Cesamin ÖZKAN
  • Yine konuştukça debelenen debelendikçe batan muhterem konuşmuş.Hangi yanından bakarsanız bakınız çelişkiler yumağı içerisinde ve beceriksizlik ormanı içinde yolunu bulmaya çalışan bir zavallı. Fuar proje maliyetinde nereden kaynaklandıysa 200-250 milyon dolarlık bir artış soru işaretlidir. Fuar alanı zaten tam gecekondu manzaralı, İzmir'i yansıtmayan tipik bir alan belirlemesi ile sakat başladı. CNN muhabiri sormuş nasıl başardınız diye oda katılım matılım gibi ne anlama geldiğini bilmediği bir kavramla yanıt vermeye çalışmış. Katılımın anlamını bile adam elinde belediye başkan adaylarının listesi ile CHP parti meclisine tafralar atarak dikte ettirme garabeti içinde olmaz. Katılım kavramını bilen adam dolayısı ile İl Meclisini belirlerken kendi adamlarını seçtirerek katılım denen kavramın içine etmez.Kaynak sorunu yaşamadığını vurgulayan bu zat teleferik tesislerinin 6 yıldır süründürmez, metroyu gines rekorlar kitabına girecek derecede 12-14 yıldır süründürmez. Kenti iyi yönetiyormuş ve hiçbir kesimden eleştiri almıyormuş. Lafa bakın tıpkı AKP lilerin herkes bizden memnun demesiyel paralel. Ya bırak AKP lileri ben ve benim gibi binlerce on binlerce CHP li seni eleştiriyor adamdaki pişkinliğe bakarmısınız kimse onu eleştirmiyormuş. Sen bu ilde yurt sathında oy artıran CHP ye % 12 oy ve sekiz kocaman il büyüklüklerinde belediye başkanlığını AKP ye hediye etmedinmi. Kazanmış gibi gözükülen bazı belediye başkanları CHP li olmayıp AKP ruh ikizi gibi çalışan belediyeler değilmi. Toplam da ey bayici aziz sen bu ilde en az 12 belediye başkanlığını CHP ye kaybettirdin. Özünde diğer etkilerini düşündüğünde Türkiye genelinde CHP ye en büyük kaybı ve kötülüğü sen yaşattın. Üç tane deniz ulaşım aracının alımını ve işletimini doğru dürüst beceremedin. Ve CUMHURİYET HALK PARTİSİNE kötü imajını sen ve seninle paralel olan uzantıların kazandırdı. Bu ilde siyaseten Ayıplı mal üretimini sen başardın. Kısaca bu ilde partisi önemli değil gelmiş geçmiş en güdük en beceriksiz ve en dayanılmaz belediye başkanı olma sıfatını sen kazanmış oldun. Neden 3,5 dönem oldun biliyormusun. İzmirli bu AKP li 12 yıllık dönemde inadına CHP dediği için yoksa senden kaynaklı kazanma yolunda bir gram katkıyı göremezsin.Bırak katkıyı bu ülke konjonktüründe geriye götürme başarını konuşmak lazım. Kısaca senin gibi unsurlar bir kentin helede İzmir gibi bir kentin değil başında hiç bir yönetim biriminde olmamalı olamazda. AKP ile birlikte sen ve uzantısal yapılarının tahribatların onaracağız ve kalkınma yolunda gereken performansla kayıpları hızla telafi edeceğiz. Bu arada 16 yıl sonra aylık 80 Bin TL gelire ulaşmanda çok sosyal demokratça olmuş. Beyan edilen anlamında.
  • Yazarın Diğer Yazıları