31.07.2016 02:02:46
Okunma: 4229
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Elhamdülillah!

 
Bugüne kadar imar yolsuzluğu üzerine yüzlerce yazılar paylaştım. Bugün çok farklı bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Ben bildiğiniz üzere dini vecibelerimi tam anlamıyla yapan bir kişi değilim. Ancak Allahtan çok korkarım vicdanımla hareket ederim.
 
Kuranın Türkçe Mealini çok kez okudum. Kuranın ilk emri olan,  “Oku”  sözü çok önemlidir. 
 
Lakin biz, Okumayan bir toplum olduk.
 
O halde Müslümanlığın ilk gereğini kimler yapıyor?
 
Kuranda kaç kez düşünmek sözü geçiyor hiç dikkat ettiniz mi?
 
“And olsun Biz Kuran'ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı?”

 “Düşünüp ibret almanız gerekmez mi?” 56/62
 
Ne yazık ki düşünmeyen, sorgulamayan bir toplum olduk.

Kuran’da "Ey oğlum, Allah'a şirk koşma! Şüphesiz şirk, gerçekten en büyük zulümdür." (Lokman, 13)
 
“Şirk”  İslam'da Tanrı'ya ortak kılma anlamına gelen kavramdır. 
 
Gün içinde, kaç kişiye boğun eğiyoruz,  kaymakamlık kapısında, yakacak kömür almak için kaymakamın elini öpen, memuriyette kademe yükselmek için amirinin elini öpen, bedenini, ruhunu satanlar, bir takım siyasi ikbal edinmek için kaç kez el etek öpenler var?
 
Bu bir nevi “Şirk” koşmak değil mi?
 
Kuran’da  "Benim huzuruma ne ile gelirseniz gelin affederim ancak kul hakkı ile gelmeyin" 
 
Şöyle bir düşünün kim bilir kaç kişinin hakkını yok saydınız? Kimlerin işine mani oldunuz? Kimlerin hakkı olan işe bir yakınızı soktunuz?
 
Bu kul hakkı değil mi?
 
Yıllardır Fethullah Hoca dendi, yere göğe sığdırılamadı. Fethullahcı denildiğinde akan sular duruldu. 
 
Fethullah Gülen 2015 Nisan ayında, Bamteli: O'nunla bir ömür” başlıklı yeni sohbeti Herkul.org'da yaptığı açıklamada, “Hırsızlık yapmadığımıza elhamdülillah!” 
 
Hırsızlık bir kişinin malını mı çalmaktır sadece dersiniz.
 
Kamu personeli alımlarında, binlerce kişinin önüne geçmek hırsızlık değil miydi?
 
On binlerce üniversite öğrencisine soruları vermek hırsızlık değil midir?
 
Gülen “Çalıp çırpmadığımıza elhamdülillah!.. Hırsızlık yapmadığımıza elhamdülillah!.. Haramîliğe girmediğimize elhamdülillah!..”
 
Kalkışmayı kim yaptı, bu haramilik değil de nedir? Yüzlerce masum insan öldü!
 
Kimbilir kaç ailenin ocağı söndü?
 
Fethullah Gülen’in konuşmasının devamında, “Elhamdülillah! Bilerek, kasten, hele ısrarla ve inatla kötülüklere dalmaktan, mühlikâta inhimâk etmekten Cenâb-ı Hak korudu.”
 
Gerçekten Fethullah Hocam sizden Cenâb-ı Hak korudu bizleri.
 
Bu Kalkışma bir askeri darbe değildi, bu kalkışma bir iç savaş çıkarmaktı. Allahtan halkımız sağduyulu davrandı emellerinize ulaşılmadı.
 
Darbe İstanbul Köprüsünü kapatmakla olmazdı. Bunu ilkokul öğrencisi bile yapmazdı. Bence buradaki amaç bizi Suriye’ye döndürme çabasıydı.
 
Fethullah Hocaya inananlar bile halkın üzerine ateş açan bir kişiye karşı inançlarını yitirdiler.
 
Türkçe Olimpiyatlarını yapan, dünyanın hemen hemen her yerine okul açan kişinin amacını hep merak etmişimdir. Şifa hastanelerinin ruhsatları ile ilgili yıllardır suç duyurusu yaparken, herkes cansiperane önüne yatarken şimdi şapka düştü kel göründü diyebilir miyiz? 
 
Yazımı kalkışmayı önleyen sağduyulu halkımıza teşekkürlerimi sunarak bitirmek istiyorum. 
 
Yarın aynı konuda yazmak istediklerim var.
 

Etiketler:

Misafir - 03.08.2016 22:30:15

  • Cesamin Özkan
  • Çok güzel bir anlatımla çok önemli değinmelerde bulunulmuş bir yazı. Dini motiflerle siyaset yapanların asla dinini seven kişiler olmadığı,tersine o ortak kutsal duyguları kullanarak dinin yasakladığ her türlü suçu günahı işlediklerine çokça tanık olduk. Son olaylarda bunu bir kez daha gösterdi ve doğruluğunu pekiştirdi. Herkesin ortak ve kutsal değerleri ile siyaset yapanlar biliniz ki sahtekar ve üç kağıtçı dolandırıcılardır. Cemaatin işlemiş olduğu suçlar var ise onlarla yıllardır birlikte yol alan, istediklerini veren, kısacası onlara yardım ve yataklık yapmış bir AKP yapılanmasını da bu bağlamda unutmamak gerekir. Bana göre FETÖ suç örgütü hakkındaki iddianamenin aynısı AKP içinde düzenlenmeli, her iki iddianame birleştirilerek hukukun emrettiği yargılama yapılmalıdır. AKP, cumhurbaşkanının bu suçu işlediklerini itiraf etmesiyle paralel suç örgütü olmuştur. Adalet mutlaka bir gün tecelli eder, hesap vereceklerin verecekleri hesap asla silinmez unutulmaz. Nivent hanım bu güzel yazınız için ayrıca teşekkürler.
  • Misafir - 02.08.2016 12:30:08

  • İlhan
  • Nivent hanım, Kuran’da "Benim huzuruma ne ile gelirseniz gelin affederim ancak kul hakkı ile gelmeyin" diye bir ayet yok. Ama kul hakkı yenmemesini isteyen ayetler var. Ayetleri paylaşırken Ayet numaralarını da paylaşırsanız bizim daha güzel olur. Sizin yolsuzluklarla ilgili mücadelenizi takdir ediyorum. Saygılar
  • Yazarın Diğer Yazıları